Co z papużką po śmierci towarzysza?

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Krystyna123
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 28, 2023 11:53
Ptaki które hoduję: faliste

Co z papużką po śmierci towarzysza?

#1

Post autor: Krystyna123 » wt mar 28, 2023 12:12

Niedawno zmarła mi jedna z papużek falistych pozostawiając towarzyszkę. Papużka jest o wiele bardziej "dzika" niż zmarły samiec. Nigdy nie wydawało mi się, żeby za sobą przepadały (samica czasem dziobała samca, ale sporadycznie dawała mu się czyścić) jednak żyły razem 7 lat bez większych problemów, więc musiały być ze sobą zżyte. Wydaję mi się, że papuga potrzebuje towarzysza jednak niedługo wyjeżdżam na studia i nie będę miała możliwości zajmować się papużkami przez kolejne lata. Czy jest możliwość oddania papugi komuś dalej czy zmiana otoczenia źle wpłynęłaby na papugę, która niedawno straciła towarzysza? Czy jest wyjście z tej sytuacji, które nie skrzywdziłoby papużki i pozwoliłoby mi powoli zaprzestać posiadania papug? Dodam jeszcze, że papużka jest nieufna w stosunku do człowieka i ma około 7 lat. Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1922
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#2

Post autor: Al » wt mar 28, 2023 16:37

mozesz oddac innej osobie, na pewno nie spowoduje to u ptaka depresji, traumy,, lepiej jej bedzie tam gdzie bedzie miala towarzystwo

marcin19800
Posty: 383
Rejestracja: pt lis 29, 2019 20:05
Ptaki które hoduję: nimfy, gołąbki diamentowe
Lokalizacja: Odense, DK

#3

Post autor: marcin19800 » wt mar 28, 2023 20:18

Najlepiej do kogoś kto już ma falistą. Faliste to ptaki stadne.

Kffiatek
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 31, 2023 13:04
Ptaki które hoduję: Papużki faliste

#4

Post autor: Kffiatek » śr maja 31, 2023 13:10

Czy została oddana?
Mam podobny problem, mój 6 letni papużek został właśnie sam. Nie wiem co robić, widzę sprzeczne informacje odnośnie długości życia papużek... czy będzie żył jeszcze rok, dwa lata czy kolejne 6? Czy zapewniać mu więcej towarzystwa, czy szukać starszej koleżanki/kolegi? Mogłabym przygarnąć taką starszą papugę.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1922
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#5

Post autor: Al » śr maja 31, 2023 17:11

poszukac starszego, bo za rok czy dwa sytuacja sie powtórzy, choć nie wiesz, czy ten nowy nie padnie wczesniej niz ten którego masz

Kffiatek
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 31, 2023 13:04
Ptaki które hoduję: Papużki faliste

#6

Post autor: Kffiatek » śr maja 31, 2023 19:29

No właśnie się rozglądam, tylko jak poznać czy papużka jest kilkuletnia? Obawiam się że w sklepie nie będą wiedzieli. Czy jest jakaś strona z zebranymi oficjalnymi hodowlami papużek falistych? Nie chcę żeby nasz Nemo umarł w samotności 😔

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1922
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#7

Post autor: Al » czw cze 01, 2023 17:18

jak ma rok to tak samo bedzie wygladala w wieku5-10 lat. Nie ma czegoś takiego jak oficjalna strona hodowli - spis hodowli w Polsce- każdy może je rozmnażać.Nie ma znaczenia, czy rozmnażasz jedna- dwie pary, czy masz tych par kilkadziesiat,

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Żywienie-zdrowie-hodowla papużek falistych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości