Dyskusja o cenach papug w Holandii

Dotyczące zwierząt... Reszta tematów to offtopic

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
walh
Posty: 188
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 11:49
Ptaki które hoduję: Ara ararauny
Ara macao
Ara chloroptera
Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: Racibórz

#1

Post autor: walh » czw lip 30, 2009 18:04

te Alki Różowopierśne także są piękne, ciekaw jestem w jakiej cenie są ptaki zolte lub szpalty na nie;] Nie ma Co lepiej to wygladą na żywo, więc trzeba sie tam kiedyś przejechać, Dzięki Misiek, że pochwalileś sie wycieczką a co za tym idzie wzbogadzileś forum, o Ciekawe Zdjecia, Bardzo Ladnych mutacji :mrgreen:

MisiekPapuga
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 24, 2008 10:01
Ptaki które hoduję: Rozelle, Aleksandretty, Ary, Kakadu, Rudosterki, i parę innych
Lokalizacja: KRAKÓW / Tomaszowice
Kontakt:

#2

Post autor: MisiekPapuga » czw lip 30, 2009 20:26

Zółta różowopierśna - 25 000 euro, niebieska - 10 000 euro. Nie jest aż tak daleko 1150 km z Krakowa w jedną stronę, gość przesympatyczny.
Planuję jeszcze zajechać w przyszłym miesiącu - obiecał że będę mógł porobić fotki bez kratek:) - więc może nawet jaka fotka na kalendarz się nada:)
www.CentrumHodowlane.pl oraz www.hodowlapapug.com - nowa odsłona strony - po przeczytaniu forum zapraszam również do mnie;)

szkot
Posty: 308
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 13:24
Ptaki które hoduję: amadyny wspaniałe
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#3

Post autor: szkot » czw lip 30, 2009 20:39

Kurde naprawde szanuje te Twoje wypady i moge tylko pozazdroscic!
Nawet z resztek świni powstaje pyszny hod dog!

MisiekPapuga
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 24, 2008 10:01
Ptaki które hoduję: Rozelle, Aleksandretty, Ary, Kakadu, Rudosterki, i parę innych
Lokalizacja: KRAKÓW / Tomaszowice
Kontakt:

#4

Post autor: MisiekPapuga » czw lip 30, 2009 20:52

Możesz się kiedyś wybrać ze mną, w czym problem? (może jakaś delegacja z aleksandretty.pl ??) Trzeba być tylko dobrym i wytrzymałym kierowcą najczęściej obracam tam i spowrotem w 26-28 godzin. Bastian dopiero miał ceny z kosmosu... i co i przyjeżdżają i kupują....
www.CentrumHodowlane.pl oraz www.hodowlapapug.com - nowa odsłona strony - po przeczytaniu forum zapraszam również do mnie;)

Awatar użytkownika
krzysiek007
Posty: 42
Rejestracja: pt paź 31, 2008 15:35
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: świętokrzyskie

#5

Post autor: krzysiek007 » czw lip 30, 2009 20:58

Ta cenka 25 000 euro :shock: to za szt czy parkę bo w takiej cenie to można sobie ary hiacyntowe kupic

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#6

Post autor: JC » czw lip 30, 2009 22:17

Tylko ar hiacyntowych jest dużo, a nawet bardzo dużo w porównaniu z ptakami tej mutacji.

MisiekPapuga
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 24, 2008 10:01
Ptaki które hoduję: Rozelle, Aleksandretty, Ary, Kakadu, Rudosterki, i parę innych
Lokalizacja: KRAKÓW / Tomaszowice
Kontakt:

#7

Post autor: MisiekPapuga » pt lip 31, 2009 02:06

Sztuka rzecz jasna.
Generalnie większość z mutacji obrożnych (tych ciekawszych zamykała się w przedziale od 4000 - 10 000 euro)
Widziałem ptaka albino z brązową obrożą.... -3500 euro. (Mam gdzieś na zdjęciu to poszukam i dorzuce
Ostatnio zmieniony pt lip 31, 2009 05:13 przez MisiekPapuga, łącznie zmieniany 1 raz.
www.CentrumHodowlane.pl oraz www.hodowlapapug.com - nowa odsłona strony - po przeczytaniu forum zapraszam również do mnie;)

Awatar użytkownika
walh
Posty: 188
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 11:49
Ptaki które hoduję: Ara ararauny
Ara macao
Ara chloroptera
Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: Racibórz

#8

Post autor: walh » pt lip 31, 2009 12:04

Pelny respect..... hm.... Nie jest aż tak strasznie daleko 1000km;/ To mozna w 10-11 h pokonać, Kurcze Cena bardzo wysoka.Kiedyś przeglądalem Strony holenderskie z prywatnych hodowli i widzialem jak gość trzymal pary które skaldaly sie z wielkiej aleksandretty i Obrożnej przykladowo mutacji Lutino, i same takie pary mial, Wiadomo ze wychodzą hybrydy.... ale Ciekaw jestem jakie??;/ Moze sprzedaje to jako mutacje wielkich aleksandrett?? :-)

MisiekPapuga
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 24, 2008 10:01
Ptaki które hoduję: Rozelle, Aleksandretty, Ary, Kakadu, Rudosterki, i parę innych
Lokalizacja: KRAKÓW / Tomaszowice
Kontakt:

#9

Post autor: MisiekPapuga » pt lip 31, 2009 12:15

tak, wtedy wychodzą hybrydy... według mnie niekorzystny zabieg z perspektywy hodowli, hybrydy są mniejsze, często bezpłodne, i słabe. moim zdaniem zbyt duża ingerencja człowieka w nature.
Szczerze mówiąc to zawsze wolałem standardowo ubarwione ptaki, i w sumie oprócz obrożnych, w hodowli większość mam standardów, nawet rozelle mam standardowe.
www.CentrumHodowlane.pl oraz www.hodowlapapug.com - nowa odsłona strony - po przeczytaniu forum zapraszam również do mnie;)

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10

Post autor: Krysia- » pt lip 31, 2009 19:59

MisiekPapuga pisze:tak, wtedy wychodzą hybrydy... ..........hybrydy są mniejsze, często bezpłodne, i słabe. moim zdaniem zbyt duża ingerencja człowieka w nature.
Szczerze mówiąc to zawsze wolałem standardowo ubarwione ptaki, i w sumie oprócz obrożnych, w hodowli większość mam standardów, nawet rozelle mam standardowe.

I tak trzymaj Łukasz :!: Nie ma najmniejszego sensu poprawiać natury.
Znamy przykład min z poprawianiem pszczół ............... :evil:

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#11

Post autor: JC » wt sie 11, 2009 09:39

Li_Lu2009, ceny w Holandii, szczególnie za papugi są najniższe w Europie. Natomiast jeśli chodzi o ceny mutacji, to wpierw nie ma ceny - ptaki idą tylko do znajomych, jak się rozpowszechnią to idą do wolnej sprzedazy z podaną ceną, a potem ceny zazwyczaj spadadają.

ezra
Posty: 60
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 18:10
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Białogard

#12

Post autor: ezra » wt sie 11, 2009 18:15

Będąc rok temu z ojcem, nie zaobserwowałem tego by były droższe.
Wiele gatunków papug i mutacji ich jest tam tańsze.
Patrzeć należy też od kogo się kupuje, nie zapominajcie że tam cała Europa się zjeżdża i niektóre ptaki wiele razy podczas tej giełdy zmieniają adresata/właściciela.

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#13

Post autor: Michallip » wt sie 11, 2009 19:19

No i należy też patrzeć w jakim celu kupuje się ptaki za granicą. Jesli ktos kupuje ptaka dla siebie to na pewno sie opłaca. Jesli ktos kupuje ich 20 a potem odsprzedaje ze swoją "marżą" to interes raczej nierozwojowy.
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

MisiekPapuga
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 24, 2008 10:01
Ptaki które hoduję: Rozelle, Aleksandretty, Ary, Kakadu, Rudosterki, i parę innych
Lokalizacja: KRAKÓW / Tomaszowice
Kontakt:

#14

Post autor: MisiekPapuga » śr sie 12, 2009 22:29

pytanie jeszcze czy kupuje sie na giełdzie czy u hodowcy?
www.CentrumHodowlane.pl oraz www.hodowlapapug.com - nowa odsłona strony - po przeczytaniu forum zapraszam również do mnie;)

Awatar użytkownika
Roszka2234
Posty: 0
Rejestracja: wt sie 22, 2023 13:14
Ptaki które hoduję: Papugi
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

#15

Post autor: Roszka2234 » wt sie 22, 2023 13:28

A czy ktoś orientuje się może w aktualnych cenach papug w Niemczech?

Awatar użytkownika
Dushekk
Posty: 0
Rejestracja: pt lis 24, 2023 11:24
Ptaki które hoduję: Kanarki
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#16

Post autor: Dushekk » pt lis 24, 2023 11:29

Grunt to mieć sprawdzone pochodzenie. I nie ma co ukrywać - takie ptaki na pewno są droższe.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1922
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#17

Post autor: Al » pt lis 24, 2023 16:28

ale pamietaj ze w UE papiery wymagane sa dla niewielu gatunków, wiec jak sprawdzisz pochodzenie ??? ,a na ptaki z europejskim swiadectwem wylegu w niewoli kupisz zA podobne pieniadze w calej EUROPIE, placisz drozej za rzadkie mutacje barwne, lub rzadsze gatunki a nie za pochodzenie - może wyjasnisz co rozumiesz pod pojeciem - pochodzenie

Awatar użytkownika
Pilianka
Posty: 0
Rejestracja: pn mar 25, 2024 10:36
Ptaki które hoduję: Kanarki, papugi
Lokalizacja: Sułków- taka miejscowość nieopodal Wieliczki
Kontakt:

#18

Post autor: Pilianka » pn mar 25, 2024 10:46

Al pisze:
pt lis 24, 2023 16:28
ale pamietaj ze w UE papiery wymagane sa dla niewielu gatunków, wiec jak sprawdzisz pochodzenie ??? ,a na ptaki z europejskim swiadectwem wylegu w niewoli kupisz zA podobne pieniadze w calej EUROPIE, placisz drozej za rzadkie mutacje barwne, lub rzadsze gatunki a nie za pochodzenie - może wyjasnisz co rozumiesz pod pojeciem - pochodzenie
Co prawda to prawda. A im rzadsza kolorystyka, tym ptaki droższe.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Różne INNE tematy-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości