Żako a klatka

-spokój i odpowiedni pokarm nowo przywiezionym ptakom to podstawa do dalszego zycia w zdrowiu naszy papug-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Pirania
Posty: 43
Rejestracja: wt sie 11, 2009 18:31
Ptaki które hoduję: Żako
Lokalizacja: Pomorskie

Żako a klatka

#1

Post autor: Pirania » wt sie 18, 2009 12:41

Witam na początku chciała bym się przedstawić mam na imię Gosia. Od długiego czasu czytam to forum ale na ten temat nic nie znalazłam. Mam takie pytanie czy papuga musi mieć klatkę? My naszego Kubusia mamy już prawie dwa lata. Na początku miał klatkę ale bardzo jej nie lubił więc po jakimś czasie została ona zlikwidowana. Jeden pokój w domu jest w pełni do jego dyspozycji,my też z niego korzystamy ale nie tak często. Na noc właśnie w tym pokoju jest zamykany co by rano dom nie był wywrócony do góry nogami. W pokoju ma drzewka,huśtawki,liny i tym podobne rzeczy. Jedzenie też dostaje tylko tam i to co najśmieszniejsze na podłodze bo inaczej nie ma szansy wszystko wysypie. Przez cały dzień ma otwarty pokój i spaceruje po całym domu,raczej mało lata. Ktoś mi ostatnio powiedział że musimy mu koniecznie kupić klatkę bo co to za ptak który nie ma klatki i teraz już nie wiem czy to prawda czy nie. Bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuje i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#2

Post autor: WOJTEKZ » wt sie 18, 2009 18:10

Witaj na forum :lol:
W Waszym przypadku klatka jest zbędna skoro ptak ma do dyspozycji cały pokój. Wystarczy odpowiednio rozmieścić żerdzie i zbudować jakiś stojak , wszystko to zależy od inwencji twórczej opiekuna.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Anka
Posty: 216
Rejestracja: sob lis 04, 2006 16:42
Ptaki które hoduję: amazonka mączna
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#3

Post autor: Anka » wt sie 18, 2009 18:29

Myslę, ze stawianie misek z jedzeniem na podłodze, nie jest dobrym pomysłem. Powinny być na wysokości drążka, na którym siedzi papuga. Dla zachowania czystości przy jedzeniu, rozłoż gazety pod stojakiem, czy tez zerdzią. Pozatem jak je na podłodze to tak samo śmieci :-P
Anka

zanim kupi sie papugę, dobrze jest poczytać i zapoznać się ze wszystkim, aby pózniej nie pisać, że nagle wykryto alergię....

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Post autor: Krysia- » wt sie 18, 2009 18:44

Pirania, nie słuchaj głupot i innych bredni, które są Ci podszeptywane przez ,,ktosiów". Odpowiedz tym durnowatym ktosiom, że klatką Kubusia jest po prostu jego pokój i niech nikogo nie obchodzi jak sobie mieszkanie urządzisz. :!:
Szczęśliwy to ptak skoro ma choć namiastkę wolności, szczęśliwy to ptak skoro nie jest zamykany, szczęśliwy to ptak skoro ogląda ten świat normalnie a nie przez kraty klatki. Szczęśliwy to ptak .......... :-D

Pirania
Posty: 43
Rejestracja: wt sie 11, 2009 18:31
Ptaki które hoduję: Żako
Lokalizacja: Pomorskie

#5

Post autor: Pirania » wt sie 18, 2009 19:10

Dziękuje za rozwianie moich wątpliwości,też uważałam że ten pokój jest jak jego klatka. Kubuś czuje się szczęśliwy i my też z tego powodu jesteśmy szczęśliwi.Co do stojaka to jest zrobiony z brzozy,dokładnie mówiąc to 2 metrowy kawał drzewa z gałęziami żeby było dużo miejsc do siedzenia. Co do tego jedzenia to nie chodzi o bałagan bo on i tak go robi, ale o to że jak miski były u góry to i tak wysypywał wszystko i jadł na podłodze jak kura. Jak miski stoją na podłodze to nie wysypuje tylko ładnie je. Mam pytanie do posiadaczy żako czy wasze ptaszki też uważają za świetną zabawę robienie sałatki owocowej na ścianie? Dla naszego Kubusia to super zabawa a potem krzyczy fuuujjj albo brzydko.Taka kochana ptaszynka :lol:

Anka
Posty: 216
Rejestracja: sob lis 04, 2006 16:42
Ptaki które hoduję: amazonka mączna
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#6

Post autor: Anka » śr sie 19, 2009 07:46

Miałam dawno temu na "wakacjach" żakusia. Moja amazonka przez długie lata nie pobrudziła wogóle ściany przy jedzeniu czereśni. Żakuś już, po zjedzeniu pierwszej zrobił ozdobny ornament na ścianie :mrgreen: Zauważyłam, ze jak on jadł cokolwiek z warzyw i owoców potrząsał tak łebkiem, ze wszystko leciało na boki i na ścianę.
To faktycznie jeżeli sobie w ten sposób upodobał jedzenie, no to nie ma co zmieniać ;-)
Anka

zanim kupi sie papugę, dobrze jest poczytać i zapoznać się ze wszystkim, aby pózniej nie pisać, że nagle wykryto alergię....

Pirania
Posty: 43
Rejestracja: wt sie 11, 2009 18:31
Ptaki które hoduję: Żako
Lokalizacja: Pomorskie

#7

Post autor: Pirania » sob sie 22, 2009 10:59

Anka pisze:Miałam dawno temu na "wakacjach" żakusia. Moja amazonka przez długie lata nie pobrudziła wogóle ściany przy jedzeniu czereśni. Żakuś już, po zjedzeniu pierwszej zrobił ozdobny ornament na ścianie :mrgreen: Zauważyłam, ze jak on jadł cokolwiek z warzyw i owoców potrząsał tak łebkiem, ze wszystko leciało na boki i na ścianę.
To faktycznie jeżeli sobie w ten sposób upodobał jedzenie, no to nie ma co zmieniać ;-)

To prawda przy jedzeniu warzyw i owoców jest to potrząsanie łebkiem i chlapanie po wszystkim. On raczej większości nie je tylko wyciska sok a reszta ląduje wszędzie gdzie się da.

Pirania
Posty: 43
Rejestracja: wt sie 11, 2009 18:31
Ptaki które hoduję: Żako
Lokalizacja: Pomorskie

#8

Post autor: Pirania » sob sie 22, 2009 14:50

Dla tych wszystkich co twierdzą że ptak musi mieć klatkę Kubuś przesyła zdjęcia jak sobie mieszka:)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Sami ocencie czy wygląda na nieszczęśliwego ptaka ;-)

Pirania
Posty: 43
Rejestracja: wt sie 11, 2009 18:31
Ptaki które hoduję: Żako
Lokalizacja: Pomorskie

#9

Post autor: Pirania » pt wrz 04, 2009 19:18

Jedno z drzewek zostało dzisiaj trochę ulepszone żeby było więcej miejsca do zabawy.Zostało przymocowane drugie wiszące połączone ze stojącym.Doszła klatka dla nowego kolegi,jak narazie postawiona tylko żeby sprawdzić czy będzie dobrze wyglądała. Nowy Żaczek lubi spać w klatce więc nie będziemy mu tego zabraniać. Sam zdecyduje czy będzie chciał z niej korzystać czy nie. Jutro jedziemy po kolegę dla naszego Kubusia, jest to ptaszek z wątku na tym forum"4,5 letni żakuś szuka domu". Mamy nadzieję że za jakiś czas dogadają się ze sobą i będą się razem ładnie bawili. Muszę przyznać że nie możemy się już doczekać. Czeeka nas długa droga ale mam nadzieję że wszystko będzie dobrze. Mamy już przygotowany drugi komplet miseczek,dodatkowe zabawki itp. Sami już chyba trochę wariujemy ze szczęścia,że nasz Kubuś będzie miał kolege. Będziemy się starali zapewnić im jak najlepsze warunki.Jak tylko Żakuś i my dojedziemy do domu napewno damy znać. Za chwile dodam zdjęcia ze zmiany placu zabaw bo teraz coś mi się nie chcą załadować :evil:

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#10

Post autor: Figa » pt wrz 04, 2009 19:28

Pirania, czy ten drugi żakuś to też "chłopczyk" :?: :?: :?:

Pirania
Posty: 43
Rejestracja: wt sie 11, 2009 18:31
Ptaki które hoduję: Żako
Lokalizacja: Pomorskie

#11

Post autor: Pirania » pt wrz 04, 2009 19:54

Nasz nie miał robionego DNA a po ogonie i zachowaniu twierdze że to nie Kubuś tylko Kubusiowa :lol: co do drugiego ptaka to nie wiem czy miał badania i czy pewne jest to że to chłopczyk. Mi nie chodzi o hodowle, nasi znajomi mają dwa samce i bardzo się lubią. Jeśli się nie polubią to też nie problem.Mamy dużo miejsca i czasu.

Pirania
Posty: 43
Rejestracja: wt sie 11, 2009 18:31
Ptaki które hoduję: Żako
Lokalizacja: Pomorskie

#12

Post autor: Pirania » pt wrz 04, 2009 21:02

Co do tego czasu to praktycznie cały dzień jesteśmy w domu. Ja pracuje w domu,wychodze na max 2 godziny łącznie do firmy, a mąż jest po wypadku i cały czas jest w domu. Nasz Kubuś nigdy nie zostaje na długo sam,on uwielbia towarzystwo i bycie w centrum uwagi. Staramy się robić wszystko żeby był szczęśliwy i tak samo będziemy się starali żeby drugi żaczek był szczęśliwy. Pozdrawiam wszystkich.

Anka
Posty: 216
Rejestracja: sob lis 04, 2006 16:42
Ptaki które hoduję: amazonka mączna
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#13

Post autor: Anka » pt wrz 04, 2009 21:15

Pirania, zatem żaczek będzie miał idealne warunki. Papugi uwielbiaja, kiedy własciciele są w domu. Wiem to po mojej :mrgreen:
Z tym czasem, miałam na mysli to, ze nie spieszy się Wam do błyskawicznego oswajania papugi. Większość ludzi chciałaby natychmiastowych efektów, już , zaraz , natychmiast. Ledwie papuga przyjedzie do domu, to zaraz ma wejść na reke i wogóle najlepiej jakby odrazu przemówiła :mrgreen:
Anka

zanim kupi sie papugę, dobrze jest poczytać i zapoznać się ze wszystkim, aby pózniej nie pisać, że nagle wykryto alergię....

Pirania
Posty: 43
Rejestracja: wt sie 11, 2009 18:31
Ptaki które hoduję: Żako
Lokalizacja: Pomorskie

#14

Post autor: Pirania » pt wrz 04, 2009 21:56

Zdjęcia słabe ale to wina aparatu i fotografa :mrgreen: Muszę jeszcze trochę to pozmieniać bo jak dodam jeszcze z dwa drzewa to zabraknie wolnej przestrzeni :lol: Dobrze że dom duży to miejsce do latania będzie :mrgreen: Wiedziałam że o czymś zapomniałam w klatce są zdemontowane żerdki idę montować bo już niewiele czasu zostało do przybycia nowego członka rodziny.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pirania
Posty: 43
Rejestracja: wt sie 11, 2009 18:31
Ptaki które hoduję: Żako
Lokalizacja: Pomorskie

#15

Post autor: Pirania » sob wrz 05, 2009 08:03

Te cienkie gałązki Kubuś zlikwiduje w ciągu 2 dni. Jak narazie zajętę jest około 1/4 pokoju więc miejsca mają jeszcze wystarczająco. Części ciękich gałązek już nie ma :lol: Kubuś już biegał po wszystkich gałęziach i jest tam jak biegać,skakać i się bawić. Wszystko jest w miare stabilnie. Coś napewno przerobie jak będe widziała gdzie jest im ciężko się dostać. Kubusiowi chyba się podoba bo spał na nowej gałęzi :lol:

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#16

Post autor: Figa » sob wrz 05, 2009 08:09

Cienkie gałązki są bardzo lubiane przez duże papugi, moje też lubią się nimi bawić, bo przerabiają je na trociny, dopiero jak cienkich zabraknie to zajmują się grubszymi.

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#17

Post autor: Boguśka » sob wrz 05, 2009 10:36

Mnie się też to wszystko bardzo podoba tylko zastanawiam się dlaczego teraz nie użyłaś świeżych gałęzi?Przecież to jedyna okazja by paputki coś pobgryzały świeżego,chyba że u żako jest inaczej bo szczeże powiem nie mam pojęcia :roll: Bardzo jestem ciekawa jak Twój Kubuś zareaguje na kolege i czekam na relacje z przybycia nowego do domu.Jaki macie plan poznania?
Nie zawsze mów co myślisz,ale zawsze pomyśl co mówisz.

http://www.garnek.pl/gusiaxx/a

Pirania
Posty: 43
Rejestracja: wt sie 11, 2009 18:31
Ptaki które hoduję: Żako
Lokalizacja: Pomorskie

#18

Post autor: Pirania » sob wrz 05, 2009 23:50

Świeże gałązki z listkami też mają tylko nie tu u góry. Co do nowego lokatora to już jesteśmy w domu. Drogę przejechał bardzo spokojnie. Resztę opowiem rano bo już na oczy nie widzę i idę się położyć. Pozdrawiam wszystkich.

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#19

Post autor: Krysia- » wt wrz 08, 2009 07:21

Ponieważ zasadniczy temat uległ jakby rozwarstwieniu pozostałe wpisy zostały wyodrębnione i są do poczytania lub dalszej dyskusji ALE TEMATYCZNIE tu : http://aleksandretta.pl/forum/viewtopic.php?t=2207

hodowca0251
Posty: 8
Rejestracja: śr gru 22, 2010 23:36
Ptaki które hoduję: kanarki,papugi,gołebie
Lokalizacja: Niekazanice
Kontakt:

#20

Post autor: hodowca0251 » wt gru 28, 2010 17:50

Witam wszystkich jestem tu nowy :) Jestem w posiadaniu kilku ptaków ale obecnie zamierzam zakupić żako ,ale zanim to nastąpi muszę kupić klatka .W związku z tym mam pytanie czy klatka pod podanym linkiem jest właściwa bo większa mi się nie zmieści i czy pręty (druty nie są cienkie) ?

http://allegro.pl/wielka-klatka-dla-pta ... 99798.html

Bardzo dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich miłośników ptaków
Staszek

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Osiedlanie ptaków w nowym miejscu-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość