Klatka dla żako

(-Takie właśnie Forum jest duzo lepsze niż niejedna fachowa literatura z którą powinie każdy zapoznac sie przed zakupem papugi oraz systematycznie po zakupie -co umozliwi dużo lepsze warunki życia naszej żako-)

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

dwight 18
Posty: 10
Rejestracja: wt sie 18, 2009 17:26
Ptaki które hoduję: jak narazie żadne
Lokalizacja: Warszawa

Klatka.

#1

Post autor: dwight 18 » wt mar 16, 2010 12:06

Witam wszystkich

Po 8 miesiącach czytania stron internetowych , książek o papugach i innych informacji doszedłem do wniosku ze wiem już wystarczająco dużo aby wkońcu zabrać się do zakupu ptaszka żako (kongijskie) , tak więc już postanowione ze za 2 góra 3 miesiąca zamieszka ze mną ta wspaniała papuga :-)
Mam jeszcze jednak dylemat co do tego jak duża powinna być klatka dla niej ,
czy taka wystarczy: http://www.psiaki.pl/sklep/product_info ... ts_id/1670 ?
czy może lepiej za inwestować w tą: http://allegro.pl/item924998568_ferplas ... szawa.html

odrazu mówię że dla ptaszka klatka będzie tylko stołówką i miejscem na sen , pozostały czas będzie latała po pokoju.

Awatar użytkownika
pabloj
Posty: 189
Rejestracja: wt mar 24, 2009 09:34
Ptaki które hoduję: Aleksandretty
Lokalizacja: Limanowski
Kontakt:

#2

Post autor: pabloj » wt mar 16, 2010 12:34

Klatki z ferplastu są bardzo drogie. Za taką kwotę możesz mieć znacznie większą klatkę. Praktycznie im większa tym lepsza to wszystko zależy ile masz na nią miejsca.
"Ludzie stoją niżej od papug, niezależnie od wysokości żerdzi." :)
http://www.garnek.pl/pabloj/a

dwight 18
Posty: 10
Rejestracja: wt sie 18, 2009 17:26
Ptaki które hoduję: jak narazie żadne
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post autor: dwight 18 » wt mar 16, 2010 13:00

No właśnie niestety miejsce mam ograniczone i 90 cm długości i 55 szerokości to raczej maks , ale to chyba i tak dosyć spora klatka jak na stołówkę i sypialnie bo przecież taką będzie spełniała role ;-)

wielkie dzięki za te linki jednak będę musiał poszukać czegoś mniejszego.

sue
Posty: 7
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 15:17
Ptaki które hoduję: Żako
Lokalizacja: Katowice

#4

Post autor: sue » pn cze 13, 2011 13:36

Witam chciałam sie zapytac czy jest jakis sklep internetowy w którym mogłabym do klatki dokupić rynienki ochronne
Dokładnie nie pamietam nazwy ale chyba to jedna z klatek original strong albo montana bo sa podobne
Pozdrawiam serdecznie i z gory dziekuje za odpowiedz

aneta80
Posty: 2
Rejestracja: ndz lip 19, 2015 17:13
Ptaki które hoduję: żako

#5

Post autor: aneta80 » pt gru 18, 2015 13:00

Witam. Mam pytanie dotyczące klatki. Mam teraz jedno żako, ale w ciągu kilku miesięcy ma się to zmienić i ma do nas dojść koleżanka dla Franka. Czy taka klatka byłaby wystarczająca dla dwóch ptaków czy może rozglądnąć się za czymś innym bo to zakup pewnie już na kilka lat ma być. http://pedrorico.pl/pl/p/Klatka-MONTANA ... m/23029203 Z góry dziękuje za porady.

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#6

Post autor: wojtek » pt gru 18, 2015 15:07

Piękna klatka, a w jakiej też siedzi?
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

aneta80
Posty: 2
Rejestracja: ndz lip 19, 2015 17:13
Ptaki które hoduję: żako

#7

Post autor: aneta80 » pt gru 18, 2015 15:20

Ta którą ma teraz jest o dużo za mala 50 na 70 wys 100. Puszczam na loty gdy tylko jest ktoś w domu bo grzeczne z niego ptaszysko i nie broi za bardzo wiec nie muszę na okrągło pilnować ;-) Mam papugę od ok 5 miesięcy i zbierałam w tym czasie na coś większego, a ta rogowa byłaby idealna bo miejsca tyle nie zajmuje. Pytanie tylko czy wystarczy na 2 ptaki bo jeżeli nie to poczekam jeszcze troszkę i kupie wtedy inną.

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#8

Post autor: Figa » sob gru 19, 2015 12:17

Ale czy one się zaakceptują i czy będą mogły być w jednej klatce ? Oto jest pytanie, ja też tak myślałam, kupiłam dużą wolierę, a potem musiałam dokupić jeszcze jedną, bo papugi się nie akceptują na tyle, żeby dzielić ze sobą klatkę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zakup transport- oswajanie i socjalizacja żako-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość