Wybór miejsca zakupu papugi

Gdzie i jak kupować ptaki.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

locarno
Posty: 46
Rejestracja: pt lip 27, 2018 09:41
Ptaki które hoduję: Papuga falista

Wybór miejsca zakupu papugi

#1

Post autor: locarno » pn paź 29, 2018 01:06

Do tej pory miałem jedną papugę falistą, którą po prostu kupiłem w sklepie zoologicznym. W tamtym okresie nie miałem dużej wiedzy i nie wiedziałem, że kupowanie w sklepie zoologicznym jest błędem (wielu tak uważa). Aczkolwiek kupionej tam papudze nie mogłem nic zarzucić. Planuję zakup kolejnej papugi (prawdopodobnie falista, nimfa lub nierozłączki) i postanowiłem, że teraz dokładnie zapoznam się z tematem. I w sumie, to nie mam pojęcia, gdzie zakupić pewnie papugę.

W sklepach zoologicznych z tego, co czytałem i słyszałem, to papugi są chore, trafiają tam najsłabsze osobniki z hodowli i ogólnie lepiej tam nie kupować.
Agata82 pisze:
śr paź 10, 2018 15:41
Kupiliśmy kolejną falistą, była super, po 2 dniach od przyniesienia ( tym razem ze sklepu zoologicznego, bo syn bardzo prosił) szalała, żeby ją wypuścić z klatki, dawał się głaskać od początku...Jedyne co mi się nie podobało w jej zachowaniu to sapanie, dość głośno oddychała (było słychać takie pykanie, ale nie ciągle) Potem nagle z dnia na dzień zaczął się puszyć, pluć jedzeniem, dużo spał i w maju tego roku odszedł....

Odwiedziłem także giełdę papug w Pszczynie. Ptaki są tam trzymane ciasno w klatach. Duża część z nich marznie i moknie na zewnątrz. Ogólnie nie są przetrzymywane w odpowiednich warunkach, według mnie. Także nie wiem czy zakup papugi na giełdzie, to dobry pomysł.
Obrazek

Zostają jeszcze hodowcy. Dużo ogłoszeń od hodowców widziałem na olx i sprzedajemy. Tylko skąd mam wiedzieć, czy dany hodowca jest godny zaufania i nie sprzedaje chorych papug ?
Agata82 pisze:
śr paź 10, 2018 15:41
Kupiliśmy falistą w pseudohodowli jak się okazało na miejscu , w domu okazało się, że gnije jej paluszek, smarowałam clortimazolem, zagoiło się, odpadło to uschnięte i po prostu nie miał pazura, wydawało się że jest OK, ale po 3 miesiącach osłabł do tego stopnia , że przy lataniu obijał się o wszystko, i za którymś razem po prostu odszedł.
Do tego wyczytałem, że najlepiej jest kupić papugę z ręcznego karmienia, co jeszcze bardziej komplikuje zakup. Wszystko, to wydaje się bardzo skomplikowane, dla mnie, ponieważ obawiam się, że kupię papugę z którą coś będzie nie tak. Proszę o jakieś rady.

Może ktoś z was może polecić jakiegoś sprawdzonego hodowcę ze śląska u którego można 100% pewnie zakupić papugę ?

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#2

Post autor: Figa » pn paź 29, 2018 12:48

Skontaktuj się z naszą forumową koleżanką AL http://aleksandretta.pl/forum/memberlis ... file&u=700 jest ze śląska i ja ją polecam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zakup ptaków-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości