Nowa papużka - czy mogę już zacząć oswajanie?

Moderatorzy: wojtek, misia458, Krysia-, WOJTEKZ, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz

Atanuri
Ptaki które hoduję: Nimfa Adolf

Nowa papużka - czy mogę już zacząć oswajanie?

Post autor: Atanuri » śr maja 09, 2018 19:47

Witam,
Na rocznicę narzeczony sprawił mi 3 miesięczną Nimfę (uwielbiam ptaki i zawsze marzyłam by posiadać papugę, ale nie miałam warunków). Jest to mój pierwszy ptak, więc wszystkiego muszę się nauczyć, do tego czasu miałam głównie gryzonie (szczury), psy i koty.
Adolfowi (tak nazwałam nowego pierzastego) na razie daję czas się oswoić z otoczeniem, codziennymi hałasami domu, moją obecnością obok klatki. Drugiego dnia już zaczął na mnie delikatnie ćwierkać jak wchodziłam do pokoju, w którym stoi jego klatka - jakby na przywitanie. Mówię do niego i gwizdam, a on siedzi w rogu klatki najbliżej mnie i do mnie ćwierka, powoli mruga, czasem pozgrzyta dziobem. Piórka na głowie ma opuszczone, wygląda na spokojnego i zadowolonego, nawet na ciekawskiego. Nie boi się jak podejdę bardzo blisko klatki i nie syczy.
I tu pytanie - czy jak tak ładnie się zachowuje, to mogę już zacząć próbować go oswajać i jeśli tak to w jaki sposób? Zadziwia mnie trochę fakt, że wydaje się taki już "zadomowiony", bo mam go dopiero 4 dni.
Od razu odpowiem - wiem, że powinno brać się dwie papugi, by się jedna nie nudziła bez towarzystwa, ale ja nie pracuję, mój narzeczony pracuje z domu i mamy dziecko - rzadko kiedy gdziekolwiek wychodzę, większość czasu spędzam w pokoju, w którym stoi klatka, więc będę w stanie zapewnić mu rozrywkę. Już przerabiałam to z moim szczurem, który ma prawie 5 lat i jego kumple odeszli od nas już dawno.
Z góry wielkie dzięki za pomoc i pozdrawiam :>

Karolcia88068806
Ptaki które hoduję: Ary
Nimfy
Papugi faliste
Kakadu
Amazonki żółtoszyjne

Post autor: Karolcia88068806 » pt maja 18, 2018 06:47

Niestety nie masz ją jeszcze za mało po około tygodniu się zaczyna oswajać Nimfy to papugi bardzo przywiązują ę się do człowieka lecz nigdy jej nie oswoisz kiedy klatka stoi wyżej niż twoja głowa (napisz do mnie jak nie wiesz jak zacząć oswajanie❤️)

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Żywienie-zdrowie-hodowla nimf”