Kakadu różowa

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Kakadu różowa

#1

Post autor: Grzegorz » śr sie 27, 2008 14:48

Ostatnio byłem na pewnej wycieczce ;-) i spodobała mi się papuga, o której już czytałem, widziałem, ale przestraszony wyobrażeniami o cenie nigdy się nią nie interesowałem. Okazuje się że wcale nie jest dużo droższa od żako i jest bardzo atrakcyjna wizualnie. Z dobrego źródła także wiem że nie jest zbytnio hałaśliwa. Może ktoś z Was potrafi opisać ten gatunek? Może własne spostrzeżenia?
Ostatnio zmieniony czw sie 28, 2008 11:08 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 1 raz.
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

Anka
Posty: 216
Rejestracja: sob lis 04, 2006 16:42
Ptaki które hoduję: amazonka mączna
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#2

Post autor: Anka » śr sie 27, 2008 15:15

Czy potoczna nazwa tej kakadu brzmi kakadu Inka? Grzesiek ,a jak CI się na tej wycieczce podobały kakadu sinookie ? ;-)
Anka

zanim kupi sie papugę, dobrze jest poczytać i zapoznać się ze wszystkim, aby pózniej nie pisać, że nagle wykryto alergię....

zatra
Posty: 136
Rejestracja: pt maja 16, 2008 22:27
Ptaki które hoduję: papugi, drobna egzotyka
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Post autor: zatra » śr sie 27, 2008 21:53

Kakadu różowa i kakadu Inka /ognistoczuba/ to dwa różne gatunki. Podejrzewam że Grzegorzowi chodzi o kakadu różową, gdyż ta jest "trochę" droższa od żako, natomiast Inka to już inna bajka. Poza tym najcichszą z kakadu jest właśnie kakadu różowa. Kilka razy spotkałem się z kakadu różową. Zarówno w Budapeszcie jak i w Singapurze były trzymane w wolierze w małym stadzie co potwierdza, że jest to najłagodniejsza z kakadu przy tym jest też najczęściej rozmnażane gdyż samce nie są tak bardzo agresywne w stosunku do samic. Nie jest to jednak takie proste, gdyż ostatnio byłem u hodowcy który bez problemu rozmnaża żako a parę kakadu różowych trzyma w dużej przestronnej wolierze już siódmy rok bez żadnych efektów.
http://www.swiatpapug.pl

Pozdrawiam
Rysiek

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#4

Post autor: Boguśka » czw sie 28, 2008 09:43

A Grzesiek widział dokładnie taką kakadu jak tu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kakadu_r%C3%B3%C5%BCowa

Anka
Posty: 216
Rejestracja: sob lis 04, 2006 16:42
Ptaki które hoduję: amazonka mączna
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#5

Post autor: Anka » czw sie 28, 2008 10:18

Rożowa ma szare skrzydła zgadza się. Ognistoczuba to Inka. Sprawdziłam dokładnie. Czyli tak jak mowisz Bogusiu , Grzesiek widział rózowe na "wycieczce" :mrgreen:
Anka

zanim kupi sie papugę, dobrze jest poczytać i zapoznać się ze wszystkim, aby pózniej nie pisać, że nagle wykryto alergię....

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#6

Post autor: Grzegorz » czw sie 28, 2008 11:07

No dobra dobra :-) mój błąd! Chodzi mi o kakadu różowe. Z lęgami u niej podobno jest tak że trudno idą, ale jak już pójdą, ,to ładnie i często się lęgną.
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#7

Post autor: wojtek » czw sie 28, 2008 16:59

http://translate.google.pl/translate?hl ... D%26sa%3DG
Tu masz ogłoszenia o kupnie i sprzedarzy roztołkowane translatorem. Wpisz do ramki: słowa kluczowe ,, ROSE KAKETOE " i wyskoczą kakadu różowe
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Awatar użytkownika
krzysiek007
Posty: 42
Rejestracja: pt paź 31, 2008 15:35
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: świętokrzyskie

#8

Post autor: krzysiek007 » śr sty 07, 2009 12:51

Kolejny link z tymi ptakami
http://www.dhd24.com/extra/kaufen-verka ... akadu.html
Dla zainteresowanych kakadu inka kosztują około 12tyś\szt
Ostatnio zmieniony śr sty 07, 2009 13:19 przez krzysiek007, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#9

Post autor: Boguśka » śr sty 07, 2009 16:49

Ale kakadu inka to nie kakadu różowe

wdowka13
Posty: 36
Rejestracja: sob sty 31, 2009 22:57
Ptaki które hoduję: Zako kongijskie
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

#10

Post autor: wdowka13 » ndz mar 22, 2009 15:40

witam moze temat dawno zakończony ale mam tu link dla kogos kto chcialby kupic kakadu różowe pozdrawiam http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1783598 ... ozowe.html ;-)

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#11

Post autor: wojtek » ndz mar 22, 2009 15:46

Z tą ceną zaporową, te ogłoszenie już z pół roku widzę po serwisach.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

essex1
Posty: 412
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:20
Ptaki które hoduję: mnicha
Lokalizacja: Anglia

#12

Post autor: essex1 » ndz mar 22, 2009 16:32

W Angli pare tych kakadu mozna kupic za 1200-1300£.W Polsce ciagle duze papugi sa drogie.
Pozdrawiam. Artur

wdowka13
Posty: 36
Rejestracja: sob sty 31, 2009 22:57
Ptaki które hoduję: Zako kongijskie
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

#13

Post autor: wdowka13 » ndz mar 22, 2009 17:45

ale to reż ok 6 tys a zalatwienie papierow pozwolen na to zamo wyhodzi poprostu znalazlam te ogloszenie i podalam link może komus sie przyda

ChiiRose
Posty: 1
Rejestracja: pn mar 01, 2010 20:20
Ptaki które hoduję: kakadu różowa(może kiedyś)
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

#14

Post autor: ChiiRose » pn mar 01, 2010 20:28

Ej a ile te Kakadu Różowe w ogóle kosztują? Bo strasznie mi się spodobały. Tu jest link z hodowlą w Polsce gdzie mają te papużki:

http://www.sprzedazpapug.pl/?p=p_16&sName=kakadu

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#15

Post autor: wojtek » wt mar 02, 2010 03:46

ChiiRose pisze:Ej a ile te Kakadu Różowe w ogóle kosztują? Bo strasznie mi się spodobały. Tu jest link z hodowlą w Polsce gdzie mają te papużki:

http://www.sprzedazpapug.pl/?p=p_16&sName=kakadu

Trzeba było zadzwonić i zapytać.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

szkot
Posty: 308
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 13:24
Ptaki które hoduję: amadyny wspaniałe
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#16

Post autor: szkot » wt mar 02, 2010 10:04

Mój znajomy z Lublina ma teraz dwa młode i będzie karmił ręcznie jak cos to moge dać do niego telefon.
Nawet z resztek świni powstaje pyszny hod dog!

freya
Posty: 31
Rejestracja: wt sie 31, 2010 22:48
Ptaki które hoduję: bolborhynchus lineola
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#17

Post autor: freya » śr wrz 08, 2010 18:33

Może coś więcej na temat charakteru tych papug? Też ostatnio na nie natrafiłam gdzieś w sieci i mi się spodobały :)
"With the birds I'll share it..."

Awatar użytkownika
LUKA
Posty: 116
Rejestracja: wt sie 07, 2012 21:48
Ptaki które hoduję: Patagonki Aleksandrety Rozelle Królewskie Barnardy i inne...
Lokalizacja: K-Kożle
Kontakt:

#18

Post autor: LUKA » pn lut 11, 2013 14:01

Kakadu różowe wyróżniamy trzy podgatunki.
Eolophus roseicapilla roseicapilla forma nominatywna
Eolophus roseicapilla albiceps
Różni się od formy nominatywnej przez krótszy czub. Wierzchołek i tył głowy są białe z lekkim różowym odcieniem, obszar ten rozdziela się ostro w ciemny róż. Ogólnie upierzenie ptaka jest zauważalnie ciemniejsze od formy nominatywnej.
Eolophus roseicapilla kuhli
Tak samo jak albiceps, ale z jeszcze krótszym czubem zwłaszcza tylnia jego część, czub jest bardziej pokryty różowymi piórami. W obszarach ponad oczami piórka są krótsze i bardziej jaśniejsze. Ten podgatunek jest z minimalna różnica najmniejszy, ale bardzo trudno jest go odróżnić.
Kakadu różowe należą do ptaków bardzo ruchliwych, można by powiedzieć, że smakują życia bardziej niż inne rodzaje kakadu. Uwielbiają pędzić jak najszybciej jest to tylko możliwe przez korony drzew i krzaków. Jedynie w południe, gdy jest największy upał chowają się w cienistych miejscach lub koronach drzew gdzie czyszczą sobie nawzajem pióra, lub obierają gałęzie z kory w przypadku wielkiej koloni potrafią większa część kory z całego drzewa obrać i doprowadzić do obumarcia. Kakadu różowe żyją w koloniach, w których łączą się w pary na całe ich życie, dlatego też jest bardzo dobrze trzymanie ich w dużych wolierach gdzie będzie się znajdować więcej par. Są to dość głośne papugi w większym stadzie ciągle się nawołują, gdy jest jedna para niema już ciągłego nawoływania jak to ma miejsce w stadzie.
Pożywienie stanowią różnego rodzaju nasiana traw i ziół, nasiona zbóż, orzechy, owoce, warzywa różnego rodzaju owady i ich larwy. W Australii są uważane za szkodników, ponieważ wyrządzają bardzo wielkie szkody na polach uprawnych lub plantacjach winogron.
Sezon gniazdowania nie jest ściśle określony wszystko zależy od dostępności pożywienia, ale zazwyczaj jest to okres koniec lipca aż do połowy grudnia. Gdy już para znajdzie odpowiednia dziuple zaczynają ja bronić i odganiać inne pary, gdy się tylko zbliża do ich dziupli. Później oboje przystępują do porządkowania i obskrobywania wnętrza, kakadu różowe są jedynymi kakadu, które przynoszą do gniazda liście Eukaliptusa. Wymiary budek lęgowych zależą od upodobań danej pary średnio stosuje się budki o średnicy od 25 do 60 cm i wysokości od 40 do 150 cm najczęściej jednak ptaki gniazduja w budkach o średnicy 25 cm i wysokości 80 cm. Naukowcy zaobserwowali, gdy tylko samiec przylatuje z materiałem na wyściółkę uderza za każdym razem kilkukrotnie dziobem o wejście dziupli, czynności te ptaki zaczynają miesiąc przed złożeniem pierwszego jaja. Samica składa od dwóch do sześciu jaj, co dwa dni składa jedno jajo. Wysiadywanie trwa od 23 do 24 dni rodzice wysiadują na zmianę jajka, po 15 dniach pisklaki otwierają pierwszy raz oczy, po 21 dniach już są dobrze opierzone. Po siedmiu tygodniach młode pojedynczo opuszczają budkę.
Kakadu różowe są bardzo dobrymi mówcami i naśladowcami różnych dźwięków, dlatego tez są bardzo często trzymane przez ludzi. Trzymanie klatkowe jest bardzo popularne tyle tylko ze niesie to ze sobą konsekwencje, ponieważ ptaki uwielbiają nasiona bogate w tłuszcze takie jak słonecznik i orzechy wtedy to szybko potrafią przybrać na wadze, co prowadzi do niepłodności samca lub w ekstremalnych przypadkach do śmierci, należy ciągle stosować dietę, gdy ptaki nie maja dużej możliwości lotu. W trzymaniu wolierowym konstrukcja nie musi być tak mocna jak w przypadku innych gatunków Kakadu, nie maja tak niszczycielskich skłonności.
Poza Nimfami występuje bardzo dużo mutacji barwnych, mutacje zaobserwowane w naturalnym środowisku to Albino i Szaro biała.
W wolnych chwilach zapraszam na www.CentrumEgzotyki.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zywienie-zdrowie-hodowla-kakadu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość