Samiec czy samiczka???

(-Takie właśnie Forum jest duzo lepsze niż niejedna fachowa literatura z którą powinie każdy zapoznac sie przed zakupem papugi oraz systematycznie po zakupie -co umozliwi dużo lepsze warunki życia naszej żako-)

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Handzia
Posty: 19
Rejestracja: sob sie 18, 2012 18:25
Ptaki które hoduję: faliste, zako, nimfa
Lokalizacja: Polska

Samiec czy samiczka???

#1

Post autor: Handzia » sob sie 18, 2012 18:57

Witam!!!
Postanowiłam kupic zako i ma problem samiec czy samiczka? Słyszalam, ze samce w wieku 6 lat robia się agresywne, ale nie wiem czy to prawda. Mam samca nimfe i nic takiego nie zauwazylam, ale to sa dwie rozne papugi. Natomiast boje sie ze z samiczka beda problemy. Ktore z nich lepiej gada? Ktore jest madrzejsze? Moze to nie ma roznicy?
Z gory dziekuje.

pysia34
Posty: 550
Rejestracja: pt lut 24, 2012 07:15
Ptaki które hoduję: duże papugi
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#2

Post autor: pysia34 » sob sie 18, 2012 20:40

Charakter u żako nie jest sprzężony z płcią:) To samo dotyczy gadania. Obie rzeczy są sprawą osobnicżą, chociaż u siebie zaobserwowałam ,że ładniej mówią samce a samice rzadziej wyrywają mięso z ręki (i nie mówię tutaj o ugotowanym kurczaku).
Dlaczego do nimfy i falistej chcesz dokupić żako? To chyba nie najlepszy pomysł :) Chociaż admin na innym papuzim forum zaryzykował taki miszmasz w domku jestem takiemu rozwiązaniu przeciwna :(
Prosta sprawa albo małe albo duże papugi. Przy jednych i drugich połączeniu w mieszkaniu prędzej czy później dojdzie do jakiejś tragedii :(

Handzia
Posty: 19
Rejestracja: sob sie 18, 2012 18:25
Ptaki które hoduję: faliste, zako, nimfa
Lokalizacja: Polska

#3

Post autor: Handzia » sob sie 18, 2012 23:22

Papugi faliste oddaje, a nimfa jest na koncu domu.

pysia34
Posty: 550
Rejestracja: pt lut 24, 2012 07:15
Ptaki które hoduję: duże papugi
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#4

Post autor: pysia34 » ndz sie 19, 2012 06:45

nie ma czegoś takiego jak koniec domu..... jesli ptaki są wypuszczane zawsze coś się może zdarzyć :(
zanim kupisz żako co jest złym wg mnie pomysłem,znajdź dobry dom dla nimfy skoro już tak bardzo chcesz mieć tą gadającą papugę :(
uprzedzam jednak że to trudne papugi i dziobią często bez uprzedzenia nawet ukochanego opiekuna nie wspominając już o reszcie domowników....
rozważ wiec moze inny gatunek dużej papaugi

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zakup transport- oswajanie i socjalizacja żako-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość