Wyrwane pióra

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

PagRad
Posty: 1
Rejestracja: wt wrz 19, 2023 00:06
Ptaki które hoduję: Dwie papugi faliste

Wyrwane pióra

#1

Post autor: PagRad » wt wrz 19, 2023 00:26

Witam. Posiadam dwie papugi faliste - dwóch samców. Jeden z nich wyrwał sobie lotki w jednym skrzydle, bo jakoś utknęło mu skrzydło pomiędzy plastikowym spodem, a siatką klatki. Stało się to jakieś 1,5 tygodnia temu w nocy. Nie wiem, czy coś go zainteresowało czy co... Nie ruszałem tego, bo w necie pisalo, że mu odrośną te lotki albo nie, więc kopałem za więcej info, ale bez skutku. Nie wyrwał sobie wszystkich lotek i próbuje latać. Zmartwił się bardziej teraz, bo dzisiaj przy sprzątaniu klatki zauważyłem plamy krwi i że papużka ma czerwone ślady pod skrzydłami. Jest wystraszona, ale nie ucieka itd. Iść z tym do weterynarza po jakieś info lub leki? Piszę tutaj, bo forum wydaje się być dość ogarnięte ;)

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1921
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#2

Post autor: Al » wt wrz 19, 2023 16:01

zostaw, widocznmie uszkodzil sobie nowe rosnace piora, albo jakies sobie wyrwal a one sa silnie ukrwione, on sobie poprzednio lotek nie wyrwal, bo ptak lotek nie wyrywa, musialy utknać i w czasie proby uwolnienia zostały wyrwane, Lotki za 1,5 tygodnia nie odrosna, na to trzeba wiecej czasu

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Żywienie-zdrowie-hodowla papużek falistych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości