Zakup papugi

Gdzie i jak kupować ptaki.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

Zakup papugi

#21

Post autor: Figa » śr lut 22, 2017 08:02

kuba3d6, napisałam parę dni temu posta, ale nie wiem czemu nie mogłam go wysłać.
Ja nie odradzam ci zakupu amazonki, a tym bardziej Ary, o której nic nie mogę z doświadczenia powiedzieć. To jest moja druga amazonka, pierwszą odkupiłam z drugiej ręki, pani mieszkała w bloku w Warszawie w kawalerce, papuga darła się podobno i ona ją stale kocem zakrywała, sąsiedzi się skarżyli, więc ją wystawiła na Allegro i tak ja ją kupiłam, U mnie nie była zamykana i nie była przykrywana, miała dużo przestrzeni i przestała się drzeć, była też takim ptasim "aniołem", nic, ale to nic mi nigdy nie zniszczyła, żyłam w przekonaniu, że niebieskoczelne to ciche i spokojne papugi, zakupiłam więc drugą, a ta okazała się być jak większość papug, musi sobie gardło codziennie przewietrzyć, chociaż na chwilę, ale musi :) , jakbym mieszkała w bloku, to pewnie przy marudnych sąsiadach by nie było łatwo, ale ona nie krzyczy całymi dniami i nie wcześnie rano, ani w nocy, więc musieli by się z tym pogodzić <wink> , nie zamieniła bym jej na inną, kochamy ją jak dziecko ( wiem, że to brzmi strasznie głupio ).
Amazonką muszą się od pisklaka zajmować wszyscy członkowie rodziny, codziennie każdy musi się z nią zabawić, inaczej ona tolerować będzie tylko tą osobę która się nią zajmuje.
Są to niezwykle inteligentne stworzenia, łatwo jest więc im psychikę zepsuć złym postępowaniem, trzeba być odpowiedzialnym, ale tego nie będę pisać, bo to wiesz czytając wszystko o papugach.
Co do klatki, to doradzała bym Ci taką z płaskim dachem i placem zabaw na nim, są świetne, ja kupiłam willa Isa i teraz żałuję. Jak bym teraz jeszcze raz kupowała, to była by to ta , albo podobna do niej https://pedrorico.pl/pl/p/Villa-Aida-Antik-/23029108.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zakup ptaków-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość