Zenek i inne nasze papugi

-każdy nowy temat to nowa galeria jednego utzestnika forum-

Moderatorzy: wojtek, misia458, Krysia-, WOJTEKZ, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz

Bercicki
Ptaki które hoduję: Aktualnie hoduje nimfy, faliste, modrolotki, rozelle królewskie, rudosterke zielonolice

Re: Zenek i inne nasze papugi

Post autor: Bercicki » pn kwie 08, 2019 22:44

[/quote]Bałam się bycia skrytykowaną, jeśli zaglądają to na chwilę, na dłużej bardzo rzadko.
[/quote]

Np Tutaj mówisz, być może ja ciebie źle zrozumiałem :/ jeśli tak to przepraszam

Awatar użytkownika
Agata82
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided

Post autor: Agata82 » wt kwie 09, 2019 07:25

Agata82 pisze:
pn kwie 08, 2019 16:42
Zobacz jaka paranoja, że ludzie boją się pisać to co myślą i czuja, bo zaraz się pojawi ktoś kto odbierze po swojemu i skrytykuje. To jest jakiś kosmos. Ja uważam, że na pewno każdy stara się opiekować swoim zwierzakiem najlepiej jak może - a zwierzaki mają to do siebie, że przyzwyczajają się do rytmu dnia i już :)
yyy.... ja napisałam o ludziach ogólnie, mając na myśli bardziej grupę na FB, bo tam takie rzeczy się zdarzają :) pisząc o ludziach bardziej myślę o sobie, chociaż ja akurat często piszę to co myślę, ale jestem w stanie przewidzieć, które moje słowa wywołają burzę ;) z tym, że ja mając prawie 40 lat - rzadko kiedy przejmuję się dłużej tym co piszą - ogólnie kilka lat temu zmieniłam podejście do FB i życie jest zdecydowanie lepsze :)

Awatar użytkownika
Figa
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna

Post autor: Figa » wt kwie 09, 2019 08:28

Jeśli chodzi o ten sklep pana Andrzeja, to krytykowany jest przede wszystkim za to, że sprzedane tam były papugi z groźnymi wirusami, a on umywał od tego ręce, ludzie płacili tysiące, a ptaki były chore i drugie tyle, albo i więcej ludzie płacili za leczenie, a często się kończyło śmiercią papugi.
Co do grup na fb, też kiedyś założyłam taką " Papugi Amazonki i inne skrzydlate pupile ", musiałam wywalić 90 % ludzi i zrobić status grupy tajnej, bo chodziło mi raczej o grupę przyjaciół, a nie obcych ludzi, którzy tylko chcą krytyki.

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica, papużki faliste

Post autor: Rozalka:) » wt kwie 09, 2019 17:31

Zwracam honor Agata, po poście Bercickiego myślałam, że miałaś mnie na myśli ;) Zgodzę się, że dwa razy wspominałam o strachu przed krytyką ale nic nie było o moich uczuciach

Własnego doświadczenia z chorymi papugami ze "sklepu z papugami" nie mam, kiedyś czytałam tu jakieś stare posty na ten temat. Najbardziej mnie przeraziła historia jak ktoś kupił barwnicę chorą na PBFD :((

Widocznie z grupami na fb już tak jest, na innym forum swego czasu znalazła się grupa osób, która dosyć mocno je skrytykowała i całkowicie odradzali takie grupy. Szczerze mówiąc już nie pamiętam o co tak dokładnie poszło ale był taki temat
https://www.youtube.com/channel/UCucm5W ... shelf_id=1 - filmiki Zenka, czasem, gdzieś tam coś innego pierzastego też się zdarzy ;)

Awatar użytkownika
Agata82
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided

Post autor: Agata82 » wt kwie 09, 2019 19:00

Mnie się wydaje, że po prostu istnieje pewna grupa osób, która zapisuje się na takie grupy tylko w celu wyłapywania "błędów" popełnianych przez innych ( w ich mniemaniu rzecz jasna) i mają po prostu satysfakcję ze zwracania na to uwagi - nie wiem , może czują się lepsi, albo mądrzejsi dzięki takiemu zachowaniu, ale dla mnie jest to po prostu słabe - identyczna sytuacja jak w grupie "matek polek" - co jedna to mądrzejsza, a niech pierwsza rzuci kamień, która nie popełnia błędów wychowawczych - ja wychodzę z założenia, że każdy ma prawo je popełniać - byleby umieć się do nich przyznać i wyciągać wnioski - jednak nie zawsze błędem jest posiadanie innego zdania niż inni :) Także ten tego ;) wiecie, trzeba wyluzować i robić swoje.... pamiętajcie, nikt za nas życia nie przeżyje - ja się tego trzymam. Moje życie i moja sprawa jak ono wygląda :)

Bercicki
Ptaki które hoduję: Aktualnie hoduje nimfy, faliste, modrolotki, rozelle królewskie, rudosterke zielonolice

Post autor: Bercicki » wt kwie 09, 2019 21:54

Rozalka:) przepraszam, że źle odebrałem twoje posty :/

Awatar użytkownika

Post autor: Rozalka:) » wt kwie 09, 2019 22:33

Bercicki pisze:
wt kwie 09, 2019 21:54
Rozalka:) przepraszam, że źle odebrałem twoje posty :/
Oj tam, nic się nie stało ;)

Piszemy o tych grupach i teraz mam wrażenie jakby "zawzięli" się za tych co mają jedną papugę ale to może moje złudzenie bo akurat o tym pisaliśmy i zobaczyłam kolejny komentarz tego typu. Jestem na dwóch forach i sobie w ogóle nie przypominam sytuacji, żeby gdzieś ktoś stwierdził, że sam ptak być nie może. Przynajmniej zrozumiałam co oni mieli na myśli pisząc by nie dołączać do papuzich grup na fb ;-) Co do wytyczania tych "błędów" - pouczają by czegoś nie podawać bo zaszkodzi - mnie boli jak mięso im podają i wcale nie mówię o żadnym podkradaniu, było nawet zdjęcie, że jest dodane do ich "dania" razem z innymi rzeczami
https://www.youtube.com/channel/UCucm5W ... shelf_id=1 - filmiki Zenka, czasem, gdzieś tam coś innego pierzastego też się zdarzy ;)

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Kontakt:

Post autor: Krysia- » śr kwie 10, 2019 06:24

Moje drogie Towarzystwo <luzik> pogadać o grupach z fb i nie tylko, możecie zakładając tematy w Offtopicu .
TU piszcie o swoich papużkach proszę. Po co zaśmiecać swój temat.

Awatar użytkownika

Post autor: Rozalka:) » ndz kwie 14, 2019 19:32

Zenek zaczął pukać, myślałam, że uda się zrobić lepszy filmik niż wcześniej jak mówi, nie udało się :-/ https://www.youtube.com/watch?v=U2w9_nxLAdU Wyszło tylko coś takiego

Awatar użytkownika

Post autor: Rozalka:) » wt kwie 16, 2019 18:31

Zenek myślał, że pójdzie za mnie do szkoły - podkradł moją kartę wejścia do budynku lecz okazało się, że smycz jest dla niego za duża <wysmiewacz>
Załączniki
57155507_2221928311470191_348133195562090496_n.jpg

Awatar użytkownika
Agata82

Post autor: Agata82 » wt kwie 16, 2019 19:11

haha, a może on wcale nie chciał iść ZA CIEBIE tylko Z TOBĄ ;) śliczny Zenuś <3

Twoja szkoła nie strajkuje ?? matura bez stresu ?? Moje dzieciaki siedzą 2 tydzień w domu już.....

Awatar użytkownika

Post autor: Rozalka:) » wt kwie 16, 2019 19:20

O tym samym pomyślałam, że chce on razem ze mną :-)
U mnie jest strajk rotacyjny i normalnie mam lekcje, chociaż dużo osób nie chodzi, lecz ja wolę się pouczyć przed maturą ;-) Oceny wszystkie powystawiane, jutro mamy radę, więc o ile matury nie będą przesunięte w całej Polsce, to będzie dobrze :-)

Awatar użytkownika

Post autor: Rozalka:) » pn kwie 22, 2019 19:36

Zenek dzisiaj uczył się obsługi kalkulatora <wysmiewacz>
Załączniki
58372800_444894699649238_6625002850969714688_n.jpg
57540080_380312776148096_4995993271097360384_n.jpg

Awatar użytkownika
Agata82

Post autor: Agata82 » pn kwie 22, 2019 20:48

Natalia, ty go wyślij, może on maturę za Ciebie napisze :)
Matma, od mojej matury minęło 17 lat - a matma mi się po nocach wciąż śni....brrrr....

Awatar użytkownika

Post autor: Rozalka:) » pn kwie 22, 2019 21:06

Haha! tak, już go wysyłam <wysmiewacz> Teraz masz Ruffiego to może już wyparł sny o matmie? <wysmiewacz> Pani zadała nam na święta 5 zestawów po 17-18 zadań :-( Stwierdziłam, że jeśli miałby Zenek podczas odrabiania być w klatce to chyba w ogóle bym nie mogła go wypuścić :-( Więc próbowałam jakoś przy nim robić, jak poszedł w ulubiony kąt jakoś się udało, gorzej jak był na biurku to nawet jednej cyfry nie mogłam napisać bo był atak na długopis <wysmiewacz>

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Nasze prywatne galerie-”