Apel o zimowe dokarmianie

o tym co dotyczy wszystkich ptaków

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Apel o zimowe dokarmianie

#101

Post autor: fotorobart » ndz lut 02, 2014 15:36

misia458 pisze:ale te większe czarne to przepędzać trzeba bo mu cały balkon zasrały i balustradę, i nawet okna mu zasrały" <Glupek2>

bo to może być prawda, ja widzę co się dzieje u mnie na balkonie pod karmikiem, aczkolwiek i tak dokarmiał będę <haha>
misia458 pisze:Z kolei w pracy jeden "mundry" człowiek twierdzi że szpaki, wróble i inne ptaszki naniosą mi karaluchów i innego robactwa :O

nie wiem jak inne ptaszki ale gołębie potrafią roznosić pasożyty i z tego powodu są nazywane "latającymi szczurami"

Awatar użytkownika
misia458
-#moderator
-#moderator
Posty: 396
Rejestracja: sob maja 16, 2009 08:42
Ptaki które hoduję: Rudosterki
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#102

Post autor: misia458 » ndz lut 02, 2014 16:36

fotorobart pisze: gołębie potrafią roznosić pasożyty

Wiem że gołębie roznoszą pasożyty i choróbska, jednak mowa była o wróblach, sikorkach i innych ptaszkach które na ogół się dokarmia, i nie chodziło o pasożyty (np.piórojady) bytujące na ciele (jak i inne wewnątrz ciała) ptaków a o to że przez moje dokarmianie będę miała w mieszkaniu zbiorowisko różnego rodzaju robactwa :O

"szpaki, wróble i inne ptaszki naniosą mi karaluchów" :O :O :O

Dodam tylko że na bloku w którym mieszkam tylko u mnie jest karmnik... chyba wszyscy boją się robactwa i zasranego balkonu <bezradny>
Kochać zwierzęta to nie znaczy "być śmiesznym"

http://www.garnek.pl/anet00

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#103

Post autor: Krysia- » pn lut 03, 2014 07:19

misia458, żadnych karaluchów Ci ptaki nie naniosą bo raz, że głodne i szybciej by to ,,mięsko" zjadły niż złośliwie doniosły na balkon, a dwa, że zima i mróz więc karaluch po zimnie się nie szwenda . Niech sąsiedzi pilnują swoich chałup i swoich karaluchów bo to, że na pewno mają, to nikt się do tego nie przyzna <uoeee> i lepiej zwalić winę na ptaki <zly2>
Jakoś nie widzę by ptaki zapaskudziły facetowi szybę, a przecież Twój balkon wystaje poza mury budynku <wysmiewacz> Siedząc u Ciebie na balustradzie lub w karmniku musiałyby odchodami strzelać w dół i na dodatek pod dużym skosem. <glupek>
By sąsiadów nie drażnił widok karmnika i pożywiających się w nim ptaków, może dobrym rozwiązaniem będzie ustawienie go na jakiejś szafce czy taborecie tuż przy samym murze .

Awatar użytkownika
misia458
-#moderator
-#moderator
Posty: 396
Rejestracja: sob maja 16, 2009 08:42
Ptaki które hoduję: Rudosterki
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#104

Post autor: misia458 » pn lut 03, 2014 08:31

Krysieńko wiem doskonale że żadnych robali mi nie przyniosą, po prostu chciałam się podzielić mundrością o której się dowiedziałam <rotfl2> (jest to świadomość tej samej osoby która strzela z wiatrówki do wróbli <zalamka> )
A jeśli chodzi o karaluchy to u mnie w bloku ich nie zauważyłam, pomimo że do tej pory był zsyp (właśnie go wyburzają).
Kochać zwierzęta to nie znaczy "być śmiesznym"

http://www.garnek.pl/anet00

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#105

Post autor: Krysia- » pn lut 03, 2014 11:15

misia458 pisze:jest to świadomość tej samej osoby która strzela z wiatrówki do wróbli


a zrób zdjęcie z przyczajki, a naślij policję, straż miejską, ekologów i kogo się da. Jak bałwan karę zapłaci, to może w końcu się rozumu nauczy <zly2>

Awatar użytkownika
misia458
-#moderator
-#moderator
Posty: 396
Rejestracja: sob maja 16, 2009 08:42
Ptaki które hoduję: Rudosterki
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#106

Post autor: misia458 » pn lut 03, 2014 12:19

Ten bałwan mieszka gdzieś pod Otwockiem, a o strzelaniu to się kiedyś pochwalił jak mówiłam że karmniczek kupiłam...
Kochać zwierzęta to nie znaczy "być śmiesznym"

http://www.garnek.pl/anet00

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#107

Post autor: Krysia- » pt sty 22, 2016 10:11

Wczoraj , tym razem z aparatem, znów byłam na działce. Poczatkowo było słoneczko ale szybko znikło. Zrobiłam trochę zdjęć ale niestety marne wyszły bo i światło słabe.
Załączniki
138.JPG
Oblężenie
135.JPG
Cztery dzwońce, sikorka, mazurki
116.JPG
Trzy dzwońce
061.JPG
059.JPG
Wojenka dzwońców
Dzwoniec i sikorka.jpg

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#108

Post autor: Grzegorz » pt sty 22, 2016 22:54

No no, to mają niezłą restaurację:) powinnaś jeszcze zrobić szyld witający!!! U mnie mogą się pożywić tylko na kompostowniku, ale też chyba im niczego nie brakuje - papugi zostawiają tyle dobra, że czasami aż żal mi wyrzucać.
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#109

Post autor: Figa » sob sty 23, 2016 12:17

Krysiu to się chwali <okok> u mnie też mają karmik i stale pokarm, bo wysypuję i kiełki codziennie świeża dostawa, tech co moje papugi nie zjedzą, a jeszcze kupuję im mieszanki u mojego sąsiada, bo mam ten luksus, że mój sąsiad ma sklepik zoologiczny i niemuszę daleko szukać <hura>

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Ogólnie o wszystkim związanym z ptakami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości