Marcel i Józefina

(-Takie właśnie Forum jest duzo lepsze niż niejedna fachowa literatura z którą powinie każdy zapoznac sie przed zakupem papugi oraz systematycznie po zakupie -co umozliwi dużo lepsze warunki życia naszej żako-)

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

pysia34

Marcel i Józefina

#1

Post autor: pysia34 » wt lis 01, 2011 09:27

Marcel jest 17 letnią papugą żako od początku agresywną do wszystkich ptaków które po kolei zamieszkiwały w moim domu. Przez wiele lat karmiony niezdrowo z powodu zbyt małej wiedzy nauczony z czasem wszystkiego co zdrowe codziennie wcina kilka rodzajów owoców i warzyw oraz kiełki, makaronik, ryż i inne. Wielokrotne próby połączenia go z innymi żako różnej płci zawsze spełzały na niczym.
Józia wykupiona od hodowcy po bezskutecznych próbach łączenia z samczykami dzika wolierowa samiczka. Wyskubana ładnie już obrosła. Zamiast trafić do innego wyskubanego ptaka została bo była dzika :(
Przypadek sprawił, że Marcel zakochał sie w niej czyli wpadł z kretesem. Gdyby nie jej wycieczka dwudniowa do lasu on nie wiedziałby że tak strasznie mu jej brak :) Obecnie zamieszkały razem a walkę o miejsce lęgowe z lorą wygrały dostając nową budką własnoręcznie wykonaną ze sklejki z wszelkimi wygodami w której od dwóch dni zamieszkały. Karmią się i Józia która nie jadła nic poza jabłkiem dzięki Marcelowi dostaje brokuła kalafior i wszystko to na co nie miała wcześniej ochoty spojrzeć nawet. Marcel ucywilizował się i nie odstępuje jej na ktok nawet w budce. Co tam robią...śpią nie oczekuję nic więcej. Moje żako są chyba zadowolone z takiego obrotu sprawy a ja z tego ze pomimo straconej nadziei mój Marcel uczłowieczone żako nie jest już samotny :)

atil
Posty: 26
Rejestracja: pt sie 12, 2011 11:09
Ptaki które hoduję: wkrótce Żako
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#2

Post autor: atil » wt lis 01, 2011 10:14

To jest potęga miłości właśnie ;-)

ewahejduk
Posty: 109
Rejestracja: czw sie 12, 2010 17:35
Ptaki które hoduję: nierozłączki
Lokalizacja: Jarocin

#3

Post autor: ewahejduk » pn lis 07, 2011 19:30

:-D

papugi
Posty: 166
Rejestracja: śr mar 30, 2011 06:08
Ptaki które hoduję: szare, kakatoes
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

#4

Post autor: papugi » wt lis 08, 2011 01:57

Jak pieknie!!
Ciesze sie ze nareszcie sie znalazly.
Mozesz sie spodziewac ze samiczka zniesie jajko i to nawet dosyc szybko bo juz obydwoje sa w gniezdzie.
Bardzo mozliwe ze nie beda zaplodnione ale samiczka potrzebuje kalzium i dobrego odzywienia..
Nalepsze kalzium plynne z witamina D3

pysia34

#5

Post autor: pysia34 » wt lis 08, 2011 08:03

papugi :)
Moje ptaki są bardzo dobrze żywione a ze względu na wykryte w badaniach braki wapnia, co u żako zresztą zdaża się dość często mają suplementowany wapń jak zresztą pozostałe papugi od mieiaca. Braki te spowodowało podawania świeżej kukurydzy która potwornie wypłukuje wapń z ptasiego organizmu. Zaczkowa na dokładkę bardzo szybko nauczyła się jeść wszystko to co w misce dostaje warzywa owoce i makarony. Byłam zdziwiona jak szybko jej to poszło ponieważ Marcela musiałam długo uczyć zjadania tego co zdrowe. O Józie zatroszczył się Marcel karmiąc ją namiętnie :) Więc tak czy tak dostawałą wszystko to co on zjadał :-P Czego się nie robi dla miłości :D

ps. w Polsce bardzo dobrze przyswajalne jest wapno w proszku orluxa :) w płynie z tego co jest mi wiadome mamy tylko wapno dla dzieci słabo przyswajalne dla ptaków

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zakup transport- oswajanie i socjalizacja żako-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość