rozstaw prętów w klatce dla żako

(-Takie właśnie Forum jest duzo lepsze niż niejedna fachowa literatura z którą powinie każdy zapoznac sie przed zakupem papugi oraz systematycznie po zakupie -co umozliwi dużo lepsze warunki życia naszej żako-)

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

cardi
Posty: 6
Rejestracja: wt wrz 16, 2014 21:20
Ptaki które hoduję: żako

rozstaw prętów w klatce dla żako

#1

Post autor: cardi » wt wrz 23, 2014 23:20

Witam, niestety nie znalazlem odpowiedzi na forum (mimo szukania od 3 dni) na temat maksymalnego rozstawu pretów w klatce dla żako

Przymierzam się do zakupu takiej klatki:
http://klatki.istore.pl/pl/klatka-wolie ... antik.html
odległość miedzy prętami to 25mm, czy nie za dużo dla żako? nie przełoży głowy?

ta natomiast ma 20mm odstepy miedzy prętami, ale jest sporo mniejsza, a cenowo większej różnicy nie ma
http://klatki.istore.pl/pl/klatka-villa-aida-antik.html

uważacie te klatki za dobry wybór dla żako? oczywiscie klatka ma służyć jedynie jako noclegownia i jadalnia i na czas pobytu w pracy (w moim przypadku 4 godziny dziennie maksymalnie)

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#2

Post autor: Adrian1 » śr wrz 24, 2014 10:06

Osobiscie posiadam klatke artemis kupiona byla z zamiarem ze bedzie dla parki zako jednak nie wyszlo i jest kakadu :p. Klatka jest swietna, silna super sie ja czysci praktyczna no wg mnie jest mega super :) o nic sie nie martw zako nie przelozy glowy. Klatke pokecam dodatkowo bo jest serio duza. Jak trzyba bedzie zakusia zamknac podczas jakiegos wyjscia to ma tam duuzo miejsca na zabawy skakanaie itd. Szczerze polecam :)


Dodaje zdjecie zrobione na szybko bo nie mialem zbyt duzo czasu ale chce Ci pokazac jak to u mnie wyglada :)

http://www.garnek.pl/aadrian/28451944/klatka-artemis

cardi
Posty: 6
Rejestracja: wt wrz 16, 2014 21:20
Ptaki które hoduję: żako

#3

Post autor: cardi » śr wrz 24, 2014 10:22

Adrian, dziekuję za odpowiedź i tą fotkę, bo właśnie w internecie nie mogłem nic znaleźć z tej klatki z papugą w środku dla zobrazowania rozmiarów :) bardzo mi się podoba ta klatka, aczkolwiek znalazłem jeszcze coś o połowę tańszego, po wgłębnej analizie, przestrzeń życiowe dla papugi podobna, jedynie klatka niżej osadzona. Po zdjęciach jakościowo chyba podobnie
http://www.zooplus.pl/shop/ptaki/klatki ... pug/231478

myślicie, że warto, czy jednak pozostać przy Artemis?

gdyby ktoś miał fotki swoich ptaków w którejść z tych klatek, będę bardzo wdzięczny :)

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#4

Post autor: Adrian1 » śr wrz 24, 2014 10:53

Tej klatki nie mialem nie mam i miec nie bede.. nikt z moich znajomych tez jej nie ma. Ja po zakupie artemisa nie bede juz kupowac innej klatki niz oryginal strong. Moze sprobuje kiedys montane ale to jak juz dojdzie druga papuga, ale uwierz ze warto wydac ta kase bo to klatka do konca zycia :) solidna dobrze zrobiona.

Awatar użytkownika
sqrczybyk
Posty: 403
Rejestracja: wt mar 08, 2011 10:30
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie, Kakadu żółtolica
Lokalizacja: Koziegłowy/Poznań
Kontakt:

#5

Post autor: sqrczybyk » czw wrz 25, 2014 16:45

Cardi... zobacz u mnie na garnku, są fotki eriki z orginal strong... jestem także zadowolony ;-)

wysłane z Note 3-tapatalk

cardi
Posty: 6
Rejestracja: wt wrz 16, 2014 21:20
Ptaki które hoduję: żako

#6

Post autor: cardi » wt wrz 30, 2014 18:17

Wybór padł na artemis :)
dodatkowo zakupiłem tam parę zabawek, pare żerdek "java", żerdź do ścierania pazurów i wieszak na zabawki do stojaka na dachu klatki.
łącznie wyszło prawie 2300zl po rabacie 5%
gratisowo dostałem jeszcze dodatkową dużą zabawkę :)

polecam z całego serca tą firmę, Pan Piotr to sprzedawca na jakiego jeszcze nie miałem nigdy przyjemności trafić.
Zostałem poinformowany o wszystkim- że zamówienie przyjęte do realizacji itd- standardowo.
Jednak przy informacji o dokonaniu wysyłki, zostałem poinformowany jak zostało to dokładnie zapakowane, jak wygląda jaki karton, dlaczego tak zapakowane i żebym się nie przestraszył, że pewien karton jest zdeformowany ponieważ wyszło tak przy ścisnięciu opaskami z racji pustego miejsca w kartonie:)
oraz notka od Pana Piotra, że sam ma tą klatkę od 3 lat i że dobry wybór, że po umyciu dalej wygląda jak nowa itd.
Najlepsze jest to, że z mojej strony nie było żadnego zadanego pytania, na wszystko miałem odpowiedź w paru mailach jeszcze zanim zdążyłem pomyśleć, że mógłbym o to zapytać

Jestem bardzo zadowolony z podejścia do klienta i polecam każdemu zakupy u Pana Piotra http://klatki.istore.pl/pl/ :)


Jak jutro uda mi się klatkę poskładać, to zrobię fotkę. Może jeszcze komuś się dodatkowe fotki przydadzą, jak będzie szukał tak jak i ja szukałem :)

Adrian- Tobie też dziękuję, Twoje zdjęcie i opinie przekonały mnie, ze to dobry wybór

Sqrczybyk- też nad nią chwile myślałem, ale jak tak porównywałem wymiary (i kształt) to jednak wydawało mi się, że jak na żako to moze byc trochę za mała... Aczkolwiek przyznam, że do mojego mieszkania o wiele bardziej by pasowała, bo mam taki idealny kącik o takich samych wymiarach i by była jak robiona na zamówienie :)

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#7

Post autor: Adrian1 » wt wrz 30, 2014 18:31

Mowilem :) super jest ten sklep i wlasciciel mega przyjemny. Zna sie na rzeczy i wszystkim potrafi opowiedziec doradzic i co najwazniejsze ODRADZIĆ :) zobaczysz ze bedziesz mega zadowolony z artemisa :) ja jestem a byl kupiony z mysla o parce zako :) dodatkowo zerdzie java sa super :)

Nic tak nie przekonuje jak zdjecie zlozonej umeblowanej klatki hehe mnie tak przekonal Pan Piotr wysylajac mi zdjecia swojej klatki :)

Czekamy na fotki zlozonej, umeblowanej klatki :)

cardi
Posty: 6
Rejestracja: wt wrz 16, 2014 21:20
Ptaki które hoduję: żako

#8

Post autor: cardi » czw paź 02, 2014 15:44

KLatka już skręcona i umeblowana :)
Faktycznie do małych nie należy :D
W skręcaniu łatwiejsza, niż meble z Ikei, poradziłem sobie sam, aczkolwiek nie powiem, że nie byłoby wygodniej z drugą osobą :) (troche pies mi pomagał)
fotki:
Obrazek

Obrazek

no i mój pomocnik- pozuje dla porównania wielkości (jako, że papugi jeszcze nie ma)- pies waży 42kg

Obrazek

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#9

Post autor: wojtek » czw paź 02, 2014 16:12

cardi pisze: papugi jeszcze nie ma


Od kogo kupujesz żaczka?
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#10

Post autor: Adrian1 » czw paź 02, 2014 16:24

Nooo :) Super!! Zadowolony? :D Ja jestem mega, a Balbinka jeszcze bardziej :)



Fajny buldog :)

cardi
Posty: 6
Rejestracja: wt wrz 16, 2014 21:20
Ptaki które hoduję: żako

#11

Post autor: cardi » czw paź 02, 2014 16:35

Wojtek- na razie szukam "najlepszego" i uczciwego hodowcy, na razie jestem nastawiony na pana Marcina S. (użytkownik acer na tym forum)

Adrian1- Jestem zadowolony jak najbardziej, super wykonanie, mega solidna, bardzo funkcjonalna i praktyczna, wszystko dobrze pospawane, poskręcane na solidne śruby, nic nie trzeszczy, nic się nie rusza i mysle, ze nawet jak ptak bedzie się wspinał po prętach, to nie będzie tak strasznie hałasować jak przy np klatce typu omega, którą też na początku miałem na oku zanim dowiedziałem się o tej firmie (chodzi o omega IV- rozmiarami prawie identyczna)
kurier mi jej nie dowiózł, wieć chciałem odebrać osobiście moim autem (auto duże typu limuzyna) i niestety mimo kombinowania na wszystkie sposoby nie udało się wcisnąć największej ścianki i musiałem poczekac jeszcze jeden dzien, aż przywiźli mi to ciężarówką (teraz już wiem, ze jak kiedyś zmienie mieszkanie, to bedzie potrzebna firma przewozowa)

A Hektor (buldog) dziękuje i pozdrawia :)

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#12

Post autor: Adrian1 » czw paź 02, 2014 17:25

Wta klagka jest serio super. Ja juz mam ja jakis czas i nic sie nie niszczy, zero sladow uzytkowania. Kolejna sprawa to jest tak duza ze ze spokojem jak zachce Vi sie miec drugiego zaczka to bez problemu mozna miec :) bo klata pomiesci ze spokojem nawet i 3 zakulce. Zaczek z pewnoscia bedzie zadowolony. Co do wyboru ja polecam nasza uzytkowniczke forum gretel. Wyjatkowe zako bo bardzo duze i co tu gadac napisz do uzytkownika Squrczybyk on ma od niej parke to powie Ci co to za ptaszorki :) ja osobiscie polecam ptaki od pasjonatow majacych w domku jedna parke papug i lub 2 niz z wielkich hodowli.

Nie mam na celu nikogo obrazic ale wiadomo jak jest.

Awatar użytkownika
Etna
Posty: 64
Rejestracja: pt wrz 12, 2014 15:20
Ptaki które hoduję: kanarki, papugi katarzynki
Lokalizacja: Łomianki

#13

Post autor: Etna » czw paź 02, 2014 19:55

Świetnie wygląda, a pies jaki dumny - widać, że pomagał.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zakup transport- oswajanie i socjalizacja żako-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość