co dalej robic?czekac czy interweniowac jakos?

(-Takie właśnie Forum jest duzo lepsze niż niejedna fachowa literatura z którą powinie każdy zapoznac sie przed zakupem papugi oraz systematycznie po zakupie -co umozliwi dużo lepsze warunki życia naszej żako-)

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

zako kuki
Posty: 45
Rejestracja: śr lut 23, 2011 21:16
Ptaki które hoduję: zako
Lokalizacja: niemcy

co dalej robic?czekac czy interweniowac jakos?

#1

Post autor: zako kuki » wt lip 10, 2012 20:08

mam nowy problem w postaci samca ma 4 miesiace dokupilem go w czwartek zeszly
bardzo dziwnie sie zachowuja caly dzien jest spokoj mijaja sie w wolierze czasem daja sobie dziubka ale ostroznie pod wieczor on ja goni caly czas chodzi za nia a ona jakby warczy i ucieka
tak samo jest kiedy lataja....mijaja sie ona ucieka przed nim.......
ale czasem kuki z gory chce go dziobnac w glowe.....
jak to rozumiec co robiic dalej?
przez 1 dzien i noc byly osobno ale ze zachowywaly sie ok to je dalem do jednej woliery i od tamtej pory tak jest.........
jak jedza czasem jedno drugie,mu chce wziasc z dziubka jedzenie ...owoce razem wcinaja z haka na owoce a tu zaraz bach zaczyna sie tango :)
kuki warczy straszy lub ucieka jak by ducha zobaczyla....
Załączniki
zako 080.jpg
zako 080.jpg (253.79 KiB) Przejrzano 8302 razy
zako 061.jpg

pysia34
Posty: 550
Rejestracja: pt lut 24, 2012 07:15
Ptaki które hoduję: duże papugi
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#2

Post autor: pysia34 » czw lip 12, 2012 05:58

Popełniłeś kilka błędów na samym początku.... Po pierwsze kwarantanna :( To karygodne zaniedbanie jeśli łączysz ptaki bez niej od razu.... Drugi błąd polega na wpuszczeniu nowego ptaka do starego do jego woliery/domu. Ciesz sie że u jednego z najtrudniejszych do łączenia gatunków nie polała się do tej pory krew, ale to raczej należy przypisać temu że nowy ptak jest bardzo młody :( Masz teraz da wyjścia zostawić tak jak jest i obserwować ale ryzyko jest duże, ze któryś moze zaatakować, możesz też rozdzielić ptaki do innych klatek i po okresie 2-3tygodni połączyć w 3 nowej docelowej wolierze. To byłoby najrozsądniejsze. Ale zrobisz jak uważasz. Zwróć jednak uwagę na to , że ograniczona wolierka czy klatka nie daje możliwości ucieczki przed agresorem :(

zako kuki
Posty: 45
Rejestracja: śr lut 23, 2011 21:16
Ptaki które hoduję: zako
Lokalizacja: niemcy

#3

Post autor: zako kuki » czw lip 12, 2012 12:16

1nie ma agresji miedzy nimi nowy goni stara (ze tak to okresle) w celu nie wiem poznania czy zabawy a stara sie boi i czaem warczy i ucieka i nic pozatym
2 jedza owoce razem i podaja sobie dziobami jedzenie.czasem tez....
3tak bylo od poczatku dlatego je tak polaczylem po 2 dniach skoro nie bylo nerwow i agresji....
4 nowego kupilem w bremen i ten hodowca powiedzial zebym tak zrobil...wiec zrobilem...
chodzi mi o to co ja moge zrobic lub im pomoc zeby sie szybciej do siebie zblizyly
mysle ze nie maja stresu miedzy soba skoro jedza normalnie bawia sie gadaja jak najete tzn stara a nowy juz po 3 dnicach zaczal po niej nasladowac gwizdy i mowi a kuku :)chyba dobrze to wrozy?
tak kwarantanny nie bylo z radosci i pospiechu naet nie pomyslalem o tym...zreszta teraz juz po fakcie

Handzia
Posty: 19
Rejestracja: sob sie 18, 2012 18:25
Ptaki które hoduję: faliste, zako, nimfa
Lokalizacja: Polska

#4

Post autor: Handzia » czw lis 08, 2012 15:38

nie zawsze trzeba słuchac hodowcy od ktorego sie kupilo. sama dałam sie nabrac.
zgadzam sie z pysia34 powinienes je rozdzielic na jakis czas. stara boi sie nowego poniewaz trzeba dac im troche czasu aby sie pooglądać. mam nadzieje,ze pomogłam. pozdrawiam :-)

bartosz
Posty: 20
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 12:56
Ptaki które hoduję: żako x2
Lokalizacja: Ireland

#5

Post autor: bartosz » czw lis 08, 2012 17:55

U mnie polaczeni wygladalo w ten sposob ze przez 3 tyg byly w osobnych klatkach przestawianych coraz blizej siebie ( wykazywaly soba wyrazne zainteresowanie )
Mialy okzje poznac sie gdy je wypuszczalem z klatek pod bacznym okiem .
Po 3 tyg ( trwala bydowa nowej klatki ) oboje umiescilem a wlasciwie same weszly do nowej klatki i polaczenie zakonczone :)

Teraz po uzdosnienaich z zona mam nadzieje na swieta uda mi sie zbudowac nowa klatke 3mx2m 2m wysokosci i taki beda mialy prezencik na swieta

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zakup transport- oswajanie i socjalizacja żako-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość