Ara harlekin rozmnażanie

Wszystko to co dotyczy genetyki

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

tegornx
Posty: 1
Rejestracja: pt gru 27, 2019 20:45
Ptaki które hoduję: Ary ararauny, Ary harlekin, Amazonki niebieskoczelne

Ara harlekin rozmnażanie

#1

Post autor: tegornx » pt gru 27, 2019 20:59

Witam, posiadam samca ary harlekin (rodzice: chloroptera, ararauna) czy samiec będzie się nadawał na lęgi?

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#2

Post autor: Rozalka:) » pt gru 27, 2019 21:27

Dość często ary harlekin bywają płodne, jednak najlepiej napisać ostrzeżenie:
1. Hybrydy z punktu widzenia hodowli nie są warte bo często bezpłodne. Jeżeli Twoja jest płodna to potomstwo byłoby tzw. hybrydy drugiej generacji, czyli szansa na bezpłodność staje się większa
2. U hybryd jest większa szansa na problemy zdrowotne, które wzrastają wraz:
- kolejne pokolenia (czyli w Twoim przypadku nie do u niknienia bo już masz hybrydę)
- krzyżowanie mniej spokrewnionych gatunków/hybryd
W tym przypadku najmniejsze szanse na powikłania jest krzyżowanie z arą zielonoskrzydłą lub ararauną ale ja bym radziła w ogóle nie próbować. Zwolennicy hybryd uważają, że krzyżówki na zasadzie od jednego z gatunków od których pochodzi nie są aż takie złe ale to nic innego niż mniejsze zło. Nawet tą metodą szanse na powikłania rosną, tylko nieco mniej niż np. ara harlekin z żółtoskrzydłą albo w ogóle inną hybrydą.
Większość osób stąd od razu może napisać NIE, ja też jestem przeciw ale wolałam pokazać jakie są opinie zwolenników hybryd

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Genetyka papug-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość