Forum po remoncie

Tutaj piszemy jakie w przyszlości chcielibyśmy utworzyć działy, oraz zgłaszanie problemów, błędów, usterek itp.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

Forum po remoncie

#1

Post autor: GoldAngelo » pt lip 05, 2013 14:54

A więc nie dało się nie zauważyć, że forum jest oparte na nowym skrypcie i wygląda całkowicie inaczej. Brakuje części funkcji, ale będę je stopniowo przenosił. Możliwe też że pojawią się nowe.

A więc lista rzeczy do zrobienia(kolejność nie ma znaczenia):

#Kliknięcie w temat na liście postów nie przeczytanych i na liście tematów w konkretnym dziale forum powoduje przeniesienie do pierwszego nieprzeczytanego postu-gotowe
#Przeniesienie informacji o urodzinach-gotowe
#Ostatni post: przy nazwie działu na głównej-gotowe
#Uzupełnienie profili o pole ptaki które hoduje-gotowe
#Popup o PW-gotowe
#Wyróżnienie tematów przyklejonych-gotowe
#Kto był na forum przez ostatnie 24 godziny-gotowe
#"Nieczytany post" w prawym dolnym rogu-gotowe
#Oznacz posty jako przeczytane na liście nieprzeczytanych postów-gotowe
#Licznik nieprzeczytanych postów na głównej-gotowe
#Automatyczne scalanie obrazów w poście i powiększenie po kliknięciu-gotowe
#Dodanie funkcji sprawdzającej czy nowo rejestrowani użytkownicy mają takie samo IP jak którykolwiek użytkownik forum(dla adminów)-gotowe
#Możliwość sprawdzenia jakiegokolwiek IP(dla adminów) pod względem połączeń na forum(lista użytkowników, która z niego korzystała, czas od kiedy do kiedy itp), możliwość sprawdzenia także dowolnej puli.-gotowe
#Możliwość dodawania bannerów na stronie głównej-gotowe
#Możliwość dodawania reklam na forum(dla adminów, głównie Grześka)-gotowe
#Dodanie możliwości wygaszenia tematów lub samych postów(dla adminów)-gotowe
#Poprawienie wyboru użytkowników według pierwszej litery ich nicku-gotowe
#Dodać obsługę programu Tapatalk-gotowe
#Kliknięcie w nick powoduje automatyczne wstawienie go do pola szybkiej odpowiedzi jako pogrubione i z kolorem grupy, jaką dany użytkownik ma-gotowe
#Emotikony z gg(dla Krysi, ale korzystać będziecie mogli wszyscy ;-) )-gotowe. Dodane są wszystkie, ale nie wszystkie są wyświetlane przy odpowiedzi-część jest ukryta ze względu na treść jaką przedstawia, a część ze względu na ilość zajmowanego miejsca.
#Usunięcie botów z listy użytkowników będących aktualnie online(Nie są także doliczani do ilości użytkowników będących aktualnie online)-gotowe.
#Dodanie możliwości podglądu IP w widoku profilu(dla adminów i moderatorów)-gotowe.
#Dodanie informacji o banie w profilu użytkowników i przy napisanych postach-gotowe
#Dodanie logowania na górze strony-gotowe
#Przeniesienie informacji o płci-gotowe
#Dodanie formularza kontaktowego z administracją dla gości i użytkowników-gotowe
#Linki w postach będą otwierały się w nowej karcie-gotowe(działa dla nowych postów, przy starych należy kliknąć "Edytuj", a potem zapisać-spowoduje to, że linki będą otwierane w nowym oknie).
#Dostosowanie czcionki na stronie głównej-gotowe
#Dodanie możliwości kliknięcia "Pomógł"-w trakcie, w fazie testów
#Dodanie działu downlaod-w trakcie
#Podgląd pierwszego i ostatniego postu po najechaniu kursorem-w trakcie, sprawia problemy

Na razie taką listę mam. Postaram się z tym wyrobić jak najszybciej. Wszelkie inne sprawy do zrobienia tutaj mi zgłaszajcie. Dodam je do listy i postaram się je zrobić:-)
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#2

Post autor: GoldAngelo » sob lip 06, 2013 10:51

W "Nieprzeczytanych postach" nazwa tematu przenosi do pierwszego nieczytanego postu.

Licznik i oznacz posty jako przeczytaną aktualnie mają priorytet pierwszeństwa, jednak funkcje które nie wymagają dużo czasu będą przenoszone w międzyczasie. Później zajmę się odnośnikami do pierwszego nieczytanego postu po wejściu przez dział.
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#3

Post autor: coco39 » sob lip 06, 2013 19:48

Michał mam pytanie dlaczego po remoncie muszę się za każdym prawie razem logować? Wydaje mi się iż funkcja "automatycznie loguj mnie ........" chyba nie działa.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Awatar użytkownika
sqrczybyk
Posty: 403
Rejestracja: wt mar 08, 2011 10:30
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie, Kakadu żółtolica
Lokalizacja: Koziegłowy/Poznań
Kontakt:

#4

Post autor: sqrczybyk » sob lip 06, 2013 23:04

Ja nie mam problemów... mi działa od pierwszego uruchomienia.

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#5

Post autor: GoldAngelo » ndz lip 07, 2013 01:54

U mnie też działa. Ostatnio jest moda na wprowadzanie w przeglądarkach domyślnego blokowania ciasteczek (coockies), które odpowiadają za sesje(czyli automatyczne logowanie). Automatyczne logowanie działa na zasadzie sesji i identyfikacji ciasteczek. Sprawdź ustawienia ciasteczek-dla firefoxa:
Firefox-->Opcje-->Opcje-->Prywatność-->Historia="będzie używał ustawień użytkownika"
Wyświetli Ci się kilka opcji. Powinno gdzieś być "Akceptuj ciasteczka"-tam jest rozwijana lista "Akceptuj ciasteczka z innych witryn: "-ustaw to na "Zawsze" oraz "Przechowuj"-tutaj ustaw "Aż wygasną". Jeśli wszystko jest ok to wyczyść ciasteczka
Firefox-->Historia-->Wyczyść historie przeglądania...-->rozwiń "Szczegóły" i zostaw tam zaznaczone tylko ciasteczka(pozostawienie całości usunie całą Twoją historie przeglądania)-->Okres do wyczyszczenia---Wyczyść wszystko

Być może pomoże ;-)
Oczywiście sprawdzę to dokładniej, ale sprawdzenie akurat tej funkcji może zająć kilka dni. Jak coś wyjdzie nie tak to poszukam rozwiązania :-)
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#6

Post autor: coco39 » ndz lip 07, 2013 14:00

OK
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

pysia34
Posty: 550
Rejestracja: pt lut 24, 2012 07:15
Ptaki które hoduję: duże papugi
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#7

Post autor: pysia34 » pn lip 08, 2013 06:22

Brakuje mi podglądu :( Wcześniej najechanie na temat kursorem oznaczało podgląd teraz tego mi brak .

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#8

Post autor: GoldAngelo » pn lip 08, 2013 10:41

pysia34 pisze:Brakuje mi podglądu :( Wcześniej najechanie na temat kursorem oznaczało podgląd teraz tego mi brak .

Domyślam się, że chodzi o pierwszy i ostatni post? Dodane do listy :-)
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

Awatar użytkownika
misia458
-#moderator
-#moderator
Posty: 396
Rejestracja: sob maja 16, 2009 08:42
Ptaki które hoduję: Rudosterki
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9

Post autor: misia458 » pn lip 08, 2013 11:06

Mnie brakuje napisu "nieczytany post" w prawym dolnym rogu wtedy kiedy otwieram temat z nie przeczytanymi jeszcze postami :)
Kochać zwierzęta to nie znaczy "być śmiesznym"

http://www.garnek.pl/anet00

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#10

Post autor: GoldAngelo » pn lip 08, 2013 14:15

misia458 pisze:Mnie brakuje napisu "nieczytany post" w prawym dolnym rogu wtedy kiedy otwieram temat z nie przeczytanymi jeszcze postami :)

Gotowe ;-)
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#11

Post autor: Krysia- » pn lip 08, 2013 16:15

W dalszym ciągu Brak podziału użytkowników wg liter alfabetycznych
1. W dalszym ciągu Na stronie głównej nie ma napisu Ostrzeżenia użytkowników a kierującego do strony z banami i ostrzeżeniami. Osoby zasłużyły więc dostały. Zmiana działania forum nie jest amnestią dla nich.
2. W dalszym ciągu Nikt ze zbanowanych np. memberlist.php?mode=viewprofile&u=141 , z zakazem pisania, np. memberlist.php?mode=viewprofile&u=1978 z ostrzeżeniami nic w profilu ani w każdym napisanym poście nie ukazuje
3. W dalszym ciągu jak się kliknie na czyjś profil to nie ma możliwości edytowania by w ustawieniach coś zmienić (np. Powiadamiaj mnie o odpowiedziach bo nie wszyscy w profilach to ustawiają a potem szukają tzw. Swoich tematów bo nie dostają info na swoją pocztę) lub wywalić z forum. Na starym forum to było i na dodatek wspaniale, przejrzyście działało.
4. W dalszym ciągu Po co oddzielny dział Sklepy internetowe jak to wszystko jest w dziale Sklepy zoologiczne, targowiska, hodowle. Moim zdaniem do wywalenia.
5. W dalszym ciągu W profilach tych, co wg userów w jakiś sposób pomogli, brakuje tych punktów pomocy. Moim zdaniem jest to ważną rzeczą bo czytający niejako się kierują informacjami udzielanymi przez te osoby. To jest coś w rodzaju wiarygodności.
6. Jak przeczytam wszystkie nowe posty, to pod spodem nie ma napisu : oznacz wszystkie posty jako przeczytane. Trzeba to odznaczać na stronie głównej. :-(
7. Wiem, że niektóre pojedyncze osoby są zarejestrowane pod dwoma różnymi Nickami i z nich piszą ( np. ojciec i syn, czy mąż i żona ). Niestety na nowym forum w ich profilach po sprawdzeniu IP nie ukazują się inne piszące Nicki. Ktoś zapomni hasła do forum, rejestruje się podwójnie lub potrójnie za każdym razem pod innym Nickiem ( co jest sprzeczne z pkt 8 Regulaminu forum ) jak to miało miejsce np. w przypadku min. mrPump ) Na starym forum było to ukazane. Przy sprawdzaniu danego profilu od razu ukazywało się jaki inny Nick pisał.
8. W dalszym ciągu Jak przychodzi wiadomość na PW, to w momencie wejścia na forum nie ma okienka powiadamiającego o tym, że jest wiadomość. . Na starym forum na ,,dzień dobry” wyskakiwało okienko z info i człowiek wiedział że coś przyszło.
9. W Koszu w każdym temacie brakuje daty nadania wygaśnięcia tematu. Temat znika z datą wygaśnięcia ale userowi nie ubywa ilości napisanych postów. Poza tym każdy user nadający w odpowiednim dziale np. ogłoszenie sam może nadać (przynajmniej tak było na starym forum ) datę wygaśnięcia tematu. Na nowym forum nie ma tej możliwości.
10. Z chwilą kasacji postu, przesunięcia tematu brakuje info o powiadomieniu usera lub nie, o przesunięciu, scaleniu tematu, do kosza lub o kasacji postu.
11. W chwili gdy się odpisuje komuś na forum i klikając na jego Nick w odpowiedzi nie ukazuje się jego nazwa. Trzeba stukać w klawiaturę pełną nazwę delikwenta. Na starym forum działało bez zarzutu.
12. Dziś : W sumie było 313 użytkowników online :: 33 zarejestrowanych i 280 gości ?? ! ale heca :mrgreen:
13. Dlaczego w grupie hodowców Zatra jest w czarnym kolorze ? Czemu nie ma na stronie głównej grup Stały bywalec i Bywalec ? Jednak ludziom zależy na jakiejś przynależności do grup bo mam dość często PW w tych sprawach

Na razie tyle bolączek od ubiegłego czwartku
Przykro mi, że jako admin muszę o tym pisać publicznie :cry: A teraz wejdźcie w położenie innych, którzy tak naprawdę stanowią życie forum ......... :!:

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#12

Post autor: GoldAngelo » pn lip 08, 2013 20:44

1. Nie ma odnośnika do listy w tym miejscu, same bany zostały.
2. Myślę, że uda mi się to dodać opcje wyświetlania ostrzeżeń.
3. J/W
4. To pytanie w dalszym ciągu musisz skierować do Grześka :-)
6. Gotowe.
7. Chodzi Ci zapewne o zarejestrowane pod różnymi nickami osoby posiadające to samo IP-postaram Ci się to dodać jak najszybciej ;-)
8. Jest pop-up. Dodałem to zaraz na początku. Przyciemnia Ci się strona i na środku wyświetla informacja. Jeśli natomiast przejdziesz na inną stronę od razu to drugi raz się nie wyświetla żeby nie robić bałaganu. Ale dodam dodatkowe powiadomienie.
9. 10. 11 -myślę, że uda mi się coś z tym zrobić. ;-)
12. Żadna heca ;-) Informacja dotyczy ostatnich 24 godzń i wszystkich odwiedzin. Nie w jednej chwili, ale przez ostatnie 24 godziny (jak sama zacytowałaś) ile osób było w sumie ;-)
13. Dlatego, że ma ustawioną inną grupę jako domyślną. Zaraz to sprawdzę.

Listę użytkowników zrobię żeby było, nawet mi to z głowy wyleciało :-)

A mi ani trochę :-P Właśnie po to założyłem ten temat, żebyście pisali czego wam brakuje :-P A Ty jako admin pokazujesz w ten sposób, że stawiasz się na równi z userami, nie wyżej ;-P
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#13

Post autor: Krysia- » wt lip 09, 2013 05:13

Pod każdym postem ukazał się napis : Oznacz post jako nieprzeczytany
Miało być PRZECZYTANY
Po co odznaczać post który się przeczytało :-P

boss
Posty: 79
Rejestracja: ndz lut 17, 2013 17:29
Ptaki które hoduję: konura słoneczna
Lokalizacja: Kalisz

#14

Post autor: boss » wt lip 09, 2013 08:19

Witam gdzie teraz na forum jest galeria bo nieumię jej nigdzie odszukać?
alik

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#15

Post autor: Krysia- » wt lip 09, 2013 10:04

Prywatne galerie są tam gdzie były viewforum.php?f=133
Jeśli chodzi Ci o Album ze zdjęciami ze starego forum, to jeszcze nie ma.

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#16

Post autor: GoldAngelo » wt lip 09, 2013 11:17

Krysia- pisze:Pod każdym postem ukazał się napis : Oznacz post jako nieprzeczytany
Miało być PRZECZYTANY
Po co odznaczać post który się przeczytało :-P

To część modyfikacji, która dodaje licznik ;-) Tak samo wiadomości na PW można oznaczyć jako nieprzeczytane ;-) Dodałem bo może się przydać osobom, które nie mają czasu, a nie chce im się później szukać tematu który ich zainteresował, oznaczasz post jako nieprzeczytany, później sprawdzasz nieprzeczytane i on wciąż tam jest;-) Decyzja czy to zostawić czy usunąć należy do was ;-)
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#17

Post autor: Boguśka » wt lip 09, 2013 18:37

Po przeczytaniu posta mnie automatycznie licznik się obniżał a teraz czytam, a licznik idzie w góre?
Nie zawsze mów co myślisz,ale zawsze pomyśl co mówisz.

http://www.garnek.pl/gusiaxx/a

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#18

Post autor: wojtek » wt lip 09, 2013 21:25

Kiedy będzie możno zwinąć tematy nagłównej stronie?
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#19

Post autor: GoldAngelo » wt lip 09, 2013 21:44

Boguśka, licznik działa, mogę podesłać filmik albo screeny ;-)
wojtek, Jest taki "[-]" przy nazwie działu-kliknij w niego i powinno Ci się zwinąć ;-)

Po przenosinach forum tematy w których były umieszczane zdjęcia np. z Garnka się rozjeżdżał, ponieważ zdjęcia były wyświetlane w pełnych rozmiarach. Teraz to poprawiłem, natomiast zdjęcie w pełnym rozmiarze wyświetli się po kliknięciu.
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#20

Post autor: Grzegorz » śr lip 10, 2013 23:49

Powoli widzę wraca do starej postaci;) współczuję Ci siedzenia...
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy dotyczące wyglądu, tematów oraz prawidłowości działania forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości