TROSZKĘ O OSWAJANIU

Pytania i problemy związane z zachowaniem aleksandrett.

Moderatorzy: wojtek, misia458, Krysia-, WOJTEKZ, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz

kasik8111
Ptaki które hoduję: Aleksandretta obrożna

Re: TROSZKĘ O OSWAJANIU

Post autor: kasik8111 » czw wrz 06, 2018 08:27

Dzień dobry,
Mam nadzieję, że jeszcze ktoś przegląda to forum i też chętnie będzie się wypowiadał...

Od tygodnia mamy w domu Aleksandrette Obrożną.
Zanim kupiłam ptaka coś tam przeczytałam ale nie trafiłam na to forum. Teraz już wiem, że to nie jest gatunek przytulaka :)

Mimo wszystko pokochałam ją :)

Kupiona teoretycznie w wieku około 3 mcy.
Klatka ma wymiary 100/80/70
Hodowca twierdzi, ze nie byla recznie karmiona ale ze czesto wyjmowal ja aby przywykla do dloni.

Pierwszy dzien oczywiscie wystraszona.
Drugiego dnia juz bylo ok.
Od 3 dnia jadla z reki wkladanej do.klatki. Mozna spokojnie jej wymieniac pokarm i sprzatac. Nie boi sie.
Wczoraj czyli tydz po pierwszy raz wyszla i wyleciala z klatki. Wczesniej tylko mimo otwartych drzwiczek tylko wygladala albo wychodziła i sie cofala.
Wczoraj nawet przyleciala do męża na ramie.

Pytanie do doswiadczonych.

Jest szansa ze jednak oswoi sie na tyle, ze bedzie do nas przychodzic, mozna ja bedzie poglaskac i zabawkami jakos bawic?

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Kontakt:

Post autor: WOJTEKZ » czw wrz 06, 2018 09:14

Jeżeli ptak w chwili zakupu miał o koło 3 miesięcy i na dodatek był często wyjmowany z gniazda to istnieje duża szansa że papuga będzie przytulanką. Aleksandretty bardzo dobrze się oswajają a młode bardzo szybko , jak pisałaś to już zaczyna do Was przylatywać na ramię z czasem pozwoli się głaskać po głowie. Jak już dobrze się oswoi to będziecie mieć z nią kłopot bo będzie chciała bez przerwy się z Wami bawić i przesiadywać na głowie lub ramieniu.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

kasik8111
Ptaki które hoduję: Aleksandretta obrożna

Post autor: kasik8111 » czw wrz 06, 2018 09:46

Wojtku to nie bedzoe klopot, a ogromna przyjemnosc.
Juz dopomina sie towarzystwa bo jak wychodzimy z pokoju to skrzeczy :) wracamy to spokoj. Siedzi przy klatxe i daje dzis dziubek do glaskania :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowanie aleksandrett.”