Kupno papugi

Gdzie i jak kupować ptaki.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Kluska
Posty: 7
Rejestracja: śr lut 27, 2019 15:48
Ptaki które hoduję: Narazie nic, hodowalam konury słoneczne

Kupno papugi

#1

Post autor: Kluska » śr lut 27, 2019 15:52

Jest to mój pierwszy post więc nie widziałam gdzie to dać, uneisislam to tu moje pytanie jest takie jaka papuga ręcznie karmiona do 900 zł będzie super pupilem i dobrze gadać taka żeby dobrze mówila proszę o pomoc i szybka odpowiedz

Czereśnia
Posty: 18
Rejestracja: pn lip 08, 2013 20:53
Ptaki które hoduję: Nierozłączka czerwonoczelna

#2

Post autor: Czereśnia » czw lut 28, 2019 10:50

Radzę nie kupować papugi na szybko i z kryterium 'byle dobrze mówiła'. Przed kupnem wypadałoby zainteresować się trochę potrzebami i wymogami, a później spokojnie dobrać rodzaj papużki do swoich 'wymagań'. Temperament, szybkość uczenia się, głośność...

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1917
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#3

Post autor: Al » czw lut 28, 2019 17:16

rk. nie gwarantuje ze bedzie pupilem, bo samo rk. nie oswaja trzeba ptakowi poza karmieniem poswiecic wiele czasu i uwagi a gwarnacji, na to ze będzie powtarzać nie ma, bo to cecha indywidualna, jedne gadaja dużoo a inne miej lub wcale, to rownież zależy od gatunku

Kluska
Posty: 7
Rejestracja: śr lut 27, 2019 15:48
Ptaki które hoduję: Narazie nic, hodowalam konury słoneczne

#4

Post autor: Kluska » czw lut 28, 2019 18:40

Al Tak wiem o tym, ale który gatunek do 900 zł będzie dużo mówić?

DamianJ
Posty: 1
Rejestracja: pn lut 25, 2019 15:48
Ptaki które hoduję: amazonki

#5

Post autor: DamianJ » czw lut 28, 2019 20:09

Witam wszystkich.
chciał bym podłączyć się do zapytania.
Znacie jakaś sprawdzona hodowlę z gatunkiem Lory Wielkiej? jestem z Katowic ( czy coś w tych okolicach znajdę?)pozdrawiam

Kluska
Posty: 7
Rejestracja: śr lut 27, 2019 15:48
Ptaki które hoduję: Narazie nic, hodowalam konury słoneczne

#6

Post autor: Kluska » czw lut 28, 2019 22:15

Poszukaj na sprzedajemy lub gratka ja sprawdzałam o konurach słonecznych ale niestety praktycznie nic o nich nie ma a jak już to albo daleko albo już starsze...

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#7

Post autor: Agata82 » pt mar 01, 2019 06:53

Kluska, jeśli chodzi o ręcznie karmionego pupila - to ja 2 tygodnie temu kupiłam rudosterkę za 500pln z DNA ( są też droższe mutacje). Kupiłam bezpośrednio w hodowli pod Częstochową (możliwa wysyłka) , papuga jest cudowna od pierwszych chwil. Na pewno jest cichsza od słonecznej - słyszałam, że słoneczne dają do wiwatu swoimi dźwiękami ( też jestem zachwycona ich kolorystyką ;) ) Mój Ruffi w dzień odzywa się bardzo cichutkimi dżwiękami, wieczorem jak idzie spać, kilka minut musi pokrzyczeć :) Fantastycznie oswojona, zawsze chętna do zabawy, ona tylko wyczekuje człowieka, żeby z nią pobył :) Jedyna wada to dziobanie ( ale zakładam że słoneczna też to ma , w końcu obie to konury) czasami łapią za skórę, ucho . Moja po 2 tygodniach już zdecydowanie mniej, woli teraz palce - a na palcach nie boli tak jak w ucho czy szyję :) ja nawet lubię się z nim czasem podroczyć. Nie zamieniłabym już na żadną inną papugę Ruffiego :) Bardzo szybko się uczą - po 2 dniach dawał całuski na hasło "całusek" i robi kupkę na hasło "kupa". Wydaje mi się, że próbuje już coś mówić - ale jej dżwięki naturalne są ogólnie zbliżone do papuziej mowy więc ciężko mi stwierdzić czy to już słowa. Spędzam z nią bardzo dużo godzin w ciągu dnia - więc nie jest to niemożliwe.

Odradzam Ci mimo wszystko szukanie na OLX itp, ja uważam ( nie obrażając tu absolutnie nikogo) że dobrego hodowcę poznaje się po tym, że na ptaka trzeba poczekać i zapisać się ( ja czekałam 4,5 m-ca na Rufiego). Ptaków od pana Tomasza nie znajdziesz nigdzie, bo pisklęta u niego są zarezerwowane jeszcze zanim się pojawią jajka :)

Na FB jest grupa konury - papugi z charakterem - zapisz się, powiem Ci , że można wiele się dowiedzieć - ja np kocham naprawdę dżwięki wydawane przez ptaki, ale jak ludzie wstawiają np filmiki z konurą patagońską - dla mnie to już jest nie do wytrzymania. Jeden gość pisał, że musiał oddać swoje ,bo sąsiad policję wzywał - teraz chce słoneczne i ludzie mu piszą, że zamienia stryjek, siekierkę na kijek - że podobno słoneczne są gorsze od patagonki. Ja też marzyłam o słonecznej - teraz cieszę się, że jednak jej nie kupiłam - mam dom, więc sąsiedzi mnie nie martwią - ale np mąż pracuje w domu i nie za bardzo kocha ptaki... chyba by mnie zabił jakby ptak wydzierał się bez powodu tak głośno :D

Kluska
Posty: 7
Rejestracja: śr lut 27, 2019 15:48
Ptaki które hoduję: Narazie nic, hodowalam konury słoneczne

#8

Post autor: Kluska » pt mar 01, 2019 12:12

Ok Agata82 dzięki kochana słyszałam właśnie o rudosterkach i nie wiem czy się na nią nie zdecyduje :3 jestem zauroczona słonecznmi ale słyszałam o i h głośnym zachowaniu, wiem że każda papuga będzie super ale bardzo bym chciała ptaszka który lubi i dużo gada Tak Jk już mówiłam Chce przeznaczyć 900 zł na ptaszka rk ale no nadal nie wiem którego... Naprawdę chciałam bym ptaszka e który dużo mówi ale też jest przutulkiem... A jak nauczyłas swoją papuge hasła ,, kupa '' :> i opowiesz mi coś jeszcze o swojej?

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#9

Post autor: Agata82 » pt mar 01, 2019 12:24

za każdym razem jak zrobił mówiliśmy głośno KUPA, po tygodniu robi :) oczywiście nie łapię każdej kupy bo mi to ogólnie nie przeszkadza, ale na pewno po wyjęciiu z klatki proszę o kupkę :) mniejsze ryzyko że zrobi na mnie :D Chyba nie ma bardziej przytulaśnych papug od konur :D tylko kakadu chyba :) zajrzyj do mojej galerii "Czekamy na ciebie Ruffi, zobaczysz jaki gfajny jest Ruffi a mamy go 11 dzień dopiero :) Ruffi wszystko chciałby robić ze mną, leci za mną jak chcę wyjść z jego pokoju, odkurzam - siedzi mi na plecach.... i tak mógłby cały dzień ( teraz piszę to sobie urządza toaletę na ramieniu )
Załączniki
53456069_2285111501774893_1089065635951935488_n.jpg

Kluska
Posty: 7
Rejestracja: śr lut 27, 2019 15:48
Ptaki które hoduję: Narazie nic, hodowalam konury słoneczne

#10

Post autor: Kluska » pt mar 01, 2019 12:30

Agata82 Właśnie obejrzałam i Naprawdę wasz Ruffi jest super! Mam dylemat rudosterka czy Konura słoneczna jejku hhahaqh ale mam jeszcze czas bo nie chcę kupować ptaka odrazu narazie zbieram informacje mam kupiona klatkę urządzona też juz jest tylko teraz wybrać pupila i dużo o nim czytać

Bercicki
Posty: 101
Rejestracja: czw sty 31, 2019 20:52
Ptaki które hoduję: Aktualnie hoduje nimfy, faliste, modrolotki, rozelle królewskie, rudosterke zielonolice

#11

Post autor: Bercicki » pt mar 01, 2019 12:36

Witam zgodzę się z Agata82 rudosterki są przekochane Ruffi Agaty wystarczy że przeczytasz temat,, Czekamy na Ciebie Ruffi '' to odrazu się zakochasz ja sam będę meoc w marcu już za niedługo jestem na liście czekających ja na liście byłem już zapisany zanim pojawiły się jajka :P o K słonecznych nie wiem zaduzo ale są naprawdę piekne sam bym się dowiedział coś na temat tych pięknych papug o rudosterkach wiem już chyba wszystko
Dodam zdjęcia swojego Freda lub Rickiiego (jeszcze nie zdecywalismy jak będzie mieć na imię)
Screenshot_20190301-122643.png

Senti
Posty: 1
Rejestracja: sob lip 13, 2019 02:21
Ptaki które hoduję: Btak

#12

Post autor: Senti » sob lip 13, 2019 02:25

Witam. Mam pytanie jestem osobą samotna zastanawiam się nad kupnem papugi żako czytałem wiem że to są papugi bardzo wymagające że tesknia i wogle. Pracuje 8 godzin. Mam pytanie rozwiązaniem częściowym jest kupienie 2 zako by pod moją nie obecności jak było napisane wyżej papugi się zajęły sobą by nie zachorowały. Czy sobie odposcic wogle zako w takim wypadku i kupić inna papuge jeżeli tak to jako do radzicie? Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zakup ptaków-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość