poprosze o pomoc na temat zakupy barwinki lub konury

Gdzie i jak kupować ptaki.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

paputek86
Posty: 1
Rejestracja: ndz paź 06, 2019 14:44
Ptaki które hoduję: nie hoduje ptakow, chcialabym jedynie zaczerpnac rzeteknej wiedzy na temat konur slonecznych i barwinek bialobrzuchych

poprosze o pomoc na temat zakupy barwinki lub konury

#1

Post autor: paputek86 » ndz paź 06, 2019 15:11

Witam,
jestem nowa, niedoswiadczona bo papugi nigdy nie posiadalam ale mierze sie z szczera i odpowiedzilna checia jej posiadania, glownie ze wzgledu na wiek ktorego dozywaja bo ciezko znioslam smierc mojego 19 letniego pomeraniana. w chwili obecnej mam 33 lata, nie posiadam dzieci i pracuje z domu, wyjezdzajac na krotko do Danii do siedziby firmy dla ktorej wykonuje prace. I tu nasuwa sie pytanie nr 1
1) Czy papuga moze ze mna podrozowac tak daleko ? Myslalam o stworzeniu dla niej w aucie specjlanych warunkow, nie wiem natomiast przy niespodziewanym hamowaniu nie stalaby sie krzywda, dodam tylko ze podrozuje zawsze z dwoma swoimi psiakami. Czy stworzenie dla niej klatki w aucie to dobry pomysl czy lepiej jednak wlozyc ja do specjalnego transportera, czy papuga moze odczuwac stres z tym zwiazany . Czytalam ze najlepszymi papugami pod wzgledem zmniejszonego stresu zwiazanego z podroza sa amazonki, ja jednak zakochalam sie w barwinkach i konurach slonecznych
2) czy mozecie mi Panstwo polecic dobrego hodowce owych papug
3) czy kupic parke czy pojedyncza papuge, nie mam w zamiarze ich hodowania, bardziej ze wzgledu na towarzystwo dla siebie nawazajem rozwazam zakup dwoch
4) ktora papuge polecalibyscie Panstwo dla takiego laika jak ja w kwestii zakupu, barwinke czy konure sloneczna
5) kiedy ww gatunki maja okres legow, czy mozna zarezerwowac taka papuge z wyprzedzeniem
6) jakie wymiary musi miec woliera, czy przy zakupie dwoch ptakow uwzgldniajac dwa te gatunki, moge je trzymac w jednym z pokojow po uprzednio ich przygotowaniu ? tzn chcialabym stworzyc pokoj stricte papuzi, zeby mialy ptasi raj na ziemi :)
7) czy papugi zaadoptuja sie z dwoma rozwrzeszczanymi pomeranianami ?
Nie zalezy mi na tym, zeby papugi poslugiwaly sie ludzka mowa i mialy dobra zdolnosc nasladownictwa, poniekad wydaje mi sie ze to wyrzadzenie ptakowi krzywdy, mam naprawde odpowiednie warunki domowe zeby zapewnic im papuzi raj bo posiadam duzy dom i w lecie ptaki moglyby zazywac swiezego powietrza, wiem ze do konur potrzebna jest lampa uv czy do barwinek takaze? Niestety bardzo malo informacji jest na temat tego rodzaju gatunkow, czy moge prosic jakiegos hodowce przed kupnem o rzetelne wskazowki dotyczace warunkow dla tych papug ?
wiem, ze dlugo i nudnawo dla znajacych sie na rzeczy ale prosze o wyrozumialosc , chcialabym naprawde rzetelnie przygotowac sie na posiadanie papugi, bo zwierzeta traktuje jako czlonkow rodziny. Pozdrawiam i dziekuje

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#2

Post autor: Agata82 » ndz paź 06, 2019 21:28

U dobrego hodowcy nawet trzeba rezerwować papugę z wyprzedzeniem. Ja mam rudosterkę - zarezerwowałam go pod koniec września 2018, a odebrałam wykarmionego ręcznie młodego w połowie lutego 2019 - czekałam więc ponad 4 miesiące.

Jeśli chodzi o mowę, papugom przychodzi to naturalnie, jeśli mają predyspozycje - mój Ruffi mówił pierwsze slowa już po 5 tygodniach od zakupu, po prostu spędzałam z nim mnóstwo czasu jak z dzieckiem i wyszło samo.

Trzeba czytać duzo i nie tylko o zaletach - bo posiadanie papugi ma też sporo wad ;) To, że są głośne ( konury nawet bardzo , z tego co słyszałam - rudosterka to też konura - ale słoneczne ponoć dają do wiwatu ostrzej ) mogą niszczyć przedmioty, bałaganią, robią kupę tam gdzie stoją itp itd.... Trzeba naprawdę rozumieć i kochać te gady i je w pełni akceptować :)

Nie kupować w pierwszej lepszej hodowli - czytać, sprawdzać, dopytywać. Gdy ja kupiłam swoją rudosterkę, mnóstwo osób zechciało też mieć - a potem wylewali żale ( mamy kanał na YT i strone na FB) że ich papuga nie jest TAKA jak Ruffi.... no sorry. Ręczne karmienie nie zawsze oznacza, że papuga jest oswojona i o to trzeba pytać najbardziej i o papiery - bo te gatunki jak większość wymagają rejestracji.

Mnie się też bardzo podobały słoneczne - ale czytałam że mają dość trudne charaktery. Rudosterki też bywają różne i podgryzają opiekuna, ale ja o tym wiedziałam i kupiłam z pełną świadomością - niestety wielu hodowców zataja to zamiłowanie rudosterek do dziobania i potem mamy milion ogłoszeń na OLX - sprzedam cudowną, ręcznie wykarmioną, w pełni oswojoną.... bla bla bla.... ( nie dodają w ogłoszeniu, że sprzedają - bo tak naprawdę kocha tylko jedną osobę, resztę toleruje albo atakuje)

paputek86
Posty: 1
Rejestracja: ndz paź 06, 2019 14:44
Ptaki które hoduję: nie hoduje ptakow, chcialabym jedynie zaczerpnac rzeteknej wiedzy na temat konur slonecznych i barwinek bialobrzuchych

#3

Post autor: paputek86 » ndz paź 06, 2019 22:02

witam, bardzo dziekuje za ponowna odpowiedz. Mam swiadomosc ze konury sa bardzo glosne, zwlaszcza te przebywajace w stadzie ale wydaje mi sie, ze nie bedzie mi to przeszkadzalo, moge jej poswiecic bardzo duzo czasu jako ze pracuje z domu w wiekszej mierze w towarzystwie dwoch pomeranianow. czy mozna zobaczyc Pani kanal na yt ? Jestem nieziemsko ciekawa Pani paputka :) Wydaje mi sie ze konura pomimo ze wymagajaca jest do okielznania , tym bardziej ze przeczytalam juz chyba wszytsko co byloby mozliwe na temat wychowania ogolnego papug, teraz szukam opinii na temat konkretnych gatunkow, bo niestety malo jest na ten temat lietratury :( zastanawiam sie jeszcze nad barwinka lub dwiema, gdyz ptaki te, nawet zyjace w stadzie sa podobno blisko zwiazane z opiekunem :)

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#4

Post autor: Agata82 » pn paź 07, 2019 07:13

Ruffilove - mały świat rudosterki -https://www.youtube.com/channel/UCnKxjO ... Mow/videos

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zakup ptaków-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość