Problem z podawaniem leków

Pamiętajmy, że leczyć powinien lekarz. Porady udzielane na forum to tylko dodatkowa pomoc.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Bartek93
Posty: 1
Rejestracja: śr paź 13, 2021 18:11
Ptaki które hoduję: rudosterka

Problem z podawaniem leków

#1

Post autor: Bartek93 » śr paź 13, 2021 18:15

Dzień dobry,

Jestem właścicielem dwóch rudosterek zielonolicych.
Od około miesiąca jedna z nich po diagnozie u weterynarza dostaje leki. Niestety leki te podajemy jej w strzykawce do dzioba, co jest zawsze stresujące i męczące dla zwierzaka. Próbowalismy wcisnac leki w owoc np jablko, ale od razu nie jadla. Podrkeslam ze ptaki mam dwa dlatego dosypywanie lekow do jedzenia (np rano) wydaje mi sie slabym pomyslem, gdyz drugi ptak moze zjesc część leków.
Strzykawki nie lubi tak bardzo, ze na sam jej widok ucieka odemnie i od żony. Ostatnio duża część leku wyleciała niestety nosem.

Czy macie jakiś patent jak podawać takiej małej papudze leki? Czy są jakieś sondy dla tak małych ptaków?

Z góry dziękuję

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#2

Post autor: WOJTEKZ » czw paź 14, 2021 10:48

Możesz lek podawać rozpuszczony w wodzie do picia.Jednak nie będziesz miał pewności co do pobrania leku przez papugę. Co to za lek co podajesz już miesiąc czasu. Papuga może jest już dawno wyleczona.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1912
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#3

Post autor: Al » śr paź 20, 2021 17:15

jak dostaje od m-ca to raczej nie jest lek, tylko suplement diety, wiec można dodawac do wody i codziennie wymieniac, albo napisz jaki to lek,

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Choroby papug-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość