nowe mieszkanie żaczków

-spokój i odpowiedni pokarm nowo przywiezionym ptakom to podstawa do dalszego zycia w zdrowiu naszy papug-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

wdowka13
Posty: 36
Rejestracja: sob sty 31, 2009 22:57
Ptaki które hoduję: Zako kongijskie
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

nowe mieszkanie żaczków

#1

Post autor: wdowka13 » sob lip 17, 2010 13:20

witam w koncu klatka dla moich paputow skonczona mam tylko zla wiadomosc co do koko ta kobieta ktora mi ja zostawila to jak wrucila to ja zabrala trudno juz sie do nie przyzwyczailam
Załączniki
DSCN6022.JPG
DSCN6015.JPG
DSCN6021.JPG
DSCN6022.JPG
DSCN6024.JPG
DSCN6025.JPG

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#2

Post autor: wojtek » sob lip 17, 2010 13:38

ta siateczka jest za słaba na te dzioby.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

wdowka13
Posty: 36
Rejestracja: sob sty 31, 2009 22:57
Ptaki które hoduję: Zako kongijskie
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

#3

Post autor: wdowka13 » sob lip 17, 2010 13:44

wiem narazie jeszcze jej nie gryza ale mysle o zmianie napewno bedzie trzeba wymienic

pysia34

#4

Post autor: pysia34 » sob lip 17, 2010 13:46

właśnie znikł mi cały post z odpowiedzią :-(
za słaba siatka , za delikatne deski, pojedyńcza siatka, brak bezpiecznego wykończenia siatki od wewnątrz :-(
ogólnie rzecz biorąc wolierka nadaje siędo przebywania żako tylko pod czyjąś obecność :-(
becpieczeństwo ptak,ow jest w tym przypadku priorytetem,a tutaj nie mogą być w żaden sposób bezpieczne
zarówno z uwagi na wykończenie, jak i brak zabezpieczeń na ataki przed drapieżcami
dodam, że u siebie miałam na gołębniku kiedyś pojedyńczą siatkę i w nocy sowa zabiła gołębia który siedział na gnieździe
musisz pomyśleć o kantówkach (lepiej profilach stalowych)-to minimum , wymianie siatki na 1,9x1,9x1,6 - to minimum i podwójnej siatce - tylko wówczas mogą ptaki zostać pod twoją nieobecność na zewnątrz w wolierze -koty , kuny itp są wszędzie
Połączyłam oba posty
Ostatnio zmieniony ndz lip 18, 2010 04:49 przez pysia34, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pabloj
Posty: 189
Rejestracja: wt mar 24, 2009 09:34
Ptaki które hoduję: Aleksandretty
Lokalizacja: Limanowski
Kontakt:

#5

Post autor: pabloj » sob lip 17, 2010 14:01

wdowka13, no niestety starałaś się i dużo Cie to na pewno kosztowało lecz jeśli chcesz trzymać w tej wolierze żako musisz ją koniecznie jeszcze raz przebudować lub postawić inną. Jeśli w tej chwili Cie nie stać na mocniejsze ramy to przynajmniej postaraj się o mocniejszą siatkę, tą która jest możesz dać po zewnątrz by była podwójna lecz od środka koniecznie zmień na grubszą siatkę - myślę że już wiesz co żako potrafi zrobić swoim mocnym dziobem i że drewniane ścianki też nie wytrzymają długo w tej postaci ponieważ żaczki mogą w niech dłubać, możesz obić od środka płytą osb wtedy mają mniejszą możliwość do robienia dziur.
"Ludzie stoją niżej od papug, niezależnie od wysokości żerdzi." :)
http://www.garnek.pl/pabloj/a

wdowka13
Posty: 36
Rejestracja: sob sty 31, 2009 22:57
Ptaki które hoduję: Zako kongijskie
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

#6

Post autor: wdowka13 » sob lip 17, 2010 14:22

dzieki dzieki za podpowiedzi ale czlowiek uczy sie na bledach napewno zkorzystam z rad

pysia34

#7

Post autor: pysia34 » sob lip 17, 2010 17:12

u mnie na wolierze wszystkie brzegi siatki są schowane pod listwami aluminiowymi, tak aby ptaki nie kaleczyły sobie nóg łażąc po ostrych końcach siatki

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Osiedlanie ptaków w nowym miejscu-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość