Enzo vel "gościu"

-każdy nowy temat to nowa galeria jednego utzestnika forum-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
JustynaJ
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 03, 2015 16:47
Ptaki które hoduję: Piona
Lokalizacja: Rybnik

Enzo vel "gościu"

#1

Post autor: JustynaJ » sob lis 26, 2016 15:20

Witam,
Chciałabym przedstawić takiego oto przystojniaka. Enzo,piona niebieskoglowa, urodził się w Krakowie na początku lipca 2015roku jako pierwszy z miotu (?:). Jego rodzice, o ile dobrze pamiętam, pochodzą z Belgii. Jest to ptak z charakterem wymarzonym dla mnie i pewnie każdego początkującego opiekuna papug.
Mam kilka zdjęć robionych telefonem odkąd do mnie przyjechał aż do teraz, jeśli chcecie zerknac- zapraszam
https://www.dropbox.com/sc/fplannp3ttpi ... -Lx7BJTPZa
Pozdrawiam
JustynaJ

Namor
Posty: 17
Rejestracja: sob wrz 03, 2016 09:55
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna

#2

Post autor: Namor » sob lis 26, 2016 20:10

Zerknąłem, najciekawsza moim zdaniem ta fotka nr 9.

Rysiek
Posty: 50
Rejestracja: czw paź 24, 2013 18:17
Ptaki które hoduję: Kanarek harceński Amadyna diamentowa Amadyna wspaniała Piona niebieskoglowa

#3

Post autor: Rysiek » ndz lis 27, 2016 09:10

No to się pochwalę mam i ja. Wspaniała papuga. Cicha, grzeczna. Jednym słowem idealna papuga do domu, nawet w domu wielorodzinnym. Jeśli spod Krakowa to mamy rodzeństwo.

Awatar użytkownika
JustynaJ
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 03, 2015 16:47
Ptaki które hoduję: Piona
Lokalizacja: Rybnik

#4

Post autor: JustynaJ » ndz lis 27, 2016 09:25

No wiadomo :) to brat albo siostra Enzo? Też 2015? Daj jakieś zdjęcie

Rysiek
Posty: 50
Rejestracja: czw paź 24, 2013 18:17
Ptaki które hoduję: Kanarek harceński Amadyna diamentowa Amadyna wspaniała Piona niebieskoglowa

#5

Post autor: Rysiek » ndz lis 27, 2016 12:57

Data wyklucia 14.07.15 i jeśli spod Krakowa, od p. Ryszarda to na pewno bracia.

Awatar użytkownika
JustynaJ
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 03, 2015 16:47
Ptaki które hoduję: Piona
Lokalizacja: Rybnik

#6

Post autor: JustynaJ » ndz lis 27, 2016 13:17

Więc bracia:) pozdrowienia dla papuga :)

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#7

Post autor: Figa » pn lis 28, 2016 08:58

Cicha, a ja zawsze myślałam, że piony to głośne papugi ? Moja amazonka niebieskoczelna też do głośnych nie należy, ale jak rano mnie zobaczy to nawołuje i dosyć głośno, a potem jeszcze tak około godz. 17 ( ale to było latem ) nawoływała, poza tym cały czas cichutko :).
A jak u pion z naśladowaniem mowy, też mają do tego zdolności, zawsze mi się te papugi bardzo podobały, ale gdzieś słyszałam, że bardzo głośne i tak jakoś sobie wtedy odpuściłam.

Awatar użytkownika
JustynaJ
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 03, 2015 16:47
Ptaki które hoduję: Piona
Lokalizacja: Rybnik

#8

Post autor: JustynaJ » pn lis 28, 2016 09:44

Absolutnie nie sa głośne. To również było moje kryterium przy wyborze. Enzo ma jedną, jedyną porę, przed spaniem, ok 20, jak oblatuje cały dom, to krzyczy(krzyczy lecąc:). Oblot trwa ok 3-4 minut, po kolei kazdy pokój, z czego na krzyczenie jest przeznaczane ok minut dwóch.
Piony nie produkuja tez tego pudru, który produkuje wiele papug. Nie ma tez u niego tego "wymuszania kontaktu", o jakim się cześto słyszy przy innych ptakach, chodzi o problemy własnie z krzyczeniem z nudów czy skubaniem sie. Doskonale potrafi sie soba zająć, tyle, że musi miec czym i zauwazyłam, że bardzo lubi zmiany u niego w pokoju - zmiany zabawek, ustawienie ich, kolorów itd.
Jesli chodzi o naśladowanie to szału nie ma:)ale ja go tez tego nie uczę. Za to pięknie nasladuje inne dźwięki - lubi i potrafi gwizdac na przykład muzyczkę z ojca chrzestnego i arię królowej nocy mozarta(oczywiście tylko kawałek:) Jednak żadnego słowa mi nigdy jeszcze nie powtórzył. Nie potrafię sie wypowiedziec na temat naśladowania dźwięków innych zwierząt, bo innych nie mam. Szczerze, to bym nie kupiła żadnej innej papugi:)
p.s. ja słyszałam, że ze średnich papug największa masakra dźwiękowa to barwinki:) Słyszałam dwie na żywo tydzień temu na wystawie w Rybniku i faktycznie jest "ogień". Enzo nigdy czegoś takiego z siebie nie wydał:)

Rysiek
Posty: 50
Rejestracja: czw paź 24, 2013 18:17
Ptaki które hoduję: Kanarek harceński Amadyna diamentowa Amadyna wspaniała Piona niebieskoglowa

#9

Post autor: Rysiek » pn lis 28, 2016 16:41

Moja piona oprócz 100 innych wspaniałych cech bardzo cicha i spokojna.Mieszkam w domu wielorodzinnym i gdybym się nie chwalił to sąsiedzi by nie wiedzieli, że mam papugę. Krzyczy tylko gdy jest bardzo głośna muzyka, duży hałas ( robot kuchenny, odkurzacz , głośno wirująca pralka, nie mogę nawet głośno pokłócić się z żoną). Potrafi sama się bawić. W południe ma drzemkę i dwu godzinną medytacje. Ma masę zabawek i pokój do dyspozycji. W klatce tylko je i wchodzi spać. Może godzinami siedzieć na ramieniu i przed komputerem, uwielbia czochranie , ale tylko po "niebieskim" głowa, szyja. Z naśladowaniem mowy to kiepsko. Mówi tylko dzień dobry, chodź , rysiek , ooohaśśś - to okrzyk zachwytu nad miską pełna przysmaków , gwiżdźe . Budzi i dopomina się jedzenia bardzo późno około 8, włazi spać o tej porze roku około 18. Poza tym jak każda papuga gaworzy po swojemu, ale dzięki są ciche i miłe dla ucha. Ma swój zapach. Dla mnie bardzo przyjemny. Taki jakby owocowoleśny. Dużo by pisać to wspaniały ptak. W literaturze amerykańskiej piszą, że to amazonka dla "ubogich" ale ja bym jej nie zamienił na żadna papugę świata. Polecam jako świetny bezproblemowy jak na papugę pupil.

Awatar użytkownika
JustynaJ
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 03, 2015 16:47
Ptaki które hoduję: Piona
Lokalizacja: Rybnik

#10

Post autor: JustynaJ » pn lis 28, 2016 18:16

Tak. Odkurzacz i prysznic to u mnie też rywal:) masz może jakieś jeszcze książki o pionach? Ja mam tylko ptaki egzotyczne z tych po polsku. Z angielskich practical pionus,pionus parrots-complete guide, parrot nutrition i complete pet bird owners handbook. Czy doswietlasz teraz mu pokój dodatkowo? Ja w zimie muszę doswietlac. Twój sporo mówi, jak na pione. Gratulacje:)

Rysiek
Posty: 50
Rejestracja: czw paź 24, 2013 18:17
Ptaki które hoduję: Kanarek harceński Amadyna diamentowa Amadyna wspaniała Piona niebieskoglowa

#11

Post autor: Rysiek » pn lis 28, 2016 18:52

Napisałem na pw. Jeszcze dla zainteresowanych piona nie ma żadnych problemów behawioralnych. Zero skubania,agresji i innych problemów . Nigdy nie użyła dzioba w stosunku do człowieka, obojętnie domownik , czy obcy. Jest bardzo ufna . Nawet gdy celowo ją prowokuje dla żartu nie wie , że dziób może być skutecznym orężem obrony. W stosunku do osoby , którą widzi pierwszy raz , wejdzie na rekę ale niechętnie i na krótko.

Awatar użytkownika
JustynaJ
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 03, 2015 16:47
Ptaki które hoduję: Piona
Lokalizacja: Rybnik

#12

Post autor: JustynaJ » wt gru 20, 2016 13:33

Enzo na i po kolędzie: Ksiądz chce takiego samego. Przepraszamy za brudny dziób:)
Załączniki
kol5.jpeg
kol4.jpeg
kol3.jpeg
kol2.jpeg
kol1.jpeg

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#13

Post autor: Figa » śr gru 21, 2016 07:53

Pewnie sąsiedzi nie mogli się na księdza doczekać <haha>

Awatar użytkownika
JustynaJ
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 03, 2015 16:47
Ptaki które hoduję: Piona
Lokalizacja: Rybnik

#14

Post autor: JustynaJ » śr gru 21, 2016 08:04

Ee tam:) ja też musiałam czekać :) jednak po locie zwiadowczym 2cm nad swoja głową ksiądz poczuł się zaniepokojony i w końcu jakoś wyszedł:)szkoda mi pani na tym probostwie jak będzie musiała dodatkowe żarcie dla papugi robić :)

Kefirr
Posty: 0
Rejestracja: czw maja 19, 2016 18:42
Ptaki które hoduję: gołębie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#15

Post autor: Kefirr » sob gru 24, 2016 11:32

Bardzo ładny ptak

Awatar użytkownika
JustynaJ
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 03, 2015 16:47
Ptaki które hoduję: Piona
Lokalizacja: Rybnik

#16

Post autor: JustynaJ » sob gru 24, 2016 11:35

Dziękujemy :)

Awatar użytkownika
JustynaJ
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 03, 2015 16:47
Ptaki które hoduję: Piona
Lokalizacja: Rybnik

#17

Post autor: JustynaJ » pn sty 09, 2017 19:45

Chyba idzie pierzenie :) ogoniaste pióro :)
Załączniki
IMG_20170109_194231.jpg

Awatar użytkownika
JustynaJ
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 03, 2015 16:47
Ptaki które hoduję: Piona
Lokalizacja: Rybnik

#18

Post autor: JustynaJ » ndz sie 04, 2019 13:08

Leniwa niedziela:). Enzo&Zonda
Załączniki
20190804_111455_compress12.jpg
20190804_111939_compress40.jpg

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#19

Post autor: Rozalka:) » ndz sie 04, 2019 13:41

Zonda? O czymś nie pamiętam czy wcześniej się nie chwaliłaś? A która to która? Bo ja zgaduje, że na górze Zonda i na dole Enzo? I nie wiedziałam o tej wolierze ;)

Awatar użytkownika
JustynaJ
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 03, 2015 16:47
Ptaki które hoduję: Piona
Lokalizacja: Rybnik

#20

Post autor: JustynaJ » ndz sie 04, 2019 15:41

Zonda jest "ukryta " w brzozie A Enzo pilnuje. Bardzo bardzo zaniedbalam forum niestety. Staram się odnowić:). Wolierka nie jest duża. 4x2 ledwo ale lepsze to nic nic.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Nasze prywatne galerie-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość