Heniek

(-Takie właśnie Forum jest duzo lepsze niż niejedna fachowa literatura z którą powinie każdy zapoznac sie przed zakupem papugi oraz systematycznie po zakupie -co umozliwi dużo lepsze warunki życia naszej żako-)

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
pabloj
Posty: 189
Rejestracja: wt mar 24, 2009 09:34
Ptaki które hoduję: Aleksandretty
Lokalizacja: Limanowski
Kontakt:

#21

Post autor: pabloj » czw sty 13, 2011 19:20

Skasował je, widziałem go na forum tuż po tym jak je tutaj zamieściłem. Przykre tym bardziej że Heniek szuka już chyba conajmniej 4 domu, ludzie czasem nie mają pojęcia co robią.
"Ludzie stoją niżej od papug, niezależnie od wysokości żerdzi." :)
http://www.garnek.pl/pabloj/a

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#22

Post autor: wojtek » czw sty 13, 2011 21:20

było tez widziałem, akurat swoje wstawiałem
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

pysia34

#23

Post autor: pysia34 » czw sty 13, 2011 22:41

może spróbować się dogadać, wykupić niechznajdzie docelowy dom w końcu

glizda177
Posty: 603
Rejestracja: pt gru 26, 2008 20:15
Ptaki które hoduję: lora wielka aleksandretty patagonki senegalki żako kakadu
Lokalizacja: dolnośląskie

#24

Post autor: glizda177 » czw sty 13, 2011 22:53

żako to trudne ptaki szczególnie jak były w kilku domach ,ptak może zamknąć się w sobie na zawsze jak znowu ktoś mu złamie serce:(. Aż dziwne że jeszcze nie jest łysy ..:(

essex1
Posty: 412
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:20
Ptaki które hoduję: mnicha
Lokalizacja: Anglia

#25

Post autor: essex1 » czw sty 13, 2011 23:13

Czytałem w amerykańskiej ksiązce jakiejś-amerykanie zrobili statystykę-w jakim wieku najczęściej żaczki zaczynają ciąć pióra-więc zdecydowanie do pierwszego roku najwięcej,potem mniej,mniej,a dorosłe wieloletnie (zapewne zahartowane życiem)to nawet dość żadko zaczynają.Tu mamu 8latka... ;-)
Pozdrawiam. Artur

Awatar użytkownika
pabloj
Posty: 189
Rejestracja: wt mar 24, 2009 09:34
Ptaki które hoduję: Aleksandretty
Lokalizacja: Limanowski
Kontakt:

#26

Post autor: pabloj » czw sty 13, 2011 23:34

pysia34, widzisz że gość się nagle zapadł pod ziemie i ani słowem się nie odezwie, logował się ostatnio około 20:45 i nie ma nam nic do napisania... A kontakt z nim tylko przez forum niestety.
"Ludzie stoją niżej od papug, niezależnie od wysokości żerdzi." :)
http://www.garnek.pl/pabloj/a

Awatar użytkownika
pabloj
Posty: 189
Rejestracja: wt mar 24, 2009 09:34
Ptaki które hoduję: Aleksandretty
Lokalizacja: Limanowski
Kontakt:

#27

Post autor: pabloj » pt sty 14, 2011 07:30

Heniek znów się pojawił, tym razem cena 1700
http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1061539 ... _zako.html

Miejsce pobytu Piła, woj.wielkopolskie
kontakt: masher85@tlen.pl

http://ogloszenia.wp.pl/4LHZ1FGLF1
Ostatnio zmieniony pt sty 14, 2011 09:00 przez pabloj, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ludzie stoją niżej od papug, niezależnie od wysokości żerdzi." :)
http://www.garnek.pl/pabloj/a

maniek
Posty: 4
Rejestracja: pt sty 14, 2011 12:18
Ptaki które hoduję: Kanarki i egzotyka
Lokalizacja: Warszawa

#28

Post autor: maniek » pt sty 14, 2011 12:37

Witam, pytałem go o tego ptaka jak znalazłem ogłoszenie, (nie czytajac wczesniej forum) , po czym jak znalazłem Henka na forum to pojawily sie pewne rozbierznosci ... a gdy zwrucilem mu uwage ze nie mówi do konca prawdy i ze Oszustów nam nie brakuje to zbulwersował sie i napisał ze ogłoszenie juz nieaktualne.

Np. nie powiedział ze ptaka sprzedaje mając go zaledwie 7 dni u siebie , jak zapytalem czemu drozej powiedzial ze wydał na dojazd i na nową woliere, ale z tego co widze w nowym ogłoszeniu jest juz w starej klatce a w nowej pewnie znajduje sie Młody Zako.

A tak przy okazji :

Noszę sie z zamiarem zakupu Zako juz od jakiegos czasu, i szczerze rozgladam sie , ale mam pytanie, chcem kupic starszego zako takiego 6-7 lat i zastanawia Mnie jedno... czy takiego zako jestem w stanie jeszcze wychowac pod siebie czy moze byc tak ze on po zmianei własiciela bedzie Mnie ignorował i stanie się wredny. I czy takie zako jak poswiece jej czas moge cały czas uczyc mówienia? Obecnie zastanawiam sie nad 7 letnia Zako, wlascicielka mówi ze jest w pełni oswojona i lubi ludzi , siedzi na ramieniu lubi jak sie z nią bawi ...

Za odp z góry Dziekuje ;)
:)

glizda177
Posty: 603
Rejestracja: pt gru 26, 2008 20:15
Ptaki które hoduję: lora wielka aleksandretty patagonki senegalki żako kakadu
Lokalizacja: dolnośląskie

#29

Post autor: glizda177 » pt sty 14, 2011 13:31

nie ukształtujesz go pod siebie może nauczysz go nowych zachowań ale nie zmienisz całkowicie, ale skoro nie ma głupich zachowań to nie ma nad czym myśleć sama kupiłam 6 latki .Kubuś się skubie koko nie cierpi kobiet ale kocham je i to jakie są .Kupując żaczka starszego możesz zmienić jego życie czesto na dużo lepsze a starszy żaczek jest tak samo mądry piekny i kochany jak ten od hodowcy.Ja podchodze do sprawy ptaków z drugiej ręki troszkę inaczej kupuje takie bo tak samo chca byc kochane i nie tylko ty ich potrzebujesz one ciebie też .Ja kupiłam 6 latki sa u mnie od lipca dużo mówią są radosne i kochane koko dalej nie cierpi kobiet ale wejdzie mi na ramie i jak zdarze ja czymś zająć to nie wpije mi się w tętnice :) kubuś nie lubi facetów nie umie wejsc na rękę ,ale sa takie mare i kochane.. o jest jedno co całkiem zmieniłam ich podejście do jedzenia jedzą prawie wszystko nawet granulat czasem chrupną . Koko się uspokoiła bo miała nerwowe loty w nocy .A ogólnie są prze kochane siedza poza klatką ostatnio ich nie zamykam w ogóle nie niszcza i są bardzo inteligętne można z nimi podyskutować na różne tamaty :)

masher87
Posty: 14
Rejestracja: czw gru 30, 2010 18:25
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie
Lokalizacja: Poznań

#30

Post autor: masher87 » pt sty 14, 2011 14:45

dyskusja niezła widzę:) tak, żako sprzedaję z wolierą za którą zapłaciłem ponad 400zł, czyli i tak cenę opuszczam o 200zł, zdjęcia na aukcji są te, które były w ogłoszeniu z którego ja kupiłem te żako-jedno zdjecie które ja robiłem w sylwestra-jeszcze w starej klatce-klatke nową otrzymałem 4 stycznia i od tego dnia jest w niej, a dokładnie tej http://allegro.pl/wielka-klatka-dla-pta ... 22974.html a co do pana który pisał do mnie w sprawie żako i się tu wypowiada: na pytania typu czy to samiec, czy samica nie odpowiadam skoro jest napisane w ogłoszeniu, poza tym jak później napisał, że kasy nie ma..a ptaka chce kupic..mysle,ze to nie sa papugi dla kogoś kto nie ma kasy. ja kupiłem w ciągu 5 minut od ukazania sie ogłoszenia, wsiadłem auto i pojechałem po niego 200km od mojego miejsca zamieszkania i zrobiłem błąd...ale myślę, że papug znajdzie jeszcze dobry dom. ja kupuje młode, recznie wykarmione. zako jest po wizycie u weta do którego chodze rowniez z moimi Yorkami, ocenił stan papugi na bardzo dobry i dał 2 tabletki na odrobaczenie jedną na teraz, drugą po 3 tygodniach.. i tyle..jezeli ktos ma jakies obiekcje -zapraszam do obejrzenia papugi w Pile. Mysle,ze nic mu u mnie nie brakuje, co dowodem moga byc jego przyjemne gwizdy i wypowiadane słowa. Jestem pewny,ze odnajdzie sie bardzo szybko i w nowym domu:)

masher87
Posty: 14
Rejestracja: czw gru 30, 2010 18:25
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie
Lokalizacja: Poznań

#31

Post autor: masher87 » pt sty 14, 2011 14:56

i dziekuje wszystkim...za wszystkie rady jakie otrzymałem na początku :) no i proszę -fotka z dziś!
Załączniki
Zdjęcie0410.jpg

masher87
Posty: 14
Rejestracja: czw gru 30, 2010 18:25
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie
Lokalizacja: Poznań

#32

Post autor: masher87 » pt sty 14, 2011 15:00

i kolejne fotki papugi z ostatnich paru dni.
Załączniki
IMG_2214.JPG
IMG_2220.JPG
IMG_2215.JPG

masher87
Posty: 14
Rejestracja: czw gru 30, 2010 18:25
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie
Lokalizacja: Poznań

#33

Post autor: masher87 » pt sty 14, 2011 15:10

w ogóle to byście mi coś doradzili-bo sam już nie wiem co mam zrobić..szkoda mi tego chwilami wrednego paputa:) a zarazem boje się go -jak czasami się zbliżam z mopem by podloge przetrzeć strasznie warczy, syczy i szaleje...ale nie robie szybkich ruchów...ale czesciej jest spokojny, podejde dam mu mandarynke, wezmie i jest ok..mieszkam sam więc nawet nie ma kto mi doradzić..wiem,ze jak go teraz nie sprzedam.. to juz pozniej tym bardziej...

essex1
Posty: 412
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:20
Ptaki które hoduję: mnicha
Lokalizacja: Anglia

#34

Post autor: essex1 » pt sty 14, 2011 15:19

Mieszkasz sam i kupujesz samotnego ptaka? :shock: oj kiepsko to widzę...
Pozdrawiam. Artur

masher87
Posty: 14
Rejestracja: czw gru 30, 2010 18:25
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie
Lokalizacja: Poznań

#35

Post autor: masher87 » pt sty 14, 2011 15:24

tzn......? dlaczego...?!

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#36

Post autor: JC » pt sty 14, 2011 15:29

papuga nie może przebywac samotnie :!: Od tego może "zwaryjować" co czesto przejawia się smouszkodzeniami. Jak masz mozliwość i 2 klatki, to zostaw 2 papugi.

masher87
Posty: 14
Rejestracja: czw gru 30, 2010 18:25
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie
Lokalizacja: Poznań

#37

Post autor: masher87 » pt sty 14, 2011 15:37

jakie 2 papugi? ja jeszcze nie kupiłem drugiej...mam zamiar jak bym sprzedał te papuge. Tak się składa, że mimo młodego wieku jestem rencistą, dodatkowo prowadzę własną działalność gospodarczą i pracuję w domu, czasami głównie w godzinach wieczornych pracuję poza domem od 2 do 4 godzin. Większość czasu spędzam w domu. stąd to, że posiadam też psy Yorki. i jak to uważają moi znajomi..moje zwierzaki mają lepiej niż nie jedno dziecko.

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#38

Post autor: JC » pt sty 14, 2011 16:05

Jak nie masz to młodej nie kupuj, szczególnie z podgatunku "kongo", bo za 3 lata Cię wykończy. Masz znacznie większe szanse na przyjaźn z dorosłą niż z młodą a szczególnie jak jest "oswojona" czyli wykarmoina ręcznie.

glizda177
Posty: 603
Rejestracja: pt gru 26, 2008 20:15
Ptaki które hoduję: lora wielka aleksandretty patagonki senegalki żako kakadu
Lokalizacja: dolnośląskie

#39

Post autor: glizda177 » pt sty 14, 2011 18:44

to samo mu pisałam jak boi sie ptaka który jest przewdywalny bo już ukształtowany to młode żako zrobi z nim co chce .

maniek
Posty: 4
Rejestracja: pt sty 14, 2011 12:18
Ptaki które hoduję: Kanarki i egzotyka
Lokalizacja: Warszawa

#40

Post autor: maniek » pt sty 14, 2011 18:56

Witaj

I tu własnie sie róznimy... ja zakup zako chcem dokładnie zaplanowac przemyslec wszystkie za i przeciw i kupic takiego który bedzie mi w 100% odpowiadał, najpierw pytam na forach, znajomych którzy maja, wielu sprzedających włacznie z tobą, i nie pytałem o płeć... cytuje "(Witam Czy ogłoszenie dalej aktualne ?? Mam pare pytań .. czy jest ono w pełni zdrowe, jaki ma charakter ( wredne, czy przyjacielskie) , czy jest nauczone przekleństw , ile jest u Ciebie?? i jakies wiecej informacji o ptaku??)" a to ze nie mam dzis Kasy nie przekresla zakupu skoro wiem ze za kilka dni bede miał wolne 2-3 tysie... brak kasy jest spowodowany 4tygoniowym wolnym wiec zdązylem przeswistac wszystko, a poza tym jest to poczatek sezonu lęgowego u moich kanarków a to są duze koszta.

glizda177 - bardzo Ci dziekuje za ODP... z podobnych powodów chcem starszego ptaka ;) ale waznym powodem jest tez to co piszecie dalej.. Boje sie ze młody ptak Mnie zdominuje i bedzie robił co bedzie chciał ;p a ja nie bede potrafił nad nim zapanowac ;/

Pozdrawiam
:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zakup transport- oswajanie i socjalizacja żako-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości