Mała nimfa

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

werkozicka
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 03, 2023 18:45
Ptaki które hoduję: Nimfy i faliste

Mała nimfa

#1

Post autor: werkozicka » pt maja 05, 2023 16:48

<aniolek> Mam kilka pytań w kwestii z maluszkiem z gatunku nimfy . Urodził mi się jeden maluszek ( na początku były dwa jajka ale samiec go wyrzucił ) właśnie po 3-4 tyg mały wyszedł z budki ale nie umie jeszcze latać i cały czas siedzi mi na podłożu woliery domowej , przez co co chwile daje go na wyższa półeczkę , gdzie rodzice go jeszcze karmią . Pytania są następujące :
1. Co mam zrobić zeby go nauczyć latać ( albo kiedy się nauczy)?
2. Kiedy zacznie samodzielnie jeść i co mu trzeba dawać ?
3. Czy to źle ze jeszcze nie jest maksymalnie urośnięty i nie ma piórek w kilku miejscach np na tak powiem karku ?
4. Czy można takiego malucha delikatnie umyć wodą albo chociaż pochlapać ?
Proszę o szybką odpowiedz , dziękuje z góry <roza>

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1921
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#2

Post autor: Al » pt maja 05, 2023 17:03

1. sam sie nauczy,jak duza jest ta klatka ? aby latał to musi miec gdzie to robić
2.tam gdzie siedzi - czyli na dnie klatki postaw miseczke z ziarnem woda, warzywami i owocami
3 jezeli nie ma piorek na szyi to znaczy, że ktorys z rodzicow go podskubuje
4. nie, nie myjemy, n nie chlapiemy

werkozicka
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 03, 2023 18:45
Ptaki które hoduję: Nimfy i faliste

#3

Post autor: werkozicka » pt maja 05, 2023 19:59

Hej dzięki na odpowiedzi klatka jest w rozmiarach 50cmx100cmx2,5m. I myśle zeby go conajmniej raz na dwa dni wypuszczać po pokoju wraz z rodzicami .
Z tymi piórkami to boje się ze to przez papużkę falistą , która często przy nim siedzi , bi oprócz teraz 3 nimf mam jeszcze 3 faliste , jedna straciła kilka dni temu samca ta która właśnie przydusduje przy maluchu . Z myciem to tak Że jedzcze nie myłam nigdy papug a podobno można chlapać papużki tylko nie wiem czy maluchy tez i czy wogole można myc dajcie odp

werkozicka
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 03, 2023 18:45
Ptaki które hoduję: Nimfy i faliste

#4

Post autor: werkozicka » pt maja 05, 2023 19:59

Hej dzięki na odpowiedzi klatka jest w rozmiarach 50cmx100cmx2,5m. I myśle zeby go conajmniej raz na dwa dni wypuszczać po pokoju wraz z rodzicami .
Z tymi piórkami to boje się ze to przez papużkę falistą , która często przy nim siedzi , bi oprócz teraz 3 nimf mam jeszcze 3 faliste , jedna straciła kilka dni temu samca ta która właśnie przydusduje przy maluchu . Z myciem to tak Że jedzcze nie myłam nigdy papug a podobno można chlapać papużki tylko nie wiem czy maluchy tez i czy wogole można myc dajcie odp

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1921
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#5

Post autor: Al » sob maja 06, 2023 16:26

ptakow sie nie kapie, same to robią o ile im zapewnimy taka mozliwosc, choc sa i takie ktore wody nie lubią, nie wolno zmuszac ptaka do kąpieli

werkozicka
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 03, 2023 18:45
Ptaki które hoduję: Nimfy i faliste

#6

Post autor: werkozicka » ndz maja 07, 2023 14:12

Dzięki za odpowiedzi , szczerze mówiąc nigdy nie myłam ptaków wiec tylko pytałam . Dziękuje

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Żywienie-zdrowie-hodowla nimf”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości