Oswajanie

Moderatorzy: wojtek, misia458, Krysia-, WOJTEKZ, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz

MangoWymus
Ptaki które hoduję: Papużki faliste

Oswajanie

Post autor: MangoWymus » śr maja 15, 2019 21:12

Witam nie dawno kupiłam papuge falista niestety okazało się że ma grzybice której nie zauważyłam przy zakupie. Od 5 dni codziennie wieczorem muszę go łapać i smarować chore miejsce. Papuga boisię dłoni ale je z ręki gdy jest poza klatką. Moje pytanie to, czy jest szansa na oswojenie tej papugi tak aby dawała się głaskać i traktowała mnie jak przyjaciela?

Awatar użytkownika
Agata82
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided

Post autor: Agata82 » czw maja 16, 2019 06:59

jeśli jest młoda to tak - aby zwiększyć swoje szanse - gdy już ją łapiesz - to po nasmarowaniu pomiziaj ją, pokaż jej ,że dotyk może być fajny - aby zapamiętała też miłe chwile... głaskaj po główce i mów do niej. Mam nadzieje, że nie robisz tego w rękawicy bo jeśli tak - to marne szanse....

MangoWymus
Ptaki które hoduję: Papużki faliste

Post autor: MangoWymus » czw maja 16, 2019 21:28

Spojnie bez rękawic... dziękuję za odpowiedź przyznam że bardzo się tym stresowałam. Rzeczywiście po nasmarowaniu papuga daje się przez chwikle pogłaskać. Myślę że nieco ją to uspokoiło

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Żywienie-zdrowie-hodowla papużek falistych”