Narośl u zeberki

Dotyczące zwierząt... Reszta tematów to offtopic

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

tuśka2
Posty: 1
Rejestracja: ndz gru 21, 2014 13:44
Ptaki które hoduję: Amadyna zebrowata

Narośl u zeberki

#1

Post autor: tuśka2 » czw lut 25, 2016 14:44

Witam.
Jestem posiadaczką parki zeberek. Ostatnio przyglądając się im, zauważyłam że samczyk wyrywa samiczce piórka. I tu zaczyna się mój problem. Wyrwał jej piórka z prawej strony karku i teraz można zobaczyć jakby "narośl" przez którą prześwitują żółte grudki. Trochę mnie to zaniepokoiło. Spróbuję to jakoś bardziej szczegółowo opisać: dokładnie znajduje się to mniej więcej na prawym boku szyi. Można by nawet powiedzieć ze bardziej jest to umiejscowione z przodu szyi niż na karku. Wiem ze trochę namieszałam ale wracając do tematu. Gdy samiczka odchyli główkę do przodu bądź w lewo, widać w tym żółte kropki o średnicy może 2 - 3 mm. Nie jestem w stanie stwierdzić czy cała "narośl" jest duża czy mała bo większość zakrywają piórka. Samiczka jest ruchliwa jak zawsze i raczej nie siedzi osowiała. Je i pije. Zastanawiałam się czy nie jest to przypadkiem wole choć pewna nie jestem bo nigdy nie widziałam go na żywo ;-) . Wydaje mi się ze dobrym pomysłem by było odizolować je na jakiś czas, przynajmniej dopóki samiczce nie odnośnie większość piórek.
Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym przypadkiem? Czy to może być wole? A może to jakaś choroba?
Proszę o pomoc i szybką odpowiedź.
(Postaram się później dodać zdj)

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1912
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#2

Post autor: Al » czw lut 25, 2016 17:58

wole a w nim pokarm, nie ma sie czym przejmować

tuśka2
Posty: 1
Rejestracja: ndz gru 21, 2014 13:44
Ptaki które hoduję: Amadyna zebrowata

#3

Post autor: tuśka2 » czw lut 25, 2016 20:12

Bardzo dziękuję za odpowiedź :-) wydaje mi się ze masz rację i faktycznie jest to wole. Specjalistką nie jestem więc trochę się zmartwiłam gdy pierwszy raz zobaczyłam "to coś" :-P mam nadzieje ze piórka odrosną i będzie dobrze :-D .
Jeszcze raz serdecznie dziękuję ze szybką odpowiedź. (Przy okazji chciałabym się jeszcze dowiedzieć jak szybko odrastają wyrwane piórka?)

Awatar użytkownika
Roszka2234
Posty: 0
Rejestracja: wt sie 22, 2023 13:14
Ptaki które hoduję: Papugi
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

#4

Post autor: Roszka2234 » wt sie 22, 2023 13:27

I co? Okazało się w tej kwestii coś konkretnego?

Awatar użytkownika
Adek3306
Posty: 0
Rejestracja: pn sty 22, 2024 12:07
Ptaki które hoduję: Zeberki
Lokalizacja: Wojtek
Kontakt:

#5

Post autor: Adek3306 » pn sty 22, 2024 12:39

Mam podobnie u swoich :) To nic groźnego :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Różne INNE tematy-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości