APEL

Prawo a ptaki egzotyczne.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

APEL

#1

Post autor: WOJTEKZ » pt wrz 05, 2008 19:59

W związku z opieszałym postępowaniem P.F.O. postanowiłem zmobilizować Zarząd Główny do jakiegoś działania , czy coś z tego będzie :?: :?: :?: trudno mi odpowiedzieć. Jednak nie zaszkodziło napisać. Poniżej zamieszczam tekst apelu.
Apel ten przekażę osobiście w najbliższą środę Panu Prezydentowi P.F.O.
I jeszcze jedno jeżeli użytkownicy forum należą do P.F.O. , to proszę piszcie podobne apele do Zarządu Głównego za pośrednictwem Waszych Oddziałów. Może wreszcie Zarząd się zmobilizuje i zacznie coś działać w tym kierunku.



Do Zarządu P.F.O. za pośrednictwem
Łódzkiego Stowarzyszenia Hodowców
Ptaków Egzotycznych w/m.




APEL

ŁÓDZKIEGO ŚRODOWISKA
HODOWCÓW PTAKÓW EGZOTYCZNYCH









Zwracam się w imieniu hodowców ptaków egzotycznych do Zarządu Głównego P.F.O. o podjęcie działań i zwrócenia uwag oraz wniosków na rzecz większości hodowców w Polsce,
zajmujących się amatorską hodowlą ptaków egzotycznych.
Przedstawienie określonego planu działania w Ministerstwie Ochrony Środowiska, mającego na celu przeprowadzenie i podjęcie wspólnych działań mających za zadanie przeprowadzenie nowelizacji o Ochronie Przyrody. Wprowadzenie wielu zmian dotyczących rejestracji wielu gatunków ptaków egzotycznych hodowanych i rozmnażanych przez wielu hodowców w Polsce od wielu dziesięcioleci. W imieniu hodowców apeluję też o wspólne ustalenie z Ministerstwem Ochrony Środowiska listy popularnych gatunków ptaków egzotycznych, które nie będą podlegać rejestracji, oraz mutacji które nie występują w warunkach naturalnych a zostały wyhodowane przez hodowców.
Jako osoba upoważniona przez kolegów hodowców z Łódzkiego Stowarzyszenia do wystąpienia z powyższym apelem do Zarządu Głównego P.F.O. proponuję połączyć wspólne siły razem z Zarządem Głównym P.F.H.P.O. Nawiązanie współpracy obu tych Organizacji powinno w znacznej mierze ułatwić prowadzenie amatorskich hodowli w naszym kraju.

Z poważaniem i nadzieją na szybkie podjęcie działań w tym zakresie przez Zarząd P.F.O.






W imieniu Łódzkich Hodowców


Wojciech Zawadzki
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#2

Post autor: JC » sob wrz 06, 2008 13:45

Gorąco popieram :!: :!: :!: Może członkowie innych organizacji sfederowanych i oddziałów wezmą z Łodzi przykład :?:

Patryk1
Posty: 105
Rejestracja: pn sie 27, 2007 20:22
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

#3

Post autor: Patryk1 » wt wrz 09, 2008 11:18

Znajomy był wczoraj odebrać papiery od papug i już mu nie zarejestrowali świergot kóz i aleksandrett bo już na nie nie trzeba tak mu ta pani powiedziała a że do 3 miesięcy to będą podlegać ptaki jak żako ara itd
Patryk

Patryk
Posty: 102
Rejestracja: ndz gru 24, 2006 22:22
Ptaki które hoduję: lilianki
Lokalizacja: Wrocław

#4

Post autor: Patryk » wt wrz 09, 2008 16:19

Patryk1 pisze:Znajomy był wczoraj odebrać papiery od papug i już mu nie zarejestrowali świergot kóz i aleksandrett bo już na nie nie trzeba tak mu ta pani powiedziała a że do 3 miesięcy to będą podlegać ptaki jak żako ara itd


Co? Może ktoś coś więcej wie na ten temat?

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#5

Post autor: JC » wt wrz 09, 2008 16:51

Oczywiście ten znajomy ma to na piśmie z urzędu, że chciał zarejestrować, bo jak nie to podpada pod konsekwencje prawne. Urzędnik na "gębę" to moze wszystko :-D

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#6

Post autor: coco39 » wt wrz 09, 2008 21:55

Prawda jest taka że urzędnicy są troszkę nadgorliwi jak by mogli to i pióra z przepierzenia od ptaków by rejestrowali a to z bardzo prostego powodu -strachu przed przełożonymi z MOŚ którzy ciągle ich straszą sankcjami dyscyplinarnymi jak nie będą stosować się do wytycznych z tym że te wytyczne można niekiedy interpretować na różne sposoby ale urzędnicy wybierają zawsze sposób wygodniejszy dla nich :-( bo po co później mają się tłumaczyć.
JC, ma w 100% rację że trzeba to mieć na piśmie i z pieczątką bo na "słowo" wierzyć to nie w naszym kraju.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

MisiekPapuga

#7

Post autor: MisiekPapuga » wt wrz 09, 2008 23:49

Ostatnio bylem rejestrować ptaki w krakowskim Starostwie.... dowiedziałem się że te przepisy wymyślono po to by utrudnić "obieg i chęć hodowli". Pan wyciągnął mi duży skoroszyt, pokazał na logo "Salamandry" i powiedział "im podziękujcie..." Sytuacja autentyczna sprzed 4 dni... Wszystkie dokumenty powiedział ze musi sprawdzić i zweryfikować... Zaraz apel wrzucam również na "Barrabande"

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#8

Post autor: JC » śr wrz 10, 2008 09:38

No własnie "Salamandra" - dlaczego ta organizacja tak zaciekle walczy z hodowlą praktycznie udomowionych gatunków :?: :?: :?: Ja im zadałem takie pytanie, nie odpowiedzieli :!:

Patryk1
Posty: 105
Rejestracja: pn sie 27, 2007 20:22
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

#9

Post autor: Patryk1 » śr wrz 10, 2008 11:31

Nie odpowiedzieli ci bo pewnie sami nie wiedzą czemu
Patryk

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#10

Post autor: JC » śr wrz 10, 2008 16:19

Wiedzą, niestety :-(

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#11

Post autor: WOJTEKZ » śr wrz 10, 2008 17:16

Apel przekazałem zamiast Prezydentowi PFO , to swojemu Zarządowi. Jednak czy coś z tego będzie to trudno mi powiedzieć. Pan Prezydent oraz jeszcze inne osoby z Zarządu Głównego przebywają obecnie za granicą i nie wiadomo kiedy wrócą do kraju. Prezes naszego stowarzyszenia osobiście się zobowiązał do przekazania mojego pisma Prezydentowi PFO gdy Ten wróci do kraju. Z tego co już wiem to w PFO nikt nie chce działać na rzecz hodowców, najprawdopodobniej powstanie tam Zarząd Komisaryczny , jednym słowem w PFO panuje wielki burdel (przepraszam za wyrażenie). W Łodzi już napomina się o wystąpieniu z PFO i wstąpieniu w szeregi P.F.H.P.O. Jednym słowem mówiąc jetem zawiedziony ( i nie tylko ja) z dotychczasowej działalności Zarządu Głównego PFO.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#12

Post autor: JC » śr wrz 10, 2008 19:42

Wszędzie niestety brakuje ludzi do roboty. Czasami na funkcje dostaną się ludzie którzy się kompletnie do tego nie nadają i jedyną ich działalnością jest przeszkadzanie. Potem odchodzą, na szczęście, jednak trudno się pozbierać po ich „dokonaniach”. PFHPO ma ten okres za sobą (mam nadzieję) wystarczy przejrzeć skład Zarządu „stary” i aktualny, teraz jest w fazie „zbierania” się po „ranach” a zraniony został, jak przewidywałem PFO. W PFPO jest A. Bak, który mimo błędów, często spowodowanych przez „bezinteresownych przyjaciół” na których się opierał, stara się działać dla dobra środowiska. Do tego ma duże zdolności organizacyjne. Jak znajdzie jeszcze kilku młodych, chętnych do pracy a nie „zaszczytów” ludzi, to jest szansa, że PFHPO będzie się rozwijała i że wreszcie będzie w Polsce organizacja która coś będzie w stanie przeprowadzić. Jednak to jest dopiero początek drogi.

MisiekPapuga

#13

Post autor: MisiekPapuga » czw wrz 11, 2008 22:48

W czasie trwania Mistrzostw Polski PFHPO , postaram się zorganizować kącik gdzie będzie można zbierać podpisy pod petycją...

MisiekPapuga

#14

Post autor: MisiekPapuga » pt wrz 12, 2008 23:27

Dorwałem ciekawy materiał.... "Poradnik dla pracowników starostw powiatowych - rejestracja zwierząt chronionych na podstawie prawa unii europejskiej" wydany przez PTOP "Salamandra" oraz druga pozycja CEETES - trade in endangered species in Central and East European countries.... Co ciekawe pierwsza pozycja na drugiej stronie ma komunikat drobnym drukiem.... "Poglądy wyrażone przez autorów poradnika (czyli "Salamandre") nie odzwierciedlają w żadnym razie oficjalnego stanowiska Unii Europejskiej." A później się dziwić że u nas jest wszystko inaczej niż na zachodzie i z rejestracją rozelli są problemy jakby to była co najmniej Amazonka Cesarska.... Urzędnik naczyta sie pierdół i wypocin oraz własnych interpretacji prawa stworzonych przez "Salamandrę" i później takie jaja są że żadnych dokumentów unijnych nie akceptują......

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#15

Post autor: JC » sob wrz 13, 2008 10:14

Nawet internet sądzi to samo :-D Wpisałem w Google "salamandra" bo chciałem sprawdzić czy nie mają tego "poradnika na stronie, ale nie wszedłem bo:
SALAMANDRA serwis przyrodniczy - zwierzęta, rośliny, obszary ...
Ta witryna może wyrządzić szkody na Twoim komputerze.
Internetowy serwis przyrodniczy prowadzony przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody SALAMANDRA, organizację non-profit, zajmijaca się aktywną ochroną ...

MisiekPapuga

#16

Post autor: MisiekPapuga » sob wrz 13, 2008 11:51

albo im ktoś stronę zhakował.... hehehehhe

MisiekPapuga

#17

Post autor: MisiekPapuga » śr wrz 17, 2008 12:46

Dziś zakończyła się moja udręka z rejestracją papug.... trwało to prawie 3 tygodnie, ale już wszystko jest full legal... Po prośbach i groźbach się udało...

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Ustawy Prawne-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości