Klatka dla Rudosterki

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Klatka dla Rudosterki

#41

Post autor: WOJTEKZ » pn sie 01, 2016 14:12

To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
eriopus
Posty: 129
Rejestracja: śr mar 13, 2013 23:29
Ptaki które hoduję: Primolius maracana 1.1
Pionites melaocephala 1.1
Cacatua alba 0.1
Lokalizacja: Wałbrzych

#42

Post autor: eriopus » czw sie 04, 2016 00:12

Polecam te metr/ metr. Sam w takiej mam parę rudosterek.

Justynach
Posty: 11
Rejestracja: sob lip 30, 2016 18:45
Ptaki które hoduję: rudosterka zielonolica

#43

Post autor: Justynach » czw sie 04, 2016 17:35

a ja zamówiłam 78x 78 x myślę że nei będzie aż taka mała

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#44

Post autor: Boguśka » sob sie 06, 2016 09:38

Jeżeli większość czasu będzie po za klatką to nie będzie za mała.
Nie zawsze mów co myślisz,ale zawsze pomyśl co mówisz.

http://www.garnek.pl/gusiaxx/a

Justynach
Posty: 11
Rejestracja: sob lip 30, 2016 18:45
Ptaki które hoduję: rudosterka zielonolica

#45

Post autor: Justynach » sob sie 20, 2016 20:12

Witam
Moja rudosterka po dóch tygodniach już się prawie oswoiła można ją głaskać i dzisiaj zrobiła postęp obróciła się na plecy i dała się smyrać po bruszku wyglądała jakby się poddała wszędzie za nami lata gdzie my to i ona:) mały pieszczoch

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#46

Post autor: Agata82 » czw mar 14, 2019 10:39

Mam pytanie do Was odnośnie klatki OMEGA 2. Bardzo mi się ona podoba i nie ukrywam, że w niedalekiej przyszłości chciałabym taką zakupić dla Ruffiego - jednak różne opinie o nich krążą, że są słabej jakości, że się rozlatują no i przede wszystkim to, że rudosterka potrafi przejść między prętami. Jakie macie doświadczenia z tą klatką ?? Piszcie.... jestem ciekawa.

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#47

Post autor: Rozalka:) » czw mar 14, 2019 10:49

Może one często są jakoś wadliwie zrobione bo i ja raz coś takiego przeczytałam, że rudosterki wychodziły między prętami. Jeśli chodzi o moją to nic takiego poważnego w niej nie ma. Tylko dwa drobiazgi zauważyłam:
- szuflatka jest jakaś znieksztalcona w jednym miejscu
- jedno karmidełko jest wadliwie zrobione (w przeciwieństwie do drugiego wisi przechylone w dół zamiast prosto, z jego zrezygnowałam bo Zenek zawsze znajdywał sposób na wyrzucenie mimo kilku pomysłów "twardszego" przymocowania)
Problemów co Ty opisałaś to ja nie mam

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#48

Post autor: Agata82 » czw mar 14, 2019 10:54

No mnie rozwala to, że producent na swojej stronie podaje, że rozstaw prętów w 2 jest 1 cm, a wszędzie gdzie mozna ją kupić - podają że 2 cm - jest różnica. Mnie te 2 cm jakoś przerażają... chciałabym pomyśleć o czymś przestronniejszym, gdzie mogłabym powiesić zabawki i może jakiś domek i byłoby jeszze sporo miejsca do skakania i zabawy.

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#49

Post autor: Rozalka:) » czw mar 14, 2019 11:00

właśnie zmierzyłam linijką to u mnie jest 1,5 cm

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#50

Post autor: Krysia- » czw mar 14, 2019 11:11

Ja od wielu wielu lat mam Omegę ale nie pamiętam już którą : dwójkę czy trójkę. Rozstaw prętów 1,5 cm a przez taki rozstaw to tylko mysz by się prześliznęła. Szuflada wysuwana a nad szufladą ruszt, więc wszelkie zanieczyszczenia opadają niżej. W sumie bardzo sobie chwalę tę Omegę bo i dach otwierany. Moje ptaki tylko w niej jedzą bo całą dobę są na wolności.

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#51

Post autor: fotorobart » czw mar 14, 2019 14:32

Agata82 pisze:
czw mar 14, 2019 10:39
Mam pytanie do Was odnośnie klatki OMEGA 2. Bardzo mi się ona podoba i nie ukrywam, że w niedalekiej przyszłości chciałabym taką zakupić dla Ruffiego - jednak różne opinie o nich krążą, że są słabej jakości, że się rozlatują no i przede wszystkim to, że rudosterka potrafi przejść między prętami. Jakie macie doświadczenia z tą klatką ?? Piszcie.... jestem ciekawa.
mogą wyjść TYLKO przez łączenie górnych drzwiczek... ;)

Bercicki
Posty: 101
Rejestracja: czw sty 31, 2019 20:52
Ptaki które hoduję: Aktualnie hoduje nimfy, faliste, modrolotki, rozelle królewskie, rudosterke zielonolice

#52

Post autor: Bercicki » czw mar 14, 2019 18:40

Agata82 Nie wiem czy ci to coś da ale moje 2 nimfy kilka lat temu (teraz. Już ich nie ma) żyły przez 8 lat w klatce o odstępach między pretami 2,5 i nigdy nie uciekły raz próbowały się przecisnac ale nie dawały radę i zrezygnowały. Teraz mam 3 nimfy i mają 2 osobne klatki też o odstępach 2 cm i nigdy nie uciekły :)


A tak wogole czy jest sens robienia klatki? Ja swoją zrobiłem taka jaka chciałem robiłem ja przez 2 dni. Trzeba włożyć trochę pracy ale myślę że warto. Ja trochę żałuję że zrobiłem taka mała (1m, 1 m, 50m) ale ile to odkręcić kilka śrubek? Ja za materiały dałem 200 zł ale te 70 zł poszło na ,, bajery'' żeby klatka ładnie wyglądala jeśli kogos nie interesuje wygląd to zapłaci jeszcze mniej. No chyba że kogoś interesuje jeszcze bardziej wygląd niż mnie to można spokojnie dokupić więcej
,, bajerów'' Napoczątku miałem wszystko kupić dla papug:
-kaltke
-zabawki
-akcesoria
A teraz wam powiem że kupuje tylko akcesoria typu miski, reszte można samemu zrobić. To moje subiektywne zdanie więc proszę mnie zaraz za to nie kątowac pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#53

Post autor: Agata82 » czw mar 14, 2019 21:01

Na dzień dzisiejszy Ruffi jest mniejszy od nimfy, podobno jeszcze ciut urośnie. Jestem w sumie zaskoczona jego wielkością, bo dla mnie on wielkościowo ma bliżej do dorodnej falistej niż do nimfy. Nimfa na pewno jest masywniejsza i objętościowo zajmuje więcej miejsca w dłoni.

Ręcznie robionej woliery nie biorę w ogóle pod uwagę, klatka dla mnie jest elementem wyposażenia pomieszczenia i musi zwyczajnie do niego pasować. OMEGA ma nowoczesny wygląd i taki mi odpowiada, jest neutralna kolorystycznie - więc gdzie by nie stała i jak nie zmieniłabym kolorów wnętrza ( co jest pewne jak w banku ) - będzie idealna. Jej koszt jest dla mnie w pełni akceptowalny.

Bercicki
Posty: 101
Rejestracja: czw sty 31, 2019 20:52
Ptaki które hoduję: Aktualnie hoduje nimfy, faliste, modrolotki, rozelle królewskie, rudosterke zielonolice

#54

Post autor: Bercicki » czw mar 14, 2019 21:34

Agata82 OK jeśli cena ci odpowiada to fajnie, napewno robienie samemu klatki sprawilo frajdę bo uwielbiam majsterkowanie, i wyszlo dosyć tanio. :)

dominiqa0
Posty: 47
Rejestracja: wt wrz 11, 2018 15:00
Ptaki które hoduję: Rudosterki<3
Lokalizacja: Szczyrk

#55

Post autor: dominiqa0 » ndz mar 08, 2020 10:27

Podepnę się, nie chce zaśmiecać tego cudnego forum :))) sprzedałam moją starą klatkę i aktualnie rudosterka jest w małej przejściówce. Szukałam już od jakiegoś czasu jakiejś klatki koniecznie na stojaku iż mam świeżo remontowany pokój, a też chciałam coś ładnego :)) cena jakoś nie grała roli, ale wolałam coś do 1000zł. Mam dwóch rywalizujących kandydatów:

1. https://allegro.pl/oferta/klatka-wolier ... 8483170483

2. https://www.zooplus.pl/shop/ptaki/klatk ... pug/140201

Są dokładnie takie jakie chciała i spełniają większość moich oczekiwań :)) którą radzicie mi wziąć?
Chciałabym dodać, że narazie posiadam jedną rudosterkę i w przyszłości rozważam kupno drugiej

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#56

Post autor: fotorobart » ndz mar 08, 2020 17:49

brałbym wyższą ;)

Ksawery Szczudło
Posty: 5
Rejestracja: czw paź 22, 2020 13:08
Ptaki które hoduję: narazie żadne ale chce mieć rudosterke

#57

Post autor: Ksawery Szczudło » czw paź 22, 2020 13:25

fotorobart pisze:
ndz mar 08, 2020 17:49
brałbym wyższą ;)
zgadzam się im wyższa tym lepszaa <spoko>

Ksawery Szczudło
Posty: 5
Rejestracja: czw paź 22, 2020 13:08
Ptaki które hoduję: narazie żadne ale chce mieć rudosterke

#58

Post autor: Ksawery Szczudło » czw paź 22, 2020 16:11

WOJTEKZ pisze:
pn sie 01, 2016 14:12
Poszukaj tutaj http://www.zdrowyzwierzak.pl/pol_m_Ptak ... w-350.html" onclick="window.open(this.href);return false;
https://allegro.pl/oferta/woliera-dla-p ... 6960661311 polecam <spoko>

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące Rudosterek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości