Konura - jak długo trwa pierzenie i jak ono wygląda

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

boss
Posty: 79
Rejestracja: ndz lut 17, 2013 17:29
Ptaki które hoduję: konura słoneczna
Lokalizacja: Kalisz

#1

Post autor: boss » czw kwie 11, 2013 11:13

witam mam konure słoneczną niedawno kupioną i chciałam się dowiedzieć jak wygląda pierzenie u tych ptaków i jak długo ponieważ ma ona ok 12 miesięcy hodowca twierdzi, że jest ona w trakcie pierzenia a ja boję się czy ona poprostu się nie wyskubuje , czy przy takim pierzeniu papuga mocno gryzie pióra ? czy wychodza pióra odrazu lub najpierw na głowie itd.
alik

tylko
Posty: 22
Rejestracja: śr mar 06, 2013 19:19
Ptaki które hoduję: konura
Lokalizacja: Jędrzejów

#2

Post autor: tylko » czw kwie 11, 2013 12:12

Witam, może ją swędzić najlepiej dać jej miseczkę z wodą do kąpieli, czy też iść pod kran, jeśli jest oswojona dać ja na palca i odkręcić kran, podejść dość blisko palcem może papuga sama będzie chciała się kąpać , trzeba pamiętać by woda nie była ani zimna ani gorąca !!! zobacz np, ten filmik. Zależy czasami nie ma reguły jak się pierzy, podajesz jej witaminy na pierzenie + codziennie ! warzywa oraz owoce? od kogo kupiłeś ??

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tzpoBvW_emAu[/youtube]
Ostatnio zmieniony czw kwie 11, 2013 15:34 przez tylko, łącznie zmieniany 4 razy.

boss
Posty: 79
Rejestracja: ndz lut 17, 2013 17:29
Ptaki które hoduję: konura słoneczna
Lokalizacja: Kalisz

#3

Post autor: boss » czw kwie 11, 2013 17:49

Jeden pan musiał wyjechać za granice więc chciał ją szybko sprzedać, a powiedz mi jak często powinna odbywać takie kąpiele?
alik

Awatar użytkownika
misia458
-#moderator
-#moderator
Posty: 396
Rejestracja: sob maja 16, 2009 08:42
Ptaki które hoduję: Rudosterki
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Post autor: misia458 » czw kwie 11, 2013 18:52

Możliwość kąpieli papuga powinna mieć non-stop (jak będzie miała ochotę to się sama wykąpie), jeśli nie masz możliwości umieszczenia większego naczynia z wodą na stałe w klatce, to należy umożliwić jej to jak najczęściej.
Kochać zwierzęta to nie znaczy "być śmiesznym"

http://www.garnek.pl/anet00

tylko
Posty: 22
Rejestracja: śr mar 06, 2013 19:19
Ptaki które hoduję: konura
Lokalizacja: Jędrzejów

#5

Post autor: tylko » pt kwie 12, 2013 09:17

Dokładnie jak piszę misia458, zawsze możesz podejść pod kran z wodą puścić wodę, tak jak na tym filmiku, podejść ręką blisko, i sam zobaczysz czy chce się kąpać.

Awatar użytkownika
misia458
-#moderator
-#moderator
Posty: 396
Rejestracja: sob maja 16, 2009 08:42
Ptaki które hoduję: Rudosterki
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6

Post autor: misia458 » pt kwie 12, 2013 09:31

Może nawet nie koniecznie "dawać" ją pod kran na ręce, moja Frania jest bardzo oswojona a nie pozwoli się zanieść pod kran :lol: Wystarczy że wleję trochę wody do zlewu i im pokażę, i zaraz wszystkie się pluskają. Czasami to pilnują mnie jak zmywam i doczekać się nie mogą kiedy skończę i pozwolę im się popluskać :lol:
Kochać zwierzęta to nie znaczy "być śmiesznym"

http://www.garnek.pl/anet00

boss
Posty: 79
Rejestracja: ndz lut 17, 2013 17:29
Ptaki które hoduję: konura słoneczna
Lokalizacja: Kalisz

#7

Post autor: boss » sob kwie 13, 2013 12:29

ile razy w roku papugi się pierzą 2x tak sierść u ssakó?
alik

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1919
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#8

Post autor: Al » sob kwie 13, 2013 15:50

Nie, pierza się praktycznie cały czas, tzn, nie ma tak jak u ssaków gdzie zwierze zmienia szatę zimowa na letnią, u ptaków w domu pióra w klatce są zawsze bez wzgledu na porę roku

Jak ptak gwałtownie się pierzy i pojawiają się łyse miejsca to znaczy że coś jest nie tak

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Żywienie-zdrowie-hodowla Konury”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość