Papuga zrobiła się nieufna i agresywna

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Elenelii
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 10, 2022 13:08
Ptaki które hoduję: Papuga falista

Papuga zrobiła się nieufna i agresywna

#1

Post autor: Elenelii » śr sie 10, 2022 16:38

Mam ogromny problem z moją papugą falistą. Jest z nami od 4 tygodni, jest z hodowli, nie była karmiona z ręki, ale wiadomo że w tym momencie ma 11 tygodni. Coś poszło nie tak w trakcie oswajania, bo doszliśmy do momentu gdzie papużka bez problemu wchodziła na palec, jadła z ręki, chętnie wychodziła z klatki. Mniej więcej od dwóch tygodni zachowuje się coraz bardziej dziko i agresywnie. Nie chce wyjść z klatki, kiedy włoży się rękę do klatki od razu na nią wchodzi tylko po to żeby ją dosyć boleśnie podziobać i jest wtedy bardzo pobudzona. Mniej więcej dwa tygodnie temu była fala ogromnych upałów i było na tyle ciepło że musieliśmy ją schładzać wodą ze spryskiwacza. Mniej więcej w tym czasie poświęcaliśmy jej tez nieco mniej uwagi bo było po prostu zbyt gorąco na jakiekolwiek zabawy. Ciagle czytam wątki na forach i dowiedziałam się ze mogła się „obrazić” za to spryskiwanie wodą, za brak uwagi lub po prostu nas zdominowała. Nie wiem jednak czy to rzeczywiście jest przyczyna i nie wiem kompletnie jak sobie z tym poradzić bo papużka nie chce już wchodzić z nami w żadną interakcję. Dodam jeszcze, że papużka od kilku dni całą swoją uwagę poświęca kolorowej myszce, która kupiliśmy jako zabawkę ale nigdy przedtem się nią nie interesowała, od samego początku nie chce jeść żadnych owoców i warzyw, akceptuje jedynie ziarno i w ogóle nie chce się kąpać. Co powinnam zrobić w tej sytuacji?

marcin19800
Posty: 380
Rejestracja: pt lis 29, 2019 20:05
Ptaki które hoduję: nimfy, gołąbki diamentowe
Lokalizacja: Odense, DK

#2

Post autor: marcin19800 » czw sie 11, 2022 08:29

Dieta na samych ziarnach to 'powolna śmierc".kupuj zioła, jarmuz jak będzie dostępny. Faliste są z Australii więc upały im nie straszne. jak papudze będzie za gorąca będzie odstawiać skrzydła od ciała, oddychać z otwartym dziobem czy sapac. Na tym filmie masz faliste w naturze https://www.youtube.com/watch?v=wyfCMrqitWI więc trzymanie pojedynczo nie jest dobrym poyslem

Elenelii
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 10, 2022 13:08
Ptaki które hoduję: Papuga falista

#3

Post autor: Elenelii » sob sie 13, 2022 11:19

Masa hodowców pokazuje jak oswoić papugę i zrobić z niej domowego pupila tak, żeby to człowiek zastępował jej „stado” i prawdę mówiąc te papużki trzymane pojedynczo wyglądają na szczęśliwe, a nam zależy na tym żeby się z nami socjalizowała, o czym możemy zapomnieć jeśli sprawimy jej towarzysza do klatki. Naprawdę nie ma innego sposobu?

Elenelii
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 10, 2022 13:08
Ptaki które hoduję: Papuga falista

#4

Post autor: Elenelii » sob sie 13, 2022 11:19

Masa hodowców pokazuje jak oswoić papugę i zrobić z niej domowego pupila tak, żeby to człowiek zastępował jej „stado” i prawdę mówiąc te papużki trzymane pojedynczo wyglądają na szczęśliwe, a nam zależy na tym żeby się z nami socjalizowała, o czym możemy zapomnieć jeśli sprawimy jej towarzysza do klatki. Naprawdę nie ma innego sposobu?

marcin19800
Posty: 380
Rejestracja: pt lis 29, 2019 20:05
Ptaki które hoduję: nimfy, gołąbki diamentowe
Lokalizacja: Odense, DK

#5

Post autor: marcin19800 » ndz sie 14, 2022 00:57

Så też filmiki jak ludzie robią vegetarian z miesazernych zwierząt ... Człowiek nigdy nie zastąpi drugiej papugi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Żywienie-zdrowie-hodowla papużek falistych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości