Jak zrobić prosty inkubator (cieplarkę) w warunkach domowych

Poidła, karmidła, zabawki i inne niezbędne ptakom rzeczy.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#41

Post autor: wojtek » czw cze 06, 2013 15:03

Pamiętaj o zabezpieczeniu kabli i czujnika temperatury przed dziobami papużek, bo po przegryzają
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

kiwi1234
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 13, 2015 13:00
Ptaki które hoduję: faliste

#42

Post autor: kiwi1234 » czw lut 27, 2014 12:14

Ja jak kiedyś robiłem taki inkubator to kurcze nie było to tak popularne, cięzko było uzyskać informacje na ten temat, zwłaszcza jesli chodziło o papugi (inna sprawa z drobiem),nie korzystałem z takiej strony:
http://www.inkubatory.net która tez mi pomogła ...teraz to wystarczy wpisać inkubacja i wyskakuje mnóstwo stron...widze ze teraz łatwiej pozyskać informacje choćby na forach... ja miałem coś takiego z małej lodóweczki zrobione, nigdy nie stosowałem steropianu bo tak jak było tu pisane to jest to materiał niestety nie przeznaczony do dezynfekcji, jednorazowy...największy koszt to termoregulator, choć stosowałem taki zwykły to i tak kosztował ok. 100 zł

papuziara
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 17, 2016 16:51
Ptaki które hoduję: Hoduje papużki faliste

#43

Post autor: papuziara » śr lut 17, 2016 17:13

Chciałam bym zrobić cieplarkę/odchowalnik dla papużek falistych. Nie wiem jak <hmmm> . Pomoże ktoś będę wdzięczna! W internecie widziałam kilka cieplarek lub odchowalników.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1904
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#44

Post autor: Al » śr lut 17, 2016 17:59

PO CO ? od wygrzewania sa rodzice

dix
Posty: 13
Rejestracja: ndz lut 07, 2016 20:25
Ptaki które hoduję: 12 nimf
Lokalizacja: Łuków

#45

Post autor: dix » śr lut 17, 2016 18:11

Rozszerzając wypowiedź Al i nawiązując do Twojego pytania.

Samą cieplarkę nie jest tak trudno zrobić. Przedstawię koszta mojej:

- pudełko styropianowe 39zł + 15zł przesyłka
- kabel grzewczy - 30zł
- regulator rt2c - 65zł
- plastikowa miska (żeby papuginie rozbiegały się po całej cieplarce) - 5zł
- termometr do dokładniejszej kontroli - 5zł

już ponad 150zł - oczywiście mając materiały wyjdzie Cię taniej.

Ponadto, chcąc zabrać młode - musisz uzbroić się w wiedzę i czas. Wojtek na forum przedstawiał sposób wraz z tabelką jak karmić młode papugi. A także jak zrobić prostą cieplarkę. Początkowo trzeba karmić takie papużki co 2h w dzień i w nocy, no właśnie karmić.

Trzeba mieć pokarm, w zależności ile tych papug będzie i ijakie będą miały zapotrzebowanie. To kolejne wydatki:

- karma kaytee exact 2.28kg - 85zł
- termometr do mierzenia temp. pokarmu - 35zł


I teraz zobacz papużki faliste od wyklucia trzeba dokarmiać coś ok 2msc. Dzień i w nocy, bez przerwy. nie ma tutaj urlopu. Musisz mieć wyrzeczenia.

Nie dość że to wszystko kosztowne jest to jeszcze potrzeba dużo czasu. Jestem zdania, że jeśli chodzi o karmienie to nie powinno to sprawiać większego problemu - po uprzednim przygotowaniu się. Przeczytaj wątek Wojtka, obejrzyj jak karmi senegalki na yt. Tyle że to juz duże ptaki i łatwiej takim wkładać strzykawę do dzioba niż malutkim falistym:) przynajmniej moim zdaniem.

Także tak to wygląda, nic nie jest proste:)

kontra
Posty: 11
Rejestracja: czw sie 07, 2014 10:46
Ptaki które hoduję: senegalka, barwnica

#46

Post autor: kontra » śr lut 17, 2016 21:07

Regulatory rt2c są zawodne.

dix
Posty: 13
Rejestracja: ndz lut 07, 2016 20:25
Ptaki które hoduję: 12 nimf
Lokalizacja: Łuków

#47

Post autor: dix » śr lut 17, 2016 21:14

kontra pisze:Regulatory rt2c są zawodne.


Mógłbyś rozwinąć dlaczego są zawodne?

Awatar użytkownika
haaszek
Posty: 473
Rejestracja: czw gru 14, 2006 19:57
Ptaki które hoduję: papużki faliste
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

#48

Post autor: haaszek » śr lut 17, 2016 21:53

Ale po co sztucznie odchowywać papużki faliste? Rodzice mają problem z wykarmieniem? Bo tylko taki powód usprawiedliwia bawienie się w reczny wychów papużek, które bezproblemowo się socjalizuje bez zabierania ich rodzicom.

kontra
Posty: 11
Rejestracja: czw sie 07, 2014 10:46
Ptaki które hoduję: senegalka, barwnica

#49

Post autor: kontra » śr lut 17, 2016 22:18

dix pisze:
kontra pisze:Regulatory rt2c są zawodne.


Mógłbyś rozwinąć dlaczego są zawodne?


Często sie psuja, źle mierzą. Używałam w inkubatorach i musiałam reklamować. A ostatni ugotował mi jajka.

koko44
Posty: 1
Rejestracja: czw maja 19, 2016 15:43
Ptaki które hoduję: kury kaczki zaczynam papugi

#50

Post autor: koko44 » czw maja 19, 2016 15:48

Czesc, nie znalazłam nigdzie takiego tematu wiec moze tutaj ktos mi pomoze :) kupuje piskle papugi patagonki i chce kupic odchowalnik, tak doradzil mi sam hodowca, czy ponizszy odchowalnik spelni swoja role ? dodam ze jestem nowicjuszka w hodowli papug, do tej pory hodowalam tylko kaczki i kury

http://www.infermo.pl/i203-Odchowalnik- ... vance.html

dix
Posty: 13
Rejestracja: ndz lut 07, 2016 20:25
Ptaki które hoduję: 12 nimf
Lokalizacja: Łuków

#51

Post autor: dix » pt maja 20, 2016 23:13

Spełnić zapewne spełni, ale za takie pieniądze na jedną papużkę średnio opłacalne. Zrobienie takiego odchowalnika jak w tym temacie to koszt o wiele mniejszy :-)

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#52

Post autor: Rozalka:) » sob lip 06, 2019 17:29

Ja mam taką sytuację, że młode lilianki zostały porzucone w wieku ok. 2 tygodni, wczoraj cały dzień siedziały w budce bo miałam nadzieję, że jednak rodzice zaczną karmić ale nie zaczęli. Ze względu, że nie posiadamy takich rzeczy co były tutaj wspominane, postawiliśmy budkę lęgową na poduszce elektrycznej i czy może być takie rozwiązanie? Czy jeszcze coś muszę dodać? Czy to jest błąd? Dodam, że to pierwsze nasze doświadczenie z ręcznym karmieniem

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Akcesoria pomocnicze dla papug-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość