"temperatura" dzioba

Będziemy omawiać co zrobić żeby nasza papuga żako czuła się bardzo dobrze- i jak zadbać o to żeby dożyła z nami razem ( 80-lat )

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

"temperatura" dzioba

#1

Post autor: Michallip » wt lip 21, 2009 21:30

Temat moze i śmieszny ale wałsnie siedzę przed komputerem z moimi żaczkami i mam pytanie. Jaka jest właściwa temperatura dzioba i łap u żako (i u innych papug). Moje żakule są oswojone na tyle, że siedząc na ramieniu swoim dziobem delikatnie skubią moje uszy i mogę wyczuć. Dziwne jest to, że samica zarówno dziób i łapy ma zawsze chłodne. Nawet czasem jak przyłoży dziobek do tętnicy to czuć wyrażny chłodek. Samiec natomiast za każdym razem ma łapy i dziób ciepłe. Papugi są zdrowe, ciekwaskie, jedzą bardzo bogaty pokarm więc raczej problemy zdrowotne wykluczam. Czy moze u papug, tak jak u ludzi są wysoko i nisko ciśnieniowcy? To by mogło się zgadzać bo samica zawsze jest spokojna, opanowana,bardzo delikatna. Samiec z kolei to awanturnik, mały nerwus, zawsze czymś podekscytowany.
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

essex1
Posty: 412
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:20
Ptaki które hoduję: mnicha
Lokalizacja: Anglia

#2

Post autor: essex1 » wt lip 21, 2009 22:26

Ja mam samice zako i jak stwierdzam zawsze ma dziub i nogi cieplejsze.Nie jestem pewny,ale teperatura ptakow jest powyzej 30 st.C ;-)
Pozdrawiam. Artur

Awatar użytkownika
Klaudyna
Posty: 29
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:27
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie
Lokalizacja: Dolnośląskie

#3

Post autor: Klaudyna » pt mar 11, 2011 19:44

Właśnie chciałam zapytać czy ciepły dziób to normalne ?

essex1
Posty: 412
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:20
Ptaki które hoduję: mnicha
Lokalizacja: Anglia

#4

Post autor: essex1 » pt mar 11, 2011 20:21

Tak normalne.
Pozdrawiam. Artur

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Troska o zdrowie/pierwsza pomoc-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości