Brak Dokumentów od Hodowcy

(-Takie właśnie Forum jest duzo lepsze niż niejedna fachowa literatura z którą powinie każdy zapoznac sie przed zakupem papugi oraz systematycznie po zakupie -co umozliwi dużo lepsze warunki życia naszej żako-)

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Matt.T
Posty: 4
Rejestracja: wt lip 30, 2019 02:42
Ptaki które hoduję: żako kongijskie
Kakariki
Kanarek
Zięba

Brak Dokumentów od Hodowcy

#1

Post autor: Matt.T » ndz sie 04, 2019 08:47

Witam przygarnołem kilka dni temu 2 letnia samice Zako jedna rodzina musiała wyjechac i nie miała co z nia zrobić przygarnołem lecz nie posiadam żadnych papierów na ta papuge a kontakt z ta Rodzina jest niestety nie możliwy i tu pojawia sie pytanie czy jest możliwość wyrobienia takich papierow lub rejestracji bez ich posiadania ??

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#2

Post autor: Rozalka:) » ndz sie 04, 2019 10:03

Nie da się

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#3

Post autor: Agata82 » ndz sie 04, 2019 17:51

no ale to dali Ci papugę i nie dali dokumentów ?? kurcze przecież żako wymaga rejestracji,( w szczególności żako które jeszcze kilka lat temu nagminnie pochodziło z przemytu !! nie wiem jak sytuacja obecnie) więc z automatu fakt zmiany właściciela powinien zostać odnotowany w urzędzie.... no ale fakt...ciągle zapominam, że mieszkamy w Polsce.... a w Polsce mamy przepisy, ale Polacy mają własne - olewać przepisy... :/ ja nie wiem, nie kumam tego - skoro ptak wymaga rejestracji - oznacza ,że hodowca ma obowiązek dać dokumenty a nabywca ma go zarejestrować, jak się ptaka pozbędzie lub się ptakowi zejdzie - to ma go wyrejestrować tylko tyle i aż tyle.... trafi się wredny sąsiad i potem lamenty w netach...echhhhh..... :(

Mamy w Polsce tylko kilka gatunków nie wymagających rejestracji - na palcach jednej ręki można je policzyć... reszta wymaga.

Paweł Adamkiewicz
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 02, 2019 13:18
Ptaki które hoduję: nimfy, świergotki, mnichy

#4

Post autor: Paweł Adamkiewicz » pn sie 05, 2019 09:18

W większości krajów europejskich zwolniono z rejestracji około 50 gatunków papug. No ale w Polsce tylko 4 :(

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1922
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#5

Post autor: Al » pn sie 05, 2019 18:11

żako 2 letnie musi posiadać europejskie świadectwo wylęgu wydane przez Ministerstwo i musi miec stale oznakowanie.Jak nie masz papierów to nikt Ci ptaka nie zabierze, ale nie możesz go legalnie sprzedac lub rozmnożyć

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#6

Post autor: Agata82 » pn sie 05, 2019 19:30

o to chociaż częściowo dobra wiadomość jest.....

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#7

Post autor: Figa » wt sie 06, 2019 07:20

Wczoraj na jakiejś grupie pokazało się ogłoszenie i ostrzeżenie przed zakupem papug bez papierów, bo jest prowadzone śledztwo przez policję w sprawie włamania i kradzieży 60 papug różnych gatunków, w tym i tych największych jak Ary, Żako itp. z papugarni w Łodzi.

Matt.T
Posty: 4
Rejestracja: wt lip 30, 2019 02:42
Ptaki które hoduję: żako kongijskie
Kakariki
Kanarek
Zięba

#8

Post autor: Matt.T » wt sie 06, 2019 18:52

Ja aktualnie nie mieszkam w Polsce od 5lat Mieszkam w irlandi ale nie mam pojecia o tutejszym prawie dotyczącym ptaków postaram sie coś znależć ale mimo wszystko dziękuje wszystkim za udzielenie informacji

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1922
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#9

Post autor: Al » ndz sie 11, 2019 17:53

Matt.T pisze:
wt sie 06, 2019 18:52
Ja aktualnie nie mieszkam w Polsce od 5lat Mieszkam w irlandi ale nie mam pojecia o tutejszym prawie dotyczącym ptaków postaram sie coś znależć ale mimo wszystko dziękuje wszystkim za udzielenie informacji
dokumenty dla żako obowiazuja od kilku lat w calej Europie, posiadacze tego gatunku mieli rok lub dwa na ich wyrobienie

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zakup transport- oswajanie i socjalizacja żako-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości