Żako - oddam za darmo UWAGA!!!

(-Takie właśnie Forum jest duzo lepsze niż niejedna fachowa literatura z którą powinie każdy zapoznac sie przed zakupem papugi oraz systematycznie po zakupie -co umozliwi dużo lepsze warunki życia naszej żako-)

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Żako - oddam za darmo UWAGA!!!

#1

Post autor: Grzegorz » pn sty 05, 2009 17:41

Przeglądając internet natknąłem się na ciekawą sytuację i wartą poruszenia. Osoby próbujące wymusić pieniądze wpadają naprawdę na niesamowite pomysły, przyznam że sam osobiście dałem się kiedyś nabrać na pewien zakup, nie była to papuga i mimo że jestem wyczulony na wszelakiego rodzaju oszustwa, ludziom tym się udało... Ale do rzeczy, przeczytajcie historię pewnej Pani.
Poniżej to co znalazłem:



Witam wszystkich,
Może po krótce przedstawię całą sytuację. Pewnego razu przeglądałam w internecie różnego rodzaju ogłoszenia, głównie dotyczące afrykańskich papug szarych - żako. Chciałam zorientować się za jaką cenę można kupić taką papużkę. Na stronie hiperogloszenia.pl natknęłam się na całkiem interesującą ofertę, a mianowicie pewien pan oferuje oddać cztery papugi żako - ZA DARMO - byle tylko przed Bożym Narodzeniem. Oto treść ogłoszenia:

"W papugi są dzieci z dobrych i bardzo żartobliwy.
Papugi są 18monthsold weterynarza i są sprawdzone.
Kontakt w celu uzyskania dodatkowych informacji, jeżeli zainteresowane."

Od razu widać że mamy do czynienia z obcokrajowcem, na początku można się pośmiać czytając to ogłoszenie ale później cała ta sprawa nie jest już tak zabawna...

Napisałam więc do tego pana że jestem zainteresowana 2 papugami i już w niecałą godzinę później miałam odpowiedź na mojego maila. Łamaną polszczyzną poinformował mnie że chce oddać papugi za darmo w zamian za obietnicę sprawowania nad nimi bardzo dobrej opieki. Oczywiście dostałam aktualne zdjęcia ptaków. W ogłoszeniu podane była miejscowość - Bolesławiec, niedaleko mojego miasta. Zaoferowałam że mogę osobiście odebrać papugi i wtedy pan Cliare Banfil oznajmił że obecnie znajduje się w Londynie i ptaki będą właśnie stamtąd wysyłane poprzez agencję przewożącą zwierzęta. Jedyne koszta jakie miałam ponieść to cena transportu dla "moich nowych" ulubieńców = 112 euro.

Dzisiaj o godz. 10.28 dostałam kolejnego maila od pana Cliare. Napisał że papugi są już w agencji gotowe do transportu i że poinformowano go że będą się ze mną kontaktować w sprawie transportu i zapłaty za ten transport. Pół godziny później dostałam maila od rzekomej agencji, dokładnie poinformowali mnie o tym jak na imię mają papugi, jaki jest ich nr rejestracji, potwierdzili mój adres na jaki mają być nadane ptaki no i oczywiście napisali jak wygląda forma płatności za transport, a mianowicie: miałam dokonać przekazu pieniędzy za pośrednictwem Western Union lub Money Gram na takie dane:

Name : Madam Ekangwo Walters
Country: Cameroon
State : Bonaberi
City : Douala
Zip Code: 0237

No i teraz moje pytanie brzmi: jeżeli agencja jest w Londynie a nie w Kamerunie, dlaczego mam wpłacać pieniądze do p. Waltersa z Kamerunu ? ? ? który rzekomo jest jakimś dyrektorem przygotowującym rozkład lotów.

Kilka razy w ciągu dnia dzwonił do mnie "pan z agencji", kierunkowy jego nr -> +237 ewidentnie wskazuje że telefon był wykonywany z Kamerunu.

Boję się wysłać tak dużej sumy osobie której w ogóle nie znam. Osobiście sprawdziłam że istnieje taka agencja transportująca zwierzęta pod adresem: http://www.petguardian.com/common.php?v_section=1 ale w mailu który otrzymałam, nie było żadnego odnośnika do tej strony (a chyba powinien być, sama agencja byłaby w tedy bardziej wiarygodna), było tylko logo dzięki któremu znalazłam tą stronę.

Natrafiłam też na forum, gdzie pewien chłopak opisuje podobną sytuację: http://www.arachnea.org/f...estroga-t10167/
i właśnie w tym momencie zaczęłam się zastanawiać nad tą całą sprawą, może i ja trafiłam na wyzyskiwacza pieniędzy? Nikt przecież nie oddaje dwóch papug wartych 6 tyś. zł. za darmo...

Koniec cytatu
Ostatnio zmieniony pn sty 05, 2009 19:38 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 1 raz.
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#2

Post autor: Figa » pn sty 05, 2009 19:02

Dziwna sprawa, wydaje mi się że intuicja cię nie myli, bo to takie mało prawdopodobne, żeby ktoś chciał oddać papugi za darmo, i to jeszcze dwie zdrowe papugi. Ja za Figę musiała zapłacić 1400 zł chociaż wcale żako nie przypominała, była wyskubana i okaleczona psychicznie. Wystarczy , że taka osoba znajdzie parę takich chętnych osób i już niezła kasa się zbierze, a jednak za mała biorąc pod uwagę każdą oszukaną osobę z osobna, aby ścigać takiego oszusta, ponieważ będzie to mała szkodliwość społeczna ;-)

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#3

Post autor: JC » pn sty 05, 2009 19:37

Takich ogłoszeń jest masa, we wszystkich państwach. Widocznie musi im się opłacać wykonywać nawet telefony międzynarodowe, czyli "jeleni" jest jednak sporo :-D Jest na co polować ;-)

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#4

Post autor: Grzegorz » pn sty 05, 2009 19:46

Zgadza się i mają naprawdę dograne pomysły! Mam kolegę, który również nie daje się oszustom, to co napiszę to autentyczna historia i sam byłem jej świadkiem, może nie naocznym, ale mimo wszystko. Otóż ten kolega został tak oszołomiony sytuacją i podejściem oszustów, że zakupił nici hirurgiczne za kwotę 3000 zł. Na pierwszy rzut oka wygląda że to oszustwo ale jedynie z boku, sytuacja jednak trwała jakiś czas i wcale nie była tak oczywista jakby mogło to wyglądać. Tak więc warto pomyśleć gdzie i u kogo się kupuje zanim wyłoży się pieniądze...
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#5

Post autor: Grzegorz » pn sty 05, 2009 19:56

To nie cena żako na to wpływa, ponieważ równie dobrze mogłaby to być inna droga papuga. Oszuści żerują na ludzkim pożądaniu. Myślę że w innym kręgu osób haczykiem jest np samochód sugerując osobie że złomowanie w jego kraju jest drogie, a 5 letni wóz jest przeżytkiem dla jego krajanów i nikt nie chce go kupić. Najbardziej jednak moim zdaniem takim wpadkom ulegają ludzie chciwi, którzy dają się omotać z chęci zysku. Nie twierdzę że tak było w opisanym wyżej przypadku (chociaż nie wykluczone).
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#6

Post autor: Grzegorz » pn sty 05, 2009 20:13

Przypomniała mi się jeszcze jedna historia, która przytrafiła się mi osobiście. Mniej więcej rok temu zadzwoniła do mnie pewna pani, która koniecznie szukała opiekuna dla dzikiego wyskubanego żako. Twierdziła że nie może się już więcej nim zajmować i chciała je sprzedać za (nie pamiętam dokładnie) 600-700 zł. Ów pani jest chyba Poznania. Znalazłem po numerze telefonu jej ogłoszenia, jedno z nich można zobaczyć tutaj: http://zwierzakipoznan.blox.pl/html/131 ... tml?9,2007 (3 szczeniaki, mieszańce owczarka niemieckiego...) Umówiła się ze mną na odbiór w Poznaniu, a ponieważ jeździłem bardzo często przez to miasto nie musiałem specjalnie pędzić 500km. Wracając z Holandii gdzie termin bardzo mi przypasował dodzwoniłem się do tej Pani, która powiedziała że nie może w tej chwili rozmawiać ponieważ jest w pracy, powiedziała że zadzwoni w ciągu jakiegoś krótkiego czasu i odłożyła słuchawkę. Telefon oczywiście milczał. Może nie była to próba oszustwa, może ta Pani znalazła opiekuna za inną cenę, mimo że cenę sama mi zaproponowała, ale jeśli pomyśleć że ktoś mógłby jechać specjalnie tyle kilometrów w takiej sprawie, to jest to co najmniej niepoważne. Ale to tak na marginesie :-)
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#7

Post autor: Michallip » pn sty 05, 2009 22:21

To widać, że ogłoszenie o darmowych papugach robi furorę. Ja też sie skontaktowałem z osobą, która miała do oddania parę ar (ogłoszenie pisane łamaną polszczyzną). Od razu wiedziałem, że coś jest nie tak, ale wysyłąnie maila przecież nic nie kosztuje... Przypadek identyczny jak opisał Grzesiek - papugi do oddania za darmo, zdjęcia ar prawie jak z jakiegoś katalogu, papugi mieszkają w Kamerunie. Wystarczyło tylko wpłacić chyba 300 EUR kosztów przesyłki, nawet dokładnie nie pamiętam, a papugi w ciągu tygodnia powinny być w Polsce, do odbioru z dowolnego lotniska. Wszystkie maile zachowałem sobie na pamiatkę :-)
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

Diana
Posty: 162
Rejestracja: czw sie 02, 2007 21:34
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#8

Post autor: Diana » wt sty 06, 2009 06:58

ja miałam podobne kontakty z tego rodzaju ludźmi, gdy przeglądałam oferty psów ,szczególnie rasy chihuahua, też łamaną polszczyzną ktoś proponował szczeniaki, za niską cenę, co już wzbudziło moje obawy ,(z reguły ceny sięgają wyższej oferty)z ciekawości co się stanie ,napisałam do nich (córka streściła o co chodzi po angielsku) i co się okazało ,bardzo szybko odpisali ucieszeni, że mogą się porozumieć w swoim języku,również proponowano mi wpłatę na konto ,po czym piesek miał być przesłany samolotem do kraju na Warszawskie lotnisko, oczywiście nie dałam się nabrać ,więcej do mnie nie pisali, ponieważ nie odpowiadałam , ostatnio jest bardzo dużo takich ofert,ale trzeba się mieć na baczności ;-) i nie dawać się nabrać

MisiekPapuga
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 24, 2008 10:01
Ptaki które hoduję: Rozelle, Aleksandretty, Ary, Kakadu, Rudosterki, i parę innych
Lokalizacja: KRAKÓW / Tomaszowice
Kontakt:

#9

Post autor: MisiekPapuga » wt sty 06, 2009 10:13

Miałem identyczna sytuację... znalazłem na holenderskim serwisie ogłoszeniowym info o oddaniu Ar Hiacyntowych... napialem maila... sytuacja identyczna... wysylka z londynu...pan w kamerunie...
Zadzwoniłem do przyjaciółki do Londynu... Adres pod którym miały być papugi nie istniał.... Mało tego Pan się ofiarował że jeśli przed płace 200 euro... osobiście przyleci i sam pokaże jak się ptakami opiekować......
www.CentrumHodowlane.pl oraz www.hodowlapapug.com - nowa odsłona strony - po przeczytaniu forum zapraszam również do mnie;)

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#10

Post autor: Grzegorz » wt sty 06, 2009 13:23

Czyli skoro są osoby które nie dały się nabrać, ,to napewno są też i osoby które uwierzyły w dobroduszność zagranicznych oszustów. Sytuacja mało realna do odkrycia, ponieważ jak Figa napisała jest to mała szkodliwość biorąc pod uwagę oszustwo międzynarodowe i rozpatrrując pojedynczy przypadek. Mało realna do ścigania, bo właściwie do odkrycia to wystarczyłoby się zazinteresować rachunkiem bankowym przewoźnika, a dalej już chyba proste do ustalenia. W każdym bądź razie napisałem to w celach edukacyjnych, tak aby nikt przynajmniej z naszej grupy użytkowników nie dałł się podpuścić
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#11

Post autor: Michallip » wt sty 06, 2009 14:38

Chociaz jak podciagnąc pod to ofertę sprzedazy ar hiacyntowch, sprawy CITES itp. to moze wyjść niezła afera.
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#12

Post autor: JC » wt sty 06, 2009 15:31

Rachunek bankowy w Kamerunie jest na pewno na jakiegoś niepiśmiennego gościa z buszu, który za założenie dostał dolara i tak się skończy "ślad" :lol:
A CITES obowiązuje w momencie przewozu ptaka przez granice, a w tym przypadku na pewno nie zostały i nie zostaną przekroczone żadne granice :lol:

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#13

Post autor: Krysia- » wt sty 06, 2009 16:32

W obliczu tego co pisaliście to az dusza mi się raduje, że nawet w oczy mi takie ogłoszenie nie wpadło a co dopiero mówić o daniu się naciagnąć i zapłacić tzw frycowe.
Dzięki Grzechu za ten temat :-D
Jednak inne naciagactwo mi się przydażyło ale wtedy na szczęście nie zareagowałam choć żal serce rozdzierał.
Ktoś od nas z kraju rozsyłał błagalne mejle ze zdjęciem 6 szczeniaczków labradora. Pisał że jeśli się nie znajdzie nabywca to pieski zostaną potopione. .....
Nie mogąc wziąć psa jak durna wysyłałam tego mejla do znajomych :evil: z nadzieją że się ktoś zlituje....
Żadne szczeniaki, żadne topienie, NIC. Komuś chodziło tylko i wyłącznie o zdobycie a potem wykorzystanie adresów mejlowych.
Taki łajdak jeden z drugim :evil: stawia na szali życie zwierzęcia tylko po to, by się wzbogacić, oszukać, itd a jak naprawdę zdarzy się sytuacja prawdziwa, to zwierzę życie straci bo nikt się nie odezwie na apel .

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#14

Post autor: Boguśka » wt sty 06, 2009 17:22

To zapewne i inne tego typu łańcuszki mają na celu zdobycie maili :evil: Człowiek uczciwy i miłosierny zawsze jest narażony na takie "ataki" ludzi "potrzebujących" :evil:

monia77

#15

Post autor: monia77 » wt sty 06, 2009 23:25

Tego typu ogłoszenia są na www.adverts.pl w dziale ptaki ale i w innych działach że maja małpki,jakieś inne stworzenia może warto wysłać takiego linka policjii i nagłosnic sprawe lub do interwencji tym napewno sie zajma bo znajac życie szybko znajdą tych oszukanych.A tak bedziemy przymykać oko a oszuści bedą działać zwarzywszy na fakt że w ogłoszeniach podawane są rózne imiona i województwa.

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#16

Post autor: JC » śr sty 07, 2009 08:53

No Ci "oszukani" mogą jeszcze dodatkowo dostać w d... za próbę sprowadzenia zwierząt bez zgody MS :lol:

MisiekPapuga
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 24, 2008 10:01
Ptaki które hoduję: Rozelle, Aleksandretty, Ary, Kakadu, Rudosterki, i parę innych
Lokalizacja: KRAKÓW / Tomaszowice
Kontakt:

#17

Post autor: MisiekPapuga » sob sty 10, 2009 10:47

apropo w myśl przepisów ara Hiacyntowa = rudosterka niebieskoszyja (cruentata) jedynka to jedynka....
www.CentrumHodowlane.pl oraz www.hodowlapapug.com - nowa odsłona strony - po przeczytaniu forum zapraszam również do mnie;)

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#18

Post autor: Grzegorz » czw sty 15, 2009 23:12

Po ukazaniu się tego tematu okazuje się że sytuacja dotyka więcej osób z naszego forum. Myślę że każdy kto spotkał się z próbą wyłudzenia pieniędzy na własnej skórze w ten lub inny sposób powinien się wypowiedzieć w tym temacie.
Poniżej zamieszczam list który otrzymałem, a osoba ta zgodziła się na jego zamieszczenie. Oczywiście nie podaję żadnych danych (i jesli ktoś woli w ten sposób, to nie widzę żadnego problemu, mój PW oraz poczta przyjmą każdą wiadomość).


Witam
Chciałam zapytać o tą Panią z Poznania od wyskubanego Żako.
Zadzowniła do mnie 1 stycznia 2009 z informacją że znalazła moje ogłoszenie o przyjęciu żako na warunkach umowy adopcyjnej bądź kupnie za symboliczna kwotę w portalu gery.pl. Że z powodów osobistych - a dokładnie zagrożonej ciąży musi oddac w dobre ręce żako wyskubane że jest drugim właścicielem papugi.Uprzedziła mnie że gdyby nie odbierała tel. to oddzwoni. Na poczatku chciała mi ją wysłac kurierem na wspomniana przeze mnie umowę adopcyjną stwierdzila ze mi ufa i że ie potrzebuje żadnej umowy. Chciała 300 zł za żako razem z klatką płatne dla kuriera, Jednak ustaliliśmy że odbierzemy osobiście. Miała się z nami skontaktować najpóźniej 7 stycznia wieczorem. Mieliśmy odebrać je 8 stycznia akurat jechaliśmy do zabrza do okulisty- więc przy okazji mieliśmy zajechać do poznania po żako. Zadzwoniłam do niej w niedziele 4 stycznia nie odebrała ani nie oddzwoniła. Kolejny tel w poniedziałek po południu- odebrała i dość zniecierpliwionym tonem powiedziała ze jest w pracy i nie może rozmawiać i że oddzwoni wieczorem albo w dniu następnym. Udało mi się zadać pytanie czy klatka zmieści sie do samochodu i czy mam kupić transportówke czy też papuga może jechać w swojej klatce. Odpowiedziała że jak najbardziej klatka sie zmieści i papuga może w niej jechac. Cierpliwie czekałam na telefon ale niestety nie doczekałam sie.
W srode 7 stycznia dobijałam sie do niej bo musieliśmy wyjeżdżać wieczorem i nie wiedziałam czy mamy jechac do tego Poznania. Powiem szczeże że jej tel. w nowy rok sprawił mi dużo radości. Bo szczerze powiedziawszy pisać tamto ogłoszenie nie liczyłam że na nie ktoś odpowie. od nowego roku zdążyłam przeczytać większośc forum dotyczących papug w szczególności żako, już nawet znalazłam weta od ptaków żeby zadbać o odrastanie piórek. nie mówiąc ze diete żako znam już chyba na pamięć.
Przed chwilką jak znalazłam twój post od razu zadzowniła jeszcze raz do tej pani niestety po kilku sygnałach włącza się automatyczna sekretarka.
Mam doświadczenie w związku ze zwierzętami , miałam papugi nimfy i faliste, nie mówiąc o psach, chomikach, żółwiu, rybkach długo by wymieniać, teraz jak wyprowadziłam sie od rodziców chciałam kupić upragnioną żako nie koniecznie młodą ważne żeby była choć trochę oswojona żeby mogła przebywac poza klatką, a tu taki zawód. Mój chlopak stwierdził że jeszcze mnie takiej zawiedzionej i cichej nie widział a jesteśmy razem od 1,5 roku.
Rozumiem że ta Pani poprostu zabawiła się moim kosztem.
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#19

Post autor: Krysia- » pn sty 26, 2009 15:47

No i dziś nie szukając znalazłam następnego ,,ptaszka" oszusta :


Jacek papuga ara do przyjęcia
Cena: 800,00 EUR


Numer ogłoszenia: 106644 / 166132

Operacja: sprzedaż

Stan: nowy

Lokalizacja: woj. cała Polska

Opis: Rąk podniesionych duże 2 roku życia. doskonałe na polecenia głosowe i jest wielki z dziećmi i innych ptaków i zwierząt. Ona podnosi się z dużo miłości i socjalizacji

info ze strony http://www.eoferty.com.pl/id106644_jace ... jecia.html

wdowka13
Posty: 36
Rejestracja: sob sty 31, 2009 22:57
Ptaki które hoduję: Zako kongijskie
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

#20

Post autor: wdowka13 » sob sty 31, 2009 23:39

ja mysle ze policja powinna sie tym zajac i zrobic z nimi pozadek a tobie krysiu zycze zeby twoje marzenie sie spelnilo ja tez marzylam az dzisiaj w koncu mam swoje zako w domu pozdrawiam ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zakup transport- oswajanie i socjalizacja żako-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości